Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti minden nap főztök?

Ti minden nap főztök?

Figyelt kérdés

Amióta a gyermekünk azt eheti és eszi, amit mi, minden nap főzök. Most múlt 15 hónapos. A férjem is viszi a munkába a kaját, úgyhogy miatta is. Nincs is alapvetően a főzéssel problémám, mert szeretem, csak nálunk sajnos nem marad meg étel másnapra, mindig elfogy minden, bármennyit csinálok :), mert ha marad, azt a férjem esténként megnassolja :) Eljött a pont, amikor már kezd elegem lenni a mindennapos agyalásból, hogy most mi legyen a kaja... meg többnyire esténként főzök meg másnapra, amikor a gyerek már alszik, és azt az időt szívesebben tölteném tévézéssel, olvasással, lazítással, mert ezekre napközben nem nagyon futja.

Azt szeretném kérdezni, hogy ha néha nem kap a gyerek főtt ételt, az baj lehet?


2014. júl. 2. 07:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja, ha néha nem kap főt ételt. Tegyél el a (férjed nassolása előtt) 1 kis dobozzal holnapra, hogy legalább a gyereknek legyen másnap ebédje. Férjed vacsorára ehetne hideget akkor másnapra is maradna ebéd. Csak egyszer egyetek belőle a többé legyen eltéve másnapra. Sok olyan étel van amit nem kell előző nap elkészíteni (tészták--> sajtos, túrós, mákos, túrós, grízes,Lecsó is hamar megvan, Lehet rendelni is heti 1-2 alkalommal nem annyira drága, lehet pizzát is rendelni, vagy keresni a közelben egy kifőzdét, hamburgerest, Csak készítsed el az ételd, de csak másnap süssed meg pl. töltött csirkecomb, rakott krumpli így a sütési időn tudsz spórolni nem kell este megvárni, Készíts levet azzal is már jól lakik a család és kevesebb második fogy pl. raguleves, krémleves, húsleves ezek laktatóak) Én 2 naponta főzök, 8 hónapos a fiam neki külön főzök. Egyik nap neki főzök (vízben zöldség+csirkehús nem nagy erőfeszítés) másik nap magunknak főzök, de 2 napnyit, a saját adagját nekem is viszi a férjem magával.
2014. júl. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
én is így vagyok...mindennap főzök...azért kap a gyerek időnként még kis üveges bébikaját is...de inkább csak azért mert van amikor hulla vagyok főzni... és akkor a fárjem is azt eszik amit talál...de egy héten 5 nap biztos főzök...
2014. júl. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ezt viszont a férjeddel kellene megértetni, hogy két napra főzől, vacsorára egyen hideget. Én is két napra főzők, szeretek is, de a hajam égnek állna, ha minden nap főznöm kellene. Vagy főzz egyszerre 2 félét, abból másnapra már tutira kellene maradnia. Vagy az előbbi leves is egy jó ötlet.

Én egy 15 hónaposnak minden nap adnék főtt ételt, a felnőtt kibírja anélkül.

2014. júl. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

nahát, én meg egyszerűen nem tudok keveset főzni. taníthatnál egy kicsit :) egy 8 literes fazék a minimum főzelék, leves, egytálétel adag. ez 3 napra elég. kb 2-3 naponta főzök amúgy. az egyetlen étel,ami elfogy 1 nap alatt,az a brassói vagy gyros,akármennyi húsból is csinálom. egyébként egy ételhez való húsadag nálunk 1,5-2 kg. inkább 2kg, ha rántotthús, vagy gyros van. de ez a 2 kg is elfogy egy nap alatt,pedig csak a férjem és én vagyunk, én pedig 1x eszek belőle.. egy zabagéphez mentem hozzá :D

a zöldborsófőzelék pl. 1,5 kg borsóból és egy 750 gr-os tejfölből készül. mindenki szörnyülködik,h. úristen,mennyi ez,ránk fog rohadni. pedig soha! összeállhatnánk egy kicsit,tanulhatnánk egymástól :)

2014. júl. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem főzhetsz túl sokat,ha egy nap elfogy minden.Vagy pedig a párod ehet marha sokat.Miért nem szendvicset visz a munkába és otthon eszik főttet?!

