Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabás anyukák van valaki...

Kisbabás anyukák van valaki hasonló szituációban?

Figyelt kérdés
4 hós anyatejes babám este 10. kor alszik el utána kel fél 1-kor fél 4 kor és 6 körül teljesen felébred, és kiabál hogy játszani akar. És ez 4 hónapja minden nap-Teljesen kivagyok, segitségem nincs aludni nappal mellette nem lehet mert csak babakocsiban hajlandó elaludni. Ez meddig lesz igy? Meg lehet ezt szokni? Praktikák a túléléshez? Egyik ismerösöm éjjel teát ad a bébinek (de ö tápszeres) igy éjjel nem kelt fel többet. Hasonló cipöben valaki?néha már remegek a fáradtságtól.vagy én vagyok a gyenge és ezt meg lehet(kell)szokni?
2014. júl. 9. 08:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

4hós már reggel 6kor kiabál, hogy játszani akar? :)

Nappal aludj mikor ő. Indulj el vele babakocsival, de ne menj messze. Mikor bealszik irány haza, a szobában is aludhat babakocsiban, és te is addig aludj mellette. Vagy akkor délután/hétvégén apa/nagymama vegye át a babát több időre, míg te alszol egyet.

2014. júl. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Én a lakásban altatom babakocsiban napközben, vagy elektromos babahintában. Ameddig a hinta megy, addig alszik:)

Nekem is 8 hónapos koráig kelt éjjel 1-2x.

Ez van, ey gyere ezzel jár, túl kell élni.

Virrasztottam éjjel, mert nem egyszer felkeltcéjjrl, s nem aludt vissza csak 2-3 óra után.

2014. júl. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
sajnos ez nem jön be ha behozom a babakocsit azonnal felriad,tudja hogy itthon vagyunk.Már többször próbáltam.Nagyszülök szülök itt nincsenek külföldön élünk.Barátnök dolgoznak,hétvége a családé.Nagyon fáradt vagyok már.
2014. júl. 9. 08:30
 4/19 anonim ***** válasza:

Éjjel tuti,h játszani kel fel? Miből gondolod?

Vhogy meg kéne próbálnod nappal elaltatni a lakásban. Pl. ringasd egy darabig, ha elalszik próbáld meg lerakni. Az biztos nem megy sokáig,h csak a babakocsiban alszik.

2014. júl. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Mintha az én kislányomról írtál volna. Ő is 4 hónapos, anyatejes. Nekem is pont ezekben az időkben kel fel, éjszaka még vissza is alszik, de 6-kor teljesen felkel. Babakocsi nekünk se jön be, az ajtóban már fel is kel. Nem tudom én se mit lehetne tenni, hogy ne keljen ennyiszer, csak azért írok hogy én is pont így vagyok. Én nappal nem tudok elaludni, ráadásul nappal csak 20 perc - félórákat alszik.
2014. júl. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
bocs rosszul irtam :éjjel kétszer kel szopizni és reggel 6-kor megint kel de akkor már nem is alszik vissza és kiabál hogy vegyem fel.
2014. júl. 9. 08:46
 7/19 A kérdező kommentje:
és ráadásul most azt kezdte el-hogyha nem állok ott a babakocsinál mikor felébred-tehát mondjuk befutok a házba egy pillanatra valamiért-akkor elkezd ugy visitani hogy nem is lehet megvigasztalni...tényleg nem hajlandó napközben bent aludni-akkor inkább üvölt a fáradtságtól de akkor se.....kedves utolsó akkor mi hasonló cipöben járunk:)már annyira fáradt vagyok hogy játszani se tudok vele igazán:(
2014. júl. 9. 08:50
 8/19 anonim ***** válasza:
Szia.Mi babánk 3honapos,de ugyanez.Este 7kor furdetes,nagy nehezen elalszik 10kor.Felkel fél1kor,aztán 3kor es 5kor úgy kel hogy van pihenve.Nevetgel stb.látom hogy játszani akar.Vissza nemtudom altatni.Nappal csak úgy alszik el hogy ringatom a kocsit.Ha megáll a kocsi felkel ő is.Kint visszont órákat aludna.Nem tudom,lehet én rontottam el valamit.De nagyon fáradt vagyok én is
2014. júl. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
igen -nálunk ugyanez-kint órákat aludna.csak az nem segit mert ugy én nem tudok pihenni.szerintem nem mi rontottuk el-de azért várom a tapasztalt anyukák tanácsait.Van egy elektromos hintánk-de abban se alszik el-most gondolkodok az adamo hintán -képes lennék egy második hintát is megvenni-állitólag abban órákra bealszanak....
2014. júl. 9. 09:06
 10/19 anonim ***** válasza:

Mért babakocsiban altatod napközben?

Amikor látod hogy fáradt, feküdjetek le a franciaágyra, szoptasd meg fekve és már alhattok is mindketten. A babakocsi tologatása elég fárasztó hulla fáradtan, ez tény. :)


VAgy vegyél egy plafonra akasztható babahintát, pl. Adamo (www.adamo.hu biztosan külföldön is kapható ilyesmi), nálunk az lengedezett szinte megállás nélkül és aludt benne a pici.


A kóros kialvatlansághoz bizonyos szintig hozzá lehet szokni (bár négy hónap alatt szerintem nem éri el az ember ezt a szintet), nálunk sajnos más okból kifolyólag (betegség) volt egy fél év, amikor a gyerekem 20 percenként megébredt és üvöltött, és akkor már volt két másik. Sajnos nálam testi tünetek és rosszullétek egyaránt jelentkeztek (volt hogy nap közben összeestem álló helyzetből, három gyerekkel egyedül otthon, szerencse hogy nem történt baj, és hasonlók...)


Szóval mindenképp fontos hogy pihenj! Meg kell találni a módját, ha máshogy nem, hétvégén apa elviszi babakocsival két-három órákra és addig Te alszol.

2014. júl. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!