Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hasonló szituációban ki volt?...

Hasonló szituációban ki volt? Kicsit kétségbe vagyok esve. Méhlepény öregedése kinek volt idő előtt?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam az orvosomnál 33+3 hetes vagyok. Felhívta a figyelmemet,hogy a lepény egy része elöregedett, és a babám súlya is csak 1700g. Ami szerintem nagyon kevés. Most elküld vérvételre, valamint előrehozza az első Ctg, valamint a 36 hetes UH-t. Azt mondta,ha bebizonyosodik,hogy nem látja el megfelelően a lepény a babát, akkor beindítjuk a szülést! Aggódom, első babás vagyok, nem szeretném,ha koraszülött lenne a babám. Persze tudom,h kinnt jobban fejlődne! Ti mit mondotok? Elsősorban jól esne egy kis biztatás!:)

Köszönöm!


2011. máj. 7. 15:46
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:
Nem dohányzom! Szerintem elég táplálékot viszek be, az a baj,hogy sajnos nem jut el a babámhoz! A doki azt mondta,h igazából nem tudják az okát az orvosok az idő előtti lepényöregedésnek! 49kg-mal kezdtem, most 63 vagyok, és ebből a baba mindössze 1700g. :(
2011. máj. 7. 15:52
 2/37 anonim ***** válasza:
76%

Megértem, hogy aggódsz, én se tennék mást. De arra gondolj, ha tényleg nem kap elegendő oxigént, és tápanyagot, akkor hiába maradna bennt, nem fejlődne. Már bőven abban a hétben vagytok, hogy ha HA!!! arra kerül a sor, akkor minden rendben lesz. Meg olyan szuper már az orvostudomány, próbálj bízni a dokidban, és a babában...

Remélem, hogy fog írni olyan is, akivel történt ilyesmi, és rendben volt a baba is, Ő is...

Minden jót kívánok!

2011. máj. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

Örülnék,ha ilyen normális dokim lett volna! -de nem volt. Nálunk a szülőszobában derült ki a lepény állapota. Amit z utolsó hónapban csinálni kellett volna uh-t se csinálta meg,és mikor próbáltam érvelni nála,hogy miért kellene,azt mondta,hogy ha gond lenne a lepénnyel,azt a ctg mutatná. Nem értettem akkor se,hogy hogy tudná mutatni... a lényeg,hogy a 41. héten született meg a lányom. Szerencsénk volt. Hamar össze szedte magát,és amit a nővére 2 évesen hordott ruhákat,az Ő 1 évesen hordta :)


Ami a babád súllyát illeti,az csak egy becsült adat.

Én sem szeretném a helyedben inkubátorban látni a gyermekem,de az Ő életéről van szó!


Próbálj meg nem aggódni!az ront a helyzeten.

Beszélj sokat a kis pocaklakódhoz,simogasd "Őt"! -ez Neked is jól fog esni,és a babának is.


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!


Üdv:2 gyermekes,21hkm

2011. máj. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 32. héttől mindkét terhességemnél II. fokban érett volt a lepény. A 35. hétre III. fokú volt. Kicsi súllyal születettek a gyerekeim, de 1 honap alatt behoztak magukat. Ne izgulj!
2011. máj. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
Nekem 30 hetes UH-ra írták, hogy II fokban érett a lepény... ehhez képest most a 32 hetes UH szerint 2200g a kislányom becsűlt súlya...
2011. máj. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Mindenképpen a baba érdekeit fogjuk nézni. Én abban reménykedek,hogy az előrehozott vizsgálatok javulást fognak mutatni és fejlődött a babám! Aztán hátha végig kibírjuk együtt!!! Sokat simogatom és beszélek hozzá...:) ő pedig virgonc odabent!:)
2011. máj. 7. 18:34
 7/37 A kérdező kommentje:
Kérdés: Ilyen esetben,ha beindítják a szülést, akkor természetes úton szülhetem meg? Vagy szóba jöhet a császár is? Az gondolom csak akkor,ha nagyon sürgős lenne...
2011. máj. 7. 18:36
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 30. hét óta 3-as a lepényem. Most 36 hetes vagyok, 35. héttől van CTG vizsgálatom, és csütörtökön voltam UH-n, ahol 2344 gr-ra becsülték a babát, és elméletileg 2 héttel kisebb, bár ez is relatív, mert volt olyan adat ami megfelelt a 36 hetesnek, és volt ami csak 33-nak. Egyébként ezek a becslések sem érvadóak. 38. héten megint mennem kell UH-ra. De szerintem amúgy sem lenne egy nagy baba, mivel párommal mind2en 2500gr-mal születtünk, így csodálkoznék, ha 3,5 kilos gyereket szülnék. :) Ne aggódj, nem lesz semmi baj.
2011. máj. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Nagyon aranyos vagy,picit meg is nyugtattál. 29+3 hetesen a magándokimnál 1140g-ot mért, másnap 4D-n 1040g-ra mérte a szonográfus és 27+3 hetesnek! Tehát ennyit a mérésekről. Mert ha 2 héttel tényleg fiatalabb lenne a babám nem is aggódnék,mert akkor megfelelnénk a korának. Annyira aggódom...szerinted ilyenkor amikor a lepény nem látja el rendesen a babát,akkor szegénykém lehet éhezik,vagyis éhes, vagy csak kevesebbet kap, mint kellene? Tudom hülye a kérdés,de már ilyenek is eszembe jutnak...

Minden jót!:)

2011. máj. 7. 21:26
 10/37 anonim ***** válasza:

Jaj, szegénykém...mármint Te:-)

Nem hinném,hogy ők éreznek már ilyesmit, hogy éhség, próbálj meg ne agyalni ilyesmiken, bár tudom, hogy nagyon nehéz...:-(

Te is írod, hogy virgonckodik:-) Biztos jól érzi amúgy magát, mert különben már kijött volna, vagy nem mozogna rendesen, nyugi, nyugi, próbálj relaxálni....szörnyű lehet ez a várakozás. Mikor csinálják a ctg-t?

2011. máj. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!