Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Törvényszerű, hogy ha közösség...

Törvényszerű, hogy ha közösségbe kerül a baba, akkor sokat lesz beteg?

Figyelt kérdés
2 éves kora körül lehet, hogy beadnám bölcsibe délelőttre én meg dolgoznék részmunkaidőben. De mi van ha folyamatosan beteg lesz engem meg kirúgnak? Van ennek előjele? HOnnan tudom, hogy beteges-e? Eddig nem volt beteg csak 2-szer. (16 hós)

2014. júl. 2. 15:22
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem törvényszerű. Ha eddig járt közösségbe, nem csak veled volt otthon, nem óvtad mindentől akkor nem lesz annyit beteg.

A fiam is 2 évesen került bölcsibe, de csak télen volt egyszer beteg.

2014. júl. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
A fiam sem volt beteges soha. 2 éves, most szokik be a családi napközibe, 1 hét után rögtön 2 hetet volt itthon,mert hörghurutja és torokgyulladása lett. Most egy hete jár újra, már folyik kicsit az orra. Nekem a gyerekorvos és a csanás nevelők is azt mondták, hogy ez törvényszerű, nem tudok tenni ellene. Így fog megerősödni az immunrendszere. Mondjuk én tanulni fogok a szakvizsgáimra, ha beszokik, nem dolgozni megyek még vissza, úgyhogy itthon tudok vele lenni, ha beteg.
2014. júl. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Ja és jártunk eddig is közösségbe.
2014. júl. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Közösségbe nem járunk sajnos. Nem óvom mindentől, egyszerűen csak nincs hova mennünk. Ketten vagyunk itthon, kisgyerek sehol nincs a családban vagy barátok között.

Az a baj, hogy rengeteg olyan sztorit hallottam, hogy 1 hét bölcsi után 1 hónapot lábadozott a gyerek, és ki is kellett aztán venni. Ellenkező történeteket nem nagyon ismerek...

Meg lehet ezt valahogy előzni? Lehet erősíteni az immunrendszerét valahogy?

2014. júl. 2. 15:34
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagy valoszinuseggel sokat lesz beteg, erre fel kell keszulni.
2014. júl. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. A fiamnak adok Immunotrofinát, de látod így is lebetegedett. Kivenni nem szabad, mert egyszer úgyis közösségbe kell mennie és akkor ugyanez lesz. Nekem most mesélte a gyerekorvosunk, hogy van egy 5 éves kis betege, aki most kezdte az ovit és ugyanígy betegeskedik. Biztos vannak kivételek, de én még mindenkitől ezt hallottam, hogy az első időkben betegeskedett a gyerek,aztán ez szépen elmaradt és elvétve volt csak beteg a gyerek.
2014. júl. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem törvényszerű, de nagy a valószínűsége.

Nálunk sok kisebb gyerek van a családban, itt az utcában is, a fiunk 3 és fél éves és azt látom, hogy teljesen mindegy, hogy ad-e az anyuka vitamint a gyereknek vagy sem, hogy járt-e korábban közösségben vagy sem, hogy óvta-e az anyuka a széltől vagy sem, bekerülnek a közösségben és az ovisok 80 százaléka minden hónapban beteg.

Sajnos azért nem lehet elkerülni, mert sok szülő betegen is beviszi a gyerekét a közösségbe és mivel picik, így nyilván nem tudják még hogyan csinálják, hogy ne fertőzzék meg a többit.:)

Szóval készülj fel rá, hogy elképzelhető, hogy 2-3 hétig megy majd egyhuzamban, utána 2 hetet otthon és ez végig így lesz az első 1-2 évben.:(

2014. júl. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem törvényszerű, de ritka amikor kimarad a betegségekből


Az én kisebbik fiam szintén most megy bölcsibe 2 évesen, de mi idáig is jártunk heti 2 délelőtt. Azért volt, hogy összeszedett ezt-azt, de nem egy hónapig lábadozott. Mondjuk szerintem az is "rásegít" a dolgokra, hogy a bölcsibe símán viszik a gyereket akkor ha a térdéig csöpög a taknya, meg viszik a gyógyszert is a gyereknek és folyamatosan egymástól kapják el.

Az oviban a nagyfiam egész évben 3x volt beteg, de ott egyből hazaküldik a gyereket ha beteg (3 tüsszentéssel és enyhe orrfolyással nyilván még ott is maradhat) Ezt tartom normálisnak, mert sokkal kisebb az esélye mindenki elkapja. Nekem nincs kire bízni a gyerekeket, betegszabiból kell megoldanom, de inkább hazahozom a gyereket 1x , minthogy egész évben oda-vissza kapják el egymástól a bacikat!

2014. júl. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Mi a szerencsesek taboraba tartozunk, 8 eves a fiam es egyetlen egyszer volt meg csak beteg, 3,5 evesen volt influenzas egy nagy jarvany alkalmaval.Ezen kivul mindent megusztunk,meg soha nem hianyzott sulibol(regebben ovibol) betegseg miatt.

Mintha valami pancelozott vedoburkot viselne,semmire sem allergias,semmilyen fertozo betegseget nem kap el,de meg a natha vagy torokfajas is elkeruli.

Szoval en azt mondanam,hogy nem torvenyszeru,es remelem ti is szerencsesek lesztek.

2014. júl. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Tyű,de irigylem az előzőt.Az enyém többet volt beteg mint társaságban,ki is rúgtak miatta :( barátnőm lánya viszont tápszeres és koraszülött babaként kezdte életét,és szinte sosem beteg,úgyhogy nem törvényszerű.
2014. júl. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!