Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabás anyukák van valaki...

Kisbabás anyukák van valaki hasonló szituációban?

Figyelt kérdés
4 hós anyatejes babám este 10. kor alszik el utána kel fél 1-kor fél 4 kor és 6 körül teljesen felébred, és kiabál hogy játszani akar. És ez 4 hónapja minden nap-Teljesen kivagyok, segitségem nincs aludni nappal mellette nem lehet mert csak babakocsiban hajlandó elaludni. Ez meddig lesz igy? Meg lehet ezt szokni? Praktikák a túléléshez? Egyik ismerösöm éjjel teát ad a bébinek (de ö tápszeres) igy éjjel nem kelt fel többet. Hasonló cipöben valaki?néha már remegek a fáradtságtól.vagy én vagyok a gyenge és ezt meg lehet(kell)szokni?
2014. júl. 9. 08:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

2 hónapos a lányom, nekem az alábbi vált be:

Amikor látom, hogy ásítozik vagy ragad le a szeme, akkor azonnal leteszem (ő egyelőre a dohányzóasztalon levő mózesben alszik, ágyként). Hasra fektetem, cumi a szájába és néhány percig simogatom a hátát.

Háton nem alszik el.

A hátsimogatást már annyira megszokta, hogy ilyenkor 5 percen belül alszik.


Illetve lassan jöttem rá arra, hogy a nyögdécselésnél még felesleges benyúlni, néha csak pózt vált és gondolom erőlködik, ahogy a fejét forgatja. Régebben ilyenkor kivettem, de mióta rájöttem, hogy ez nem tényleges ébrenlét, inkább hagyom. Fél-egy percig nyöszörög, utána elhallgat és alszik tovább.


A fenti módszerrel sikerül elérni, hogy az éjszakák többségét átalussza (7-8 órát), ha mégsem, akkor egyszer kel csak, de ez többnyire a nagy melegek idején fordul elő. Nappal is jól alszik, etetés után kb fél órával teszem le, addig hagyom emészteni. Délelőtt szinte csak enni kel, estére lesz aktívabb, akkor már 2-3 órát is éber egyhuzamban.

2014. júl. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó,

nem bántásként írom, de szerencséd van a babáddal.

Első gyerekemmel én is azt hittem, hogy "milyen ügyes vagyok", illetve, hogy "nem értem mit problémáznak mások" a baba altatásával.

Amióta több van, azóta tudom, hogy ahány baba, annyi féle, és minden gyereknél újra ki kell tapasztalni a módszereket.

2014. júl. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
igen minden baba más!ez ugyanolyan például,hogy hallom a tv-ben,meg anyóstól,hogy a 3 óránkénti szoptatásnak a hivei,mert az milyen jó!Mindig nevetnem kell ilyenkor,persze hogy jó,de ha a gyerek néha másfél óránként kér enni(mert elötte nem koncentrált és nem szopott eleget)vagy ki tudja miért akkor hagyjam még másfél órát orditani??
2014. júl. 9. 10:04
 14/19 A kérdező kommentje:
sajnos a franciaágyban velem nem alszik el..tudom hogy hihetetlen de igy van...csak kiabál .....
2014. júl. 9. 10:12
 15/19 anonim ***** válasza:

Akkor kísérletezz.

Valami fotel? kanapé, vagy más környezet?

Esetleg hordozókendőben elringatod és amikor elaludt, finoman az ágyra fekszel vele, meglazítod a kendőt és mivel ugyanúgy érzi az illatod, alusztok tovább együtt?

2014. júl. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Akkor sem alszik veled, ha közben szoptatod fekve? Reggel sem alszik vissza, ha mellé fekszel és úgy megszoptatod. Nálunk kialvatlanságra egyértelműen a fekve szoptatás/együtt alvás jött be.


Amúgy nem lennék nagy híve az együtt alvásnak, de mióta mellé fekszem az első ébredésnél és már alszom is tovább, azóta teljesen kipihent vagyok, jól érzem magam... kicsit félek, hogy hozzászokik (azaz már hozzá szokott), de legalább nem zombiként kell nevelgetnem... szóval egy próbát megér... hátha rájön, hogy ez neki tök jó. :)

2014. júl. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
A hátadon fekve szoptatod és utána a mellkasodon alszik el?nem jön be neki eleve ott el se alszik csak sikongat...
2014. júl. 9. 10:51
 18/19 anonim ***** válasza:

Én ugyan 15ös vagyok, de én oldalt fekve szoptattam mindig, a baba is oldalt fekszik, ki van támasztva a háta, ha kell, mert még nem tud úgy feküdni anélkül.

Ha mellet váltottunk, akkor áttettem a másik oldalamra, mert kifejezetten kis mellü vagyok és csak így érték el a babáim.

2014. júl. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

16-os vagyok. Én is oldalt fekve szoptatok és szintén kismellűként (annyira, hogy eleinte elég nehéz volt úgy pozicionálni a babát, hogy elérje :D, de aztán belejöttünk.) Eleinte a karommal húztam magamhoz és támasztottam, aztán belejött és magától megtalálta.


Szóval oldalt fekve szopizik aztán ha elaludt kicsit arrébb húzódok, hogy agyon ne nyomjam, meg ne zavarjuk egymást és alszom tovább.


De ha ez se működik, akkor is kitartás, jobb lesz és egyébként igen, meg is lehet valamennyire szokni. :)

2014. júl. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!