Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lesz ebből igazi járás?

Mikor lesz ebből igazi járás?

Figyelt kérdés
Kislányom pár hete megáll kapaszkodás nélkül is. Ha odaállítom az ágyhoz (én pár m-re állok tőle) és hívom, akkor kb. 2-3 lépést tesz felém. Magától viszont még nem indult el. Szerintetek kb. mikor lesz ebből önálló járás?
2010. jan. 6. 11:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy hét szerintem.

De lehet, h holnap már magától megy, nekünk kicsit várni kellett, felállt egyedül, de csak 1-1 lépést tett, ha nagyon csalogattam. Aztán meg rájött, h ez szuper dolog, és azóta rohan mindenhova:)

2010. jan. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk 1-2 hét volt, azóta egyfolytában jár. És spontán feláll mindenhol segítség nélkül-karjaival felnyomja magát állásba és megy, persze még inogva, de már egyfolytában megy. 11 hónapos
2010. jan. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nemsokára! Nálunk úgy volt, hogy mikor a fiam stabilan megállt a lábán, nagyon rövid időn (kb. 1 hét) belül elkezdett bútorokba kapaszkodva menni, meg kézenfogva. 1-1,5 hónapig ment kézenfogva, bár az utolsó hetekben csak fél kézzel, az is inkább a biztonság miatt. Aztán egyszer leraktam a földre, mondtam, hogy gyere ide anyához, és ő meg ment kb. 3 métert nagy vigyorogva. Már régóta látszott rajta, hogy méregeti a távolságot, gyűjtögeti a bátorságát, aztán csak elindult. :) Ja, vezetgetni sem úgy vezetgettük, hogy mi tartottuk a súlyát és lógott a kezünkben és úgy lépegetett, hanem csak fogtuk a kezét, olyan lazán ahogy csak tudtuk, a testét ő tartotta, csak annyiban segítettünk, hogy ne essen el, de érezze, hogy meg kell találni az egyensúlyát. Sosem ment lábujjhegyezve.
2010. jan. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, ő is már úgy megy, hogy csak az egyik kezét fogjuk (minden este így megy pancsiba), sőt ma 2-szer csinálta azt, hogy nem vette észre, hogy figyelem és valamilyen játékkal a kezében ment kb. 4 lépést, aztán a popsijára esett és nevetett. :) Remélem akkor nemsokára tényleg beindul.
2010. jan. 6. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!