Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi van előbb, a felállás vagy...

Mi van előbb, a felállás vagy a járás?

Figyelt kérdés
Kislányom mostanában azzal próbálkozik, hogy felálljon egyedül a szoba közepén. Egyelőre nem sok sikerrel, mert úgy látom rajta, mintha nem merne felegyenesedni, gondolom még az egyensúly nem az igazi. De végülis nem is ez a lényeg, hanem maga a próbálkozás. 11 hónapos, még nem jár. Ez a magától felállás a járás előtt van, és reménykedhetek, hogy hamarosan (1-2hét)elindul? Vagy ez már utána van, tehát maga a járás nem ebből következik, így még 1-2 hónap is lehet, mire elindul? Köszönöm.
2014. júl. 8. 10:29
 1/10 anonim ***** válasza:
A fiam először felállt magától, aztán kb. 3-4 napra rá önállóan elindult. Először az önálló felállás van, aztán a járás, én így olvastam anno.
2014. júl. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem áll fel, akkor hogyan járna?
2014. júl. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
feláll bútorok mellett már régóta, és szoktam is csalogatni, hogy lépjen 1-t 2-t felém, gondoltam így indul a járás, hogy 1-2 lépés után már jön 3-4, majd 8-10 lépés. Nem gondoltam hogy előtte már tudnia kell egyedül állni.
2014. júl. 8. 10:41
 4/10 anonim ***** válasza:
Logikusan először az állás majd a lépés jön! Én kisfiam előbb állt fel mindenhová kapaszkodva mint ahogy stabilan egyedül ülni tudott volna.....kb 1 hete tud egyedül ,magától ülni.....10hós lesz holnap.
2014. júl. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyedül állni mindenképpen tudnia kell, az lehet, hogy az önálló felállás nem feltétel. Nézd meg itt, szépen leírják: [link]
2014. júl. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Lányom 8 hónaposan állt fel kapaszkodva,9 hónaposan lépegetett kapaszkodva. Aztán 12 hónaposan köztünk lépett párat,de ennyi.Magától sose lépett kapaszkodás nélkül egyet sem. Aztán 15,5 hósan gondolt egyet és az ágyon kétszer felállt magába kapaszkodás nélkül. Másnap meg fogta,felállt a földön és stabilan ment. Szinte sosem esett el,max ha küszöbön esett át,akkor.
2014. júl. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyik lányom egy éves szülinapja előtt pár nappal indult el és majd 13,5 hónapos volt amikor fel tudott állni kapszkodás nélkül. Addig ha járás közben elesett akkor elmászott egy közeli bútorhoz felállt és úgy ment tovább. Másik lányom 10 hónaposan felállt kapaszkodás nélkül és önállóan járni csak 14 hónaposan kezdett.
2014. júl. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

enyém pont 1 évesen indult el, 7 hónaposan állt fel.

elindulás után bő 1 hónappal sikerült a szoba közepén is felállnia, addig ha elesett akkor elmászott valami kapaszkodóig és úgy járkált tovább.

de szerintem ez a ritkább :)

2014. júl. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
AZ én lányom is 13 hósan indult el önállóan ,de magától kapaszkodás nélkül csak rá két hétre tudott felállni. Addig ő is elmászott valamiig és kapaszkodva állt fel és ment tovább.
2014. júl. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nincs egyértelmű sorrend. Babám pár napja kezdett el rendesen sétálni, de esze ágában sincs felállni kapaszkodás nélkül. 2 héttel idősebb "barátnője" viszont már feláll a szoba közepén, de nem indult el.


Unokaöcsikém pedig nagyon sokáig volt, hogy már profi módon felállt gyakorlatilag mindenhol és tök szépen egyenesen álldogált, de eszébe se jutott, hogy elinduljon.

2014. júl. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!