Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem mondja hogy anya,...

Miért nem mondja hogy anya, miért nem örül nekem?

Figyelt kérdés

Kisfiam 20 hónapos. Nem sokat beszél még, kb 50 szó a szókincse, legelső volt az anya apa. Most kb egy hónapja az anyát már egyáltalán nem mondja, mindenki mást igen, még ha nincs is ott, apa, papa , mama, nene, baba....

Ha apával van itthon én elmegyek valahova és hazaérek , szinte nem is foglalkozik vele, ha apa hazaér munkából, akkor örül,m nevet, apázik, ugyanígy a nagyszülőkkel, meg mindenki mással. A férjem nagyon sokat dolgozik, munka után maszekol, keveset találkoznak, én vagyok vele többnyire mindig. Lehet megunta a társaságom, és mindenki másnak örül csak nekem nem? Egyébként jól elszoktunk lenni, főzünk, takarítunk, ha a fontos dolgok megvannak egész nap játszunk. Nagyon eleven és iszonyú hisztis, ilyenkor ha rászólok ,akkor rettentően megharagszik rám, üt,vág, dobál...

Lehet nagyon hülye kérdés, meg én is úgy vagyok vele, hogy ez legyen életem legnagyobb problémája, de már kezd egy kicsit rosszul esni, hogy nekem nem örül, és már ne is szól, hogy anya.


2014. júl. 9. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Kisfiam 29 hónapos.Iszonyúan apás.Párom sokat dolgozik,alig vannak együtt,igy nekem természetes,h odáig van érte.A fiam kb 10 szót ha mond,az anyát nem rég kezdte el.De ha mond uj szót,van h utána hetekig nem használja.Ez nem lehet?
2014. júl. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez nem azt jelenti, hogy nem örül, csak téged lát folyton, veled van, megszokott. A gyerekek többségénél ez így van.
2014. júl. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ha ott vagy, minek mondja? lehet akkor szokta ha nem lát. az meg hogy az apjának jobban örül azért nem igaz, mert őt ritkábban látja, ezért más neki. nálunk is ez van, nyugi
2014. júl. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne aggódj, szeret téged a kisfiad és nagy szüksége van rád, egyszerűen csak mivel te vagy vele egész nap így nem vagy neki nagy szám... :)

Igaz az én kisfiam még csak 16 hónapos, az apjának és minden más rokonnak nagyon tud örülni, ha én érek haza úgy hogy gyerkőc nélkül voltam valahol ritkán kapok nagy üdvrivalgást hogy de jó hogy megjött az anya.

Mindenkinek van neve a családban (a saját kis nyelvén) csak nekem nem adott nevet, sem anya se valami halandzsa anya... semmi...

2 hete külföldön nyaraltunk anyuékkal, 6 felnőtt és a kisfiúnk. Az első 4 napot végig bőgtem mert a kisfiam egyáltalán nem igényelt, inkább ment a papihoz meg a mamihoz, még az apjához is jobban ment mint hozzám... Ha alvás után kivettem a kiságyból sírva fakadt és üvöltötte hogy bábábá (így hívja a papit), 1 percig nem foghattam a saját gyerekemet mert üvöltött tőlem... Rettenetesen rosszul esett, mintha ott sem lettem volna.

Miután hazajöttünk változott a helyzet de ugyan úgy kevés figyelmet kapok a gyerekemtől ami rosszul esik mert mással meg annyira kedves és érdeklődő.

(azért néha napján kapok puszikat meg ölelést, de amúgy nem az a bújos fajta)

Magamat is ezzel bíztatom és neked is ezt tudom mondani, hogy eljön még a mi időnk és lesz majd olyan korban amikor nagyon is fognak minket értékelni, sajnos most ezzel nem tudunk mit kezdeni.

2014. júl. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Anyám mesélte, hogy két éves lehettem, amikor apámmal játszottam a szobában. Ő bejött, én ránéztem, közöltem, hogy "te most menjél ki" és fordultam is vissza játszani.

Akkor neki is nagyon rosszul esett, de utólag azt mondja, hogy ez egyszerűen egy korszak volt.

2014. júl. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!