Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit eszik 8 hónapos gyermekete...

Judyt77 kérdése:

Mit eszik 8 hónapos gyermeketek? Pontosan mi a napi sorrend és pontosan miket? Ha főztök, hogyan és mit? Többi lent.

Figyelt kérdés

Az én kislányom ébredéskor cicit kap, aztán

-délelőtt gyümölcsös joghurtot-vagy/túrót ilyen üvegeseket szoktam, ahhoz keverek almát vagy banánt, vagy kekszet. -Ebédre üveges főzeléket kap hússal/hallal. Májat pl. még nem adtam neki és még nem minden zöldséget kóstolt. Mostanában teszek bele apró főtt répadarabokat.És ebédre kap még pl. banános tejdesszertet vagy túrósat (műanyag dobozos babydream vagy nestlé)és esetleg cicit, ha kér

-délután tejpépet eszik, ez már majdnem fürdés előtt van.

- fürcsi után cici és alvás reggelig.

Szerintetek mit adjak még, azon kívül, hogy igyekszemégeket megkóstoltatni vele a zöldségeket? vagy mi mást? Most bújt ki az alsó két fogacacskája, kiflit/kenyeret még nem adhatok, nem? Köszönöm előre is!


2014. máj. 25. 17:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%

Az enyém reggel szopik 6-7 között

9-körül 1 Danone krémtúró, vagy 1 cserepes joghurt, vagy egy Danone görög joghurt ami ízesített. A tartós babapudingokat akkor eszi, ha megyünk valahová.

12-13 között 200 mili főzelék. Én főzöm, heti 2x kap üvegeset, ha megyünk valahová.

16-17 között Uzsonna 200 mili gyümölcs turmixolva

Vacsi este 8- körül megint 200 mili főzelék, ami az ebéd volt

Nap közben adok neki kiflit rágcsálni.


Minden nap kap húst.

Húslevesből zöldséget, répát, zellert, karfiolt, brokkoli, csirke combot turmixolok neki.

Vagy padlizsánt, cukkinit, paprikát, paradicsomot, sonkát főzök ősze.

Vagy karfiol burgonya tejföl csirkemell, vagy brokkoli burgonya hal tejföllel, borsó répa zöldség karalábé hússal.

Zöldbab burgonya húsxtejföl, tökfőzelék. Sokszor zöldséget össze főzök, s teszek bele egy evőkanál pörköltet. Tésztát, rizst is szoktam bele tenni. Van hogy habarom tejföllel lisztel.


Nagyon sok mű kaját adsz neki szerintem.

Semmi friss zöldség, gyümölcs...

2014. máj. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azokat a joghurtokat és túrókrémet, amiket írtál szabad már adni neki? És a kiflit tudja már enni a két mini kia fogicájával? És a zöldségeket hogyan főzöd? Simán vízben vagy valami zsiradékkal és hogyan? Hú, már most tók sokat segítettél! Igen, tényleg túl mű az étrend. Köszönöm!
2014. máj. 25. 18:26
 3/13 A kérdező kommentje:
Csak kézi mixerem és ilyen álló turmix gépem van. tudok valamelyikkel husit turmixolni? Köszi!
2014. máj. 25. 18:28
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyanyám is el tudja nyammogni a kiflit, kenyeret, annak ellenére hogy nincs foga:) nem eszik meg egy kiflit, csak játszik vele, meg próbálkozik az evèssel.

Babapiskótát is szoktam neki adni, azt könnyebben megeszi, jobban tudja fogni.

A húslevest úgy készítem, egy kis fazékba rakok 2 répát, 2 db gyökeret, 1 db zellert, 2 burgonyát, egy felső csirkecombot. Felöntöm vízzel, mokkás kanálnyi vegeta, s főzöm fél órát.

A csontot kiveszem, a vizet leöntöm egy másik edénybe. Turmixolom botmixerrel, majd annyi levet öntök rá vissza, hogy bébiétel állaga legyen. Ez kb. 2-3 adag.


Nag kedvenc pl. Fél apróra vágott hagymát 2-3 evőkanál olajon kicsit lesütöm,majd rá egy felkockázott meghámozott padlizsán, 2 cukkini, 1 paprika, fél kis paradicsom konzerv, 10-15 db penne tészta, vagy szarvacska, ami van otthon, kiskanál vegeta, 3 szelet sonka, s annyi víz hogy ellepje. Főzöm 20 percig, majd turmixolom.


Főzelék.

Fél felvágott hagymát 2-3 kanál olajon lesütöm, teszek rá karfiolt, cukkinit, burgonyát, annI vizet hogy ellepje, kis vegeta, mehet bele 1 baber levél, főzöm 20 percet, majd 2 evőkanál tejföl rá, s 1 evőkanál Liszt, forr egyet, s kész is, lehet turmixolni.