Nem baj ha nem kap mindig főttet a kicsi,de neki fontosabb.Mond meg a férjednek,hogy legalább a gyereknek hagyjon már egy evésre valót....

2014. júl. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Lopj ki a gyereknek egy adagnyit másnapra, még mielőtt a férjed megenné este.Így neki lesz főtt, ti kibírjátok hidegen is 1-1- nap. Én így csinálnám.A gyereknek kell szerintem minden nap!
2014. júl. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nem rég én is változtattam. ketten vagyunk, 33 hetes terhes vagyok, és kapunk átlagosan havi 350ezret. és mindig elfogy....nem értettük és próbáltuk figyelni hova megy el és kiderült hogy a kajára. én is naponta főztem, a férjem reggel, délben, este azt evett...és mondtam neki hogy vezessük be hogy kenyeret is eszik, így volt hogy csináltam kb 2kg káposztából és 1kg húsból székelykáposztát, 3 napig elég volt. most is csináltam virslis lecsót tarhonyával, kb 1500ft-ból kijön és ez is 3 napi kaja volt...és kenyeret sem dobjuk ki. mert azt régen is vettük, és én ettem is de egyedül nem tudtam megenni így sokszor fél kilókat dobtunk ki. ezzel a "módszerrel" most 40000ft maradt meg, úgy hogy kb 100ft plusz/nem minden havi kiadásunk volt.

bocsi kicsit elkanyarodtam a kérdéstől.


tényleg próbáld hogy legalább a vacsi legyen szendvics, mert azért munkába nem gond a főtt étel, legyen energiája, bár nem tudom mit dolgozik. az én férjem fizikai melózik, 3 műszakban nem szívesen venném el a laktató főtt ételt, max egy jól megpakolt szendvicsre cserélve.

2014. júl. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7es válaszoló vagyok, nálunk általában, 95%ban minden nap van főtt étel, max akkor nincs ha orvosnál és itt ott vagyok egész nap így mire hazaér munkából nem tudok főzni, ilyenkor elmegyünk és rendelünk pizzát. de a minden napi főtt étel fontos szerintem, csak próbáld úgy hogy csapsz a kezére, hogy ne egye meg egy nap. én is nagyon utáltam minden nap gondolkodni rajta hogy azért ne legyen egyik nap és másik nap is tészta...sok sikert.
2014. júl. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

szegény férjem :) most jól megkapta :) nem sajnálom tőle a főtt ételt, mert ő is fizikai munkát végez, kell az energia. meg hát mégiscsak férfiember :)

lehet, hogy nagyobb edényeket kell beszereznem... :) mi lesz velem 2 pasival :D

2014. júl. 2. 21:06
 10/11 anonim ***** válasza:

sztem a szendvics sokkal drágábbra jön ki összességében,mint a főtt étel. ha kiszámolom,h. egy babfőzelékhez kell egy tejföl,legyen 500 ft, és egy csomag zöldbab (nálunk terem a kertben így az árát nem tudom)legyen kb. 700 ft,akkor az ebéd megvan 1200 ft-ból. ha viszont veszel reggelit,akkor ugye a sima vajaskenyér nem túl frankó minden nap, egy idő után a felvágottak is szörnyen unalmasask,meghát a kenyér állandóan... hacsak már azt nézzük,h. a felvágott kilója,mondjuk a legolcsóbb szalámi,ami ehető szinten van 3E ft, a margarin kilója 2E ft, a sajtok 1500 ft kilós áron vannak és akkor még a zöldség is.

egy reggelihez mondjuk egy tömlős sajt 250 ft, 15dkg felvágott 350 ft, 5 zsemle egy százas, 3 paradicsom 300 ft,akkor ez így 950 és egy férfiember egyszerre megeszi. jah és még kakaót nem vett hozzá (férjewm nagy kedvence). a főtt étel pedig 1200ba került és 4x-5x minimum tud enni belőle az ember.

szóval a hideg élelem nagyon drága,a főzéssel csak spórolni lehet!

2014. júl. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!