Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az anyósok miért nem tartják...

Az anyósok miért nem tartják tiszteletben azokat a döntéseket, amelyekkel nem értenek egyet?

Figyelt kérdés

Nem biztos, hogy helytálló a királyi többes, ezért elnézést...

3 gyerekem van, a nagy fél napos bölcsis (vagyis családi napközis, nem elvéve a helyet a dolgozó szülőktől és ezt tényleg a legnagyobb tisztelettel és nem cinikusan írom), a kicsik 1 évesek. Készülök a szakvizsgámra, így néha (2 hetente) a kicsik is benn maradnak a bölcsiben, hogy tanulhassak. A gyerekek nagyon jól elvannak, a nagy már várja, hogy együtt legyenek a bölcsiben is, a kicsik meg élvezik a társaságot, meg a testvérük is ott van, mint "biztos pont". Anyósom szerint kb. sz'ranya vagyok, hogy így oldom meg. De máshogy nem tudom sajnos. A vizsga valahol most kötelező, mert ha viszamegyek dolgozni, akkor még nehezebb lenne, még több időt kellene a gyerekektől elvenni. Máshogy megoldani nem tudom, a férjem, édesanyám (hála Istennek) dolgoznak, így Ők nem nagyon jönnek képbe segítség címén. Anyósom nyugdíjas, de Ő max. 1 gyereket vállal, max. heti 1 alkalommal, Vele sem vagyok kisegítve, mert 2 gyerekkel sem lehet tanulni... Szerinte önző vagyok, hiába próbáltam megmagyarázni, hogy most még könnyebb, mint munka mellett, meg a szakvizsgával majd egyszer többet keresek, amit a gyerekekre fordíthatok, stb. De szerinte így is óriási lelki törést okozok Nekik, tönkreteszem Őket, stb. (Jelzem úgy, hogy az Ő egyszem fia, a férjem 1 évesen már bölcsis volt, mert nem bírta az otthonlétet). De akkor hogy oldjam meg? Pozitív gondolata nincs, csak hogy sz'r úgy, ahogy csinálom...


2014. júl. 12. 23:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az anyósok többsége mindig mindent jobban tud hidd el nekem..egyszerűen ne foglalkozz a beszólásaival, vagy ha nagyon zavar, mond meg hogy nem kötelező menni az unokákhoz!
2014. júl. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

És a férjek miért nem hajlandóak/képesek végérvényesen lerendezni az anyjukat úgy, hogy azok ne ugassanak bele a fiatalok döntéseibe?

Miért a menyeknek kell mindig hadakozni az anyósukkal?


A párod ugyanolyan hibás, mint a kedves mama.

2014. júl. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Jajj ne foglalkoz vele.Nálunk az volt anyós bajára hogy kimentem külföldre dolgizni a fia után fasza fizetés tudtunk előre haladni stb de megmondta neki nem tetszik most jön az unoka igyekszik mindenbe belekötni.. szóval sosem lesz jó semmi nekik. Nyugi jól csinálod hisz csak így lehet egyről a kettőre lépni.az meg a másik hogy a gyerekekkel is jót teszel.
2014. júl. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
32%

Nem akarlak megbántani az írásommal, és egyet sem értek, hogy egy családtagnak erös reakciójának kell lennie erre. De ide feltetted a kérdést, így leírom a válaszomat.


Azt gondolom, hogy azért vállaltatok 3 gyereket(ha csak nem voltatok felelötlenek és becsúszott), mert nagycsalád akartatok lenni, mert szeretettek volna 3 gyereket, ami egyenlö azzal, hogy föleg az anyának(na persze apának is), lényegesen több idöt kell szentelni a gyerekekre.


1 gyereket mindenki akar, 2 a tesó miatt.., na de három gyerek azért vállal valaki mert nagycsalád akar lenni és gyerekekkel akar lenni az ideje nagyrészében.


Èn azt gondolom, hogy egy 3 vagy több gyerekes anyukának(föleg amig mindegyik nagyobb nem lesz)mindenképpen el kell gondolkodnia mennyi idöt tud mással tölteni mint a ház, gyerekek...

Mert ugye 3 gyereknek nagy szociális élete is van, barátok, szülinapok, foglalkozások, aztán van egy férj, vannak más családtagok, háztartás, és maga az anya akinek magára is kell kicsit adnia, és az is idö...

Èn azt gondolom, hogy 3 gyerek mellé nem illik be 8 órás munka vagy iskola...

De ez az én véleményem.

2014. júl. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, a kicsik ikrek, azt meg nem szándékosan vállalja az ember, hanem egyszerűen így adódik. :-)


Nem vagy rossz anya, a szakvizsgát most kell letenned, ha a közeli családtagok nem tudnak neked besegíteni, akkor máshogy kell megoldanod a gyerekek felügyeletét. Te ezt szerintem jól csinálod, ebben a helyzetben másként nem lehet megoldani. Ha meg a gyerekek is élvezik a bölcsődét, akkor pláne nincs gond.


Lehet, hogy anyósod csak irigy rád, hogy kisgyerekek mellett még a szakmai előrehaladásra is jut energiád.

2014. júl. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A második-harmadik ikrek, ha jól értem. Ez meg nem tervezés kérdése. Ha valaki többgyerekes anya, miért ne akarhatna szakmai kihívásokat? Ássa el magát? Anyóssal meg nem kell foglalkozni.
2014. júl. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, sokat segítettek!

Igen, mi is 2 gyereket akartunk, de a kicsik ikrek lettek, így lettünk nagycsaládosok:) Ha nem így sikerült volna, én sem vállaltam volna 3 babát.

És tudom, hogy lemondással jár, de sajnos a részmunkaidő nálunk nem megoldható, az lenne nyilván a legjobb, de jelen esetben választanom kell, hogy vagy teljes munkaidő, vagy semmi. Akkor meg nyilván egyértelmű. A szakvizsgát is egyebek mellett azért szeretném, hogy ha ezzel a munkahellyel gond lenne, akkor legyen valami "pluszom", mert hát egy 3 gyerekes anya nem a munkáltatók álma ugyebár... Nem vagyok karrierista, nem akarok főnök lenni, sem vezető beosztású, de azért dolgozni még szeretnék, mert van 3 gyerekem. Meg muszáj is, mert jelenleg 1 fizuból nem lehet 5 embernek megélni és nem is várnám el a férjemtől, hogy egyedüli kereső legyen a családban.

2014. júl. 13. 09:52
 8/16 ElsiNiki ***** válasza:
Talan Anyósodnak lelkiismeretfurdalasa van, amiert anno 'elhagyta' a kisfiát. Ezzel nem lehet könnyű együtt élni, foleg, ha mar átérzi, amit egy gyerek érezhet. Azt pedig, hogy Nálatok ez a bolcsi téma rendben van-e, azerintem a lelkiismereted elmondja..(a leirasodbol én azt érzem, hogy nyugodt a lelked is igy, ha ez igy van, no para..:)szerintem..:)
2014. júl. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha minden nő annyit tűrne a saját anyjától mint az anyósától és úgy is bánna vele , nem lenne semmi gond.
2014. júl. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
ha miden anyós úgy bánna a menyével mint a saját gyermekvel,nem lenne semmi gond.
2014. júl. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!