Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akarja senki sem...

Miért nem akarja senki sem tiszteletben tartani a kérésem?

Figyelt kérdés
Pénteken lesz két hetes a kisbabám és mindenki jönne látogatni. Mindenkinek mondom, hogy még 4 hét és lehet látogatni és egyenesen lehülyéznek, hogy miért. Közeli rokonok jöhetnek, de ilyen ismerősök barátok 6 hét elteltével. Az orvos, a védőnő és az anyukám is ezt mondja, hogy 6 hét... Sokan meg furcsállják és erőszakoskodnak, meg megsértődnek, hogy nem jöhetnek.
2013. júl. 16. 11:13
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
97%

Én is 6 hetet kértem anno a távolabbi rokonságtól, de náluk kérdés sem volt, hogy nem állítanak oda 1-2 héten belül.

Aki nem érti meg az amúgy teljesen jogos kérésed, azt tojd le magasról, had sértődjön meg. Neked van igazad.

2013. júl. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
66%

Nem értem, nekem ebből nem volt gond. Mindenki megértette, hogy az első 6-8 hét a családé.


Esetleg nincs olyan, hogy "ugyanolyan státuszú" embert meghívtál? Mondjuk anyukád mehet de anyósod nem? Vagy egyik testvéred igen másik nem?

2013. júl. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
23%
Mi baja lenne a babádnak, ha látogatnák? Sokkal többet ártasz neki, ha mindenkitől elzárod. A kórházban is sokan voltak körülötte. Ennyi bacilusra szüksége van a szervezetének, mert az immunrendszere