Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti is utáljátok, ha egy...

Ti is utáljátok, ha egy gyermektelen barátnőtök annyira okos?

Figyelt kérdés
Egy éves a kislányom és a barátnőm mindenben mindig kioktat, lefitymál, elmagyaráz... Annyira unom és utálom ezt, hogy már nem is szívesen beszélek vele semmiről. Szerinte olyan baromi egyszer egy gyerekkel minden, holott neki nincs is gyereke és nem is volt soha. Mert, hogy az anyja a testvérével így meg úgy csinált és, hogy könnyű volt stb. Nem ő csinálta, honnan is tudja, hogy könnyű volt e... Szerinte egyszerű babakocsival nagy bevásárlást tartani tömegközlekedéssel, mert az anyja is megoldotta és ez nem nehéz dolog. Hát én már ott tartok, hogy őszintén kívánom neki, hogy szülessen gyereke és élje át, amikor napokig nem alszik, aztán öltöztetheti fel és indulhat vásásrolni babakocsival magaslépcsős buszra felszállva, aztán a boltokba be se fér a babakocsi, utána legyen nála 20 kg cucc amit megvett és szálljon vissza vele a buszra hulla fáradtan... Nektek van ilyen okos ismerősötök?
2014. júl. 8. 10:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Nem nevezem barátomnak azt, aki támogatás helyett folyton kritizál. Szerintem engedd meg magadnak azt a luxust, hogy ha nem veszi észre magát, mondd ki nyíltan, amire gondolsz! Megkérdezhetnéd, hogy milyen _személyes_ tapasztalata van, ami alapján ezt állítja? Biztos, hogy már réges rég leállítottam volna. Miért szenvedsz és hallgatod? Nyisd ki a szád! Ez amúgy sem valami tartalmas barátság, ne félj, hogy nem jön többet! Úgy sem fog!
2014. júl. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Igen, én is utálom. Nekem a sógorom ilyen fene "okos".

Én is csak azt tudom kívánni neki, hogy tudja meg milyen mikor az embernek gyereke van, és tapasztalja meg a dolgokat. És ez most abszolút jó kívánság, mert szeretnének babát, dolgoznak is rajta, csak sajnos még nem jött össze nekik.

Kíváncsi leszek majd akkor mennyire fog változni a véleménye.

Teljesen más kívülről látni dolgokat, vagy benne lenni bizonyos szituációkban.

2014. júl. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%
igen, bezzeg az összes anyuka! na ők tudják a tutit! sokkal okosabbak...
2014. júl. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
32%
Engem meg a "neki nincs is gyereke, ő honnan tudhatná" hozzáállásúaktól ver ki a víz.
2014. júl. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
16 éve voltunk barátnők, de amióta nekem gyerekem van ő mindenben kioktat. Kedves utolsó, akinek nincs gyereke honnan tudná a napi rutin mivel jár? Saját bőrén tapasztal meg mindent az ember, ha nincs gyereke, nincs tapasztalata...
2014. júl. 8. 11:03
 6/14 anonim ***** válasza:
34%
De van közvetett tapasztalata, és azokat igenis elmondhatja, max nem kell megfogadnod. Örülj inkább, hogy próbál olyan dolgokról beszélni, ami téged is érint, mert regneteg olyan kérdés lehet itt olvasni, ami arról szól, hogy anyukák azért veszítik el a barátaikat mert nem hajlandóak mással is foglalkozni, csak, hogy anyukák.
2014. júl. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
42%

már véleményet sem mondhat senki ugye?

igen, te jobban tudod, ő meg semmihez sem ért.

folytasd, és egy barátod se lesz!

2014. júl. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

21 hónapos a lányom. Bár a kioktatást én se szeretem,de én is magaslépcsős busszal is járok bevásárolni.Egyik,hogy nem veszek 20kiló cuccot,mert a gyerek is 12kiló,plusz a kocsi is kb annyi,vagy több.Ha megterhelő busszal vásárolni,menj gyalog,hisz babakocsit viszel és mehetsz akár de és du is minden nap.Én úgy szoktam.És ráadásul nekem a 4.emeletre kell felhozni a csomagot és a gyereket,mert lift nincs.Én hátizsákba pakolok,azt magamra teszem és úgy fel a buszra,meg fel a 4.-re is.Így azért szerintem annyira nem húzós a babakocsival való buszos bevásárlás se.

Tehát végülis én is utálom ha valaki nagyon okos,de az is unalmas lehet ha valaki mindig sajnáltatja magát.Más anyukának se könnyebb,és gondolj bele többen ezt 2-3 gyerekkel csinálják,mégse panaszkodnak.

2014. júl. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%

Ugyan nekem sincs még gyerekem, de rengeteget olvasok itt, és azért nagyjából képben vagyok. Ha én mondok valamit, vagy tanácsolok, biztos nem leszólásból, meg nem rosszból...

Szóval nem hiszem, hogy ő is csak okoskodásból mondja, szerintem csak segíteni akar...

2014. júl. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
73%

Megértelek. Könnyű azzal dicsekedni, hogy az anyjának milyen egyszerű volt. Egyébként megkérdezném anyukáját is, hogy mekkora boldogság volt felszállni a tömött buszra babakocsival meg 3 szatyorral, és biztos, hogy a gyerek is akkor a legnyűgösebb, akkor kakil be, vagy bukja le a ruháját...stb.


Én a bezzeg a mi időnkben típusú monológokat viselem nehezen. Falura költöztünk, de itt sok idősebb ember nem igazán érti meg, hogy ha anyuka nem kapálja naphosszat a kertet, attól még ugyanannyi dolga van, csak már más, mint az ő idejükben. (pl.:tanul, több időt tölt a gyerek fejlesztésével...stb, amit ugye kívülálló nem lát).


Nekem is volt egy "barátnőm", akitől egyfolytában azt hallgattam, hogy de jó nekem, mert én legalább otthon vagyok. Meg, hogy anyukája szerint a mai lányok már nem bírnak annyit. Már nem tartjuk a kapcsolatot, nem csak ez miatt.

2014. júl. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!