2014. máj. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Hát ebbe bele kell jönnöm... de meg fogom próbálni, mert érzem, hogy ez most nem jó, amit kap.

Én azt hittem, hogy sót/vegetát még nem szabad neki egy éves korig használni.

Olajat milyet használsz? A bébiételekben répceolaj van. Az szerinted jó (mert lenne itthon)? Vagy olivaolaj? Van egy könyvem, most nézegetem (teljesen elfeledkeztem róla, meg nem teljesen magyar vonatkozású) abba vajat ír, de mit.. teavajat?

Ezek az utolsó kérdéseim. Ha már nem válaszolsz, akkor is nagyon szépen köszönöm az eddigi segítséged!

2014. máj. 25. 20:23
 6/13 anonim ***** válasza:
Mindent eszik 9 hosom amit mi majdnem . Rámát adj neki vajas kenyeret az elolvad a kenyér nem fullad meg .
2014. máj. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Reggel fél8-8 között reggeli 200 ml (eddig anyatej volt) tápszer. Délelőtt üveges, vagy saját főzésű gyümölcs, danone natur joghurttal, vagy görög ízesített joghurt. Délben saját főzésű főzelék, mindenféle zöldséggel, és hússal, tejfölösen, tejszínesen, paradicsmoosan, hál' istennek főziből mindent megeszik amit csinálok, és mindenféle zöldséget. Én is jóideje használok hagymát, fokhagymát is, kevés sót, fűszereket, olajat. Délután sinlac magában, vagy gyümölccsel vagy joghurttal, vagy csak simán gyümölcs, attól függően mit evett délelőtt. Este 250 ml anyatej, és alvás.

A kekszet, kenyeret, kiflicsücsköt pl szopogatják, nyállal eldolgozzák, tehát nem kell hozzá fog, sőt a puhább gyümölcsöket is, pl banánt, én pl 2 napja egy szem finom házi epret hámoztam meg a magjától, gyönyörűen elnyammnyogta, ugyan neki 4 foga van, szóval az csak a tépésben segített. Túrórudiról is szedtem már le a csokit, és kapta a túr részt, de legközelebb már azt is magam készítem :) Üveges gyümiből is csak azt veszem, amit amúgy itthon nem tudok megcsinálni, pl erdei gyümölcsös, vagy most télen/kora tavasszal a szilvás volt ilyen. A gyümikkel amúgy is szenvedünk nem nagy kedvencek (kivéve eper, talán a sárgabarack, körte), ezért keverem joghurttal sokszor, amit viszont imád.

Ebben a korban már szinte mindenfélét kaphatnak gyakorlatilag, én igyekszem mindig változatosan főzni neki is, de lassan magunknak kezdek majd úgy főzni, hogy neki is nekünk is megfelelő legyen :)

2014. máj. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Olyan olajat, amivel én is főzök magunknak, repce vagy napraforgó olaj.

Nagyon hamar lesz van a főzeléke, mert csak egy kis fazékba bele dobálom a zöldségeket, hust, felöntöm vízzel, s fő 30 percet. Nem kell felette állni, kis lángon had főjjön.

Lehet már ennyi idősen szoktatni a fűszerekhez, sóhoz, hisz 1 évesen azt eheti amit ti!

Paradicsomos ételekhez lehet tenni neki oregánót bazsalikomot. Nem kell sok, csak pici.

Azért amit te főzöl finomabb mint a bolti. Szerintem minden bébiételek szinte egyforma íze van.

Az általad turmixolt gyúmölcsnek is másabb az íze, mint az üvegesnek.

Joghurtot adhatsz neki rendeset, vagy krémtúrót!

Ha szereted a tejszeletet, abból is adhatsz neki.

Szoktam venni mirelit zöldbabot, brokkolit, brosót, friss répát zellert gyökeret karalábét, padlizsán brokkoli, s ezeket vegyítve, 2-3-4 félét össze főzöm hússal, + tészta, burgonya, vagy rizs.

Na meg minden másnap van valami tejfölös.

Túrórudit is adhatsz, s a csokit sem kell levenni, eheti, hisz a csokis tejpép is 7-8 hónapos kortól adható!

2014. máj. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek! Mindenképp neki állok. Ezek a tippek nagyon sokat segítettek! Nem tudom, a védőnőm miért nem segített ebben. . Én is csak most kapcsoltam, hogy nem jól csinálom

.. Köszi!

2014. máj. 25. 21:48
 10/13 anonim ***** válasza:

Én annyival egészíteném ki az eddigieket, hogy egy éves korig tejföl helyett inkább joghurtot tennék a főzelékbe, vegetát-ételízesítőt ízfokozó nélkülit, ramat már ellenzik újabban úton-útfélen, mert nagyon mű.

Mi kókuszolajat használunk régóta, a babakajába is ezt teszem. Természetes, hogy nem tudsz mindenből biót, természetest adni, de amiből lehet, inkább azt :-)

2014. máj. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!