Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit érdemes a gyógyszertárból...

Mit érdemes a gyógyszertárból beszerezni mire jön a baba és recept nélkül is ki lehet váltani?

Figyelt kérdés
ugy érzem jó ha már pár dolgot előre beszérzek, bár a védőnöm meg a háziorvosom azt mondta ráérek ha megszületett a baba- most akkor rohangáljak mindenfelé v kérjek meg mindig vkit h szaladjon el ezért azért- próbálom magam lefoglalni mire jön a kicsi meglegyen minden semmi miatt ne kelljen idegeskednem! 35 hetes kismama
2008. okt. 14. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk úgy történt,hogy a baba születése után a doki minden szükséges dologra írt receptet és a kórházból hazafelé tartva megálltunk a gyógyszertárnál.
2008. okt. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

Én úgyanígy vagyok vele, megvettem mindent ami kell, nem várom meg amíg lesz TAJ száma a Picikémnek. Nem volt így sem drága.

Minden jót! Egy 36 hetes pocis


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2008. okt. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%
Nem kell a picikének TAJ szám,a doki a tiedet használja-amíg a babádnak nincs-annyi a különbség,h az első szám helyére másik számot ír(talán 8-ast)és megéri felíratni,mert van ami akár 30-50%-al is olcsóbb.5 hós baba anyukája
2008. okt. 15. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%
Én a következő dolgokat előre megvettem a gyógyszertárból, mert nem akartam, hogy majd a férjemnek kelljen szaladgálni: Betadine (köldökcsonkhoz ezt javasolta a védőnőm a hintőpor helyett), steril vatta, steril gézlap (ezek is a köldökcsonkhoz kellenek majd), Csöpi orrszívó (bár ezzel ráértem volna még!), Sterimar orrspray, vettem egy lázmérőt, ami csak a gyereké. Magamnak vettem Tena-bugyit (a kórházban ezt használtam), bimbóvédőt, Neogranormont.
2008. okt. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
mi a gyógyszertári helyet a popojára a sudocremet használjuk,igaz jóval drágább,de nem lett kiütéses a popoja...azt is érdemes megvenni, aztán paraffin olaj, fürdetőkrém,steril gézlap,steril vatta, alkohol a köldökcsontra,lázmérő, orrszívó porszívó.germicid kúp, vigantol olag, és k vitamin...de ezeket a doki fogja kiirni.
2008. okt. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is 35 hetes múltam. A védőnővel a múlt héten beszéltem meg, hogy ki lesz majd a gyerekorvosunk. Nálunk a körzetben három lehetőség volt, így választottam a legszimpibbet. A héten lemegyek a rendelésére, hogy megismerkedjünk, és hogy előre ellásson néhány tanáccsal. A védőnő szerint itt ez a szokás. Előre megírja majd a recepteket is az én TAJ számomra (az első szám helyére 8-as), amit majd a páromnak kell kiválltani addigra mikor hazajövünk. Azért csak akkor, hogy frissek legyenek a készítmények (remélem, hogy csak 5 hét múlva szülünk).

2008. okt. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!