Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan nyugtatjátok meg éjjel...

Hogyan nyugtatjátok meg éjjel a babát, ha már nem szopik?

Figyelt kérdés
tudom,hogy már nem kellene éjjel szoptatnom,mert lassan 1 éves lesz a kislányom,de éjjel annyira nincs türelmem 2órákat az ágya mellett ülnöm úgy,hogy a család többi tagja felébred.most még szopizik,de hogyan lesz,amikor abbahagyom?cumit nem kér,hozzánk nem tenném be,simi,viz nem elég,meddig sir nektek a baba?
2014. júl. 9. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha leszoktatod az éjjeli evésről akkor nem fog kelni és nem kell nyugtatni sem. Addig pedig melléfekszel, simogatod stb. Türelem kell hozzá. Ne szoktasd át a teára sem, mert az sem jobb.
2014. júl. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem egyik gyerekem onnantól aludta át az éjszakákat, amikor már nem szoptattam, de ez 20 hónaposan volt, most még nagyon kicsi, szoptasd nyugodtan, hacsak nem terhes neked valamiért a dolog.

Másik gyerekem cumisüvegezik éjjel, őt csak 16,5 hónapig szoptattam.

A harmadik meg cumizott is a szopi mellett, de ő nagyon jól aludt, ha fel is ébredt, saját maga megtalálta a cumit, betette és visszaaludt magától.

2014. júl. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hiaba szoptattam 1,5 eves koraig, szinte soha nem szoptattam ejjel, mert ha probaltam sem fogadta el. Cumizni sem cumizott soha, azt sefogadta el kicsinek sem, igy nekunk mindig az egyeb modszer maradt... Szoval soha nem ehseg miatt ebredt (3 hetes koratol fel eves koraig ataludta az ejjeleket, azota kuszkodunk csak az estekkel).

Ringatni, megsimogatni, enekelni kellett, kezet fogni, mikor mit. Eleg koran osszetett mondatokban beszelt, igy egyertelmuen el is mondta mit szeretne ( 1,5 evesen). Most 2,5 es meg mindig nem alussza at az osszes ejjelt, nem tudunk rajonni mitol fugg, hogy ebred-e vagy sem. Kicsinek is ilyen volt: 1 honapon at ebredt aztan egy honapig ataludta, vagy 1-2 hetes valtasok voltak. Mostanabn egy heten 2-3 nap ebred, a tobbit atalussza, bar sokszor nagyon keveset alszik ejjel.

2014. júl. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen,akkor talán nem kell még leszoktatni az éjjeli szopiról
2014. júl. 11. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!