Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ha a gyerek nem...

Szerintetek ha a gyerek nem mondja azt h "anya", akkor az azt jelenti, hogy nem szeret engem? Anyósom erre célozgat, mert mondják h apa, meg h mama, ezeket folyamatosan, de hogy anya, azt egyáltalán nem.

Figyelt kérdés
2012. febr. 6. 13:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Jézusom!! El ne higyj már ekkora hülyeséget!!! Az anya sokkal de sokkal nyelvileg nehezebb szó, mint a mama, apa, papa és társai. Ezt később is mondják ki a gyerekek. Attól mert nem mondja, téged szeret mindenkinél jobban.
2012. febr. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem akarom bántani az anyósodat, ezért inkább nem válaszolnék... Gondolom ebből leszűröd a választ!
2012. febr. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
21 hónapos a kisfiam, mondja hogy apa, papa, tessék, lámpa, gáspár, meg nem. Anyát még sosem mondott, de nem hiszem, hogy nem szeretne:) Anyósodnak mondd meg, hogy tehet egy szivességet!:)
2012. febr. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen,én is erre gondoltam,h nehezebb szó,mégis másnak legalább annyit mond a gyerek,h "aja",ez nem olyan nehéz..Csak már kimondatlanul is annyiszor "elképed" ezen anyósom,h miért nem mondják,és persze büszke magára,h nekik mondják h apa,meg mama,hogy már bánt,és bogarat ültetett a fülembe..:(
2012. febr. 6. 13:16
 5/12 anonim ***** válasza:
Z én fiam 15 hós, már több, mint 50 szót hsznál nap, mint nap. az "anya" nincs közte :-))) ki tudjamondani, mert nagy ritkán, mondja, ha kérem, h mondd hogy anya, de nem használja. apa, baba, papa, mama és ennél nehezebb szavak is mennek, de anya mindig van, ezért nincs és kész :-)
2012. febr. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Húúú... Az én kislányom 14 hónapos és nagyon gyakran mondja, hogy mama, de nem "anyjóskának" meg anyunak, hanem szerintem ő a szopizással köti valamilyen módon, meg azzal a komfort érzéssel, ami anyához köti. Nehogy higgy anyósodnak!!! Az anya nagyon nehéz szó.
2012. febr. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

első szavam a : "nana" volt (nagyanyám állandóan fegyelmezett, eléggé utálom őt amúgy ma is, akkor is utáltam, bőgtem, ha egyedül hagytak vele) és mégis ez lett az első szavam, amit tőle tanultam.

Ennyit a szeretet-kimondott szó összefüggéséről

:)

2012. febr. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól emlékszem, az én fiam sem mondta eleinte.

Szerintem az is közrejátszik, hogy te mindig ott vagy neki, te vagy az evidencia, a világ közepe stb., akit nem kell külön szólongatni, hiszen mindig jelen van. Bocs, lehet, hogy érthetetlenül írtam le, de nem tudom jól megfogalmazni.

2012. febr. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nálunk az első szó volt az Ana. És mire kimondta, hogy Anya addigra már rég ment az apa, mama, papa, baba...

Érdemes figyelned, mert lehet hogy megnevez azért téged valami babanyelved, csak te nem ismered fel. Nekem is más mondta, hogy ez már nem gagyogás, hanem anya akar lenni.

2012. febr. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Te akkor is "kéznél" vagy ha nem szól :) ez biztos így is van és érvelhetsz is vele.Egy anya gyerek kapcsolatban az intuíciónak nagyobb szerepe van a szavaknak ;) megérzed ha valami gondja van ,biztos számtalanszor előfordult már. Tudod mit szeretne anélkül hogy kimondaná !!!
2012. febr. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!