Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A lányom egy hét múlva lesz 3...

A lányom egy hét múlva lesz 3 éves, és szeretném neki elkészíteni a vakondtúrás tortát, de annyi féle-fajta recept van ehhez és nem tudom melyiket érdemes kipróbálni?!

Figyelt kérdés
Segítenétek, aki már elkészítette, melyik recept alapján? Nem akarom, hogy lapos legyen...legyen nagyon finom! :-) Lehet kapni a cukrászdákban vakondos marcipánt?
2013. jan. 27. 08:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Én még csak a dobozost csináltam meg, de otthon is nagyon egyszerű. Keresel egy piskóta receptet (vagy már van egy beváltad), teszel bele kakaót és úgy sütöd meg.

Ha kihűlt, kikanalazod a belsejét úgy, hogy a szélén maradjon egy kis perem.

Beleteszed a félbevágott banánokat, rá a felvert tejszínhabot. Tehetsz bele csokidarabkákat is.

Attól lesz szép púpos, hogy a tejszínhab jó magas. Olyan kúp formájúra kell igazgatni.

Erre rászórod az előtte már kikanalazott piskótát. Minél morzsásabb, annál jobban néz ki.

Mi nagyon szeretjük!

2013. jan. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a kis vakond, mint mesefigura is lényeg?

mert van egy jó ötletem: vegyél egy kisvakondos plüsst, varrj a 'seggéhez' egy hurkapálcát, így bele tudod szúrni a torta tetejébe, mintha ülne a vakondtúrás közepén :)


sajnos azt nem tudom, hogy a tortát hogy lehet jól csinálni :(

annyi ötletem lenne még, hogy a külsejére ilyen bolti csokireszelékből szórj jó sokat, ami szinte elfedi a tejszínhabot, úgy olyan lesz, mint a havas föld :) szerintem azért jobb, mint a piskótadarabok, mert ha kicsit megmelegszik a hab, akkor a piskóta súlya lehúzza, lefolyik majd a toráról, a csoki meg max megolvas rajta, és még élethűbb lesz.

ilyenre gondolok:

[link]

2013. jan. 28. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2es vagyok


amúgy bármilyen tortát csinálhatsz vakondtúrás formájúra. megsütsz mondjuk 5 lapot, mindig kisebbet és kisebbet, megtöltöd, tejszínnel formázod szép púposra :)

2013. jan. 28. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Másodiknak írom, meg neked is kérdező, hogy nem fogja lehúzni a piskóta súlya a tejszínhabot, mert nem bolti flakonost kell belefújni, hanem dobozost, amit te versz fel kemény habbá. A morzsolt piskóta meg egyébként is könnyű. Mondom, én már többször csináltam!
2013. jan. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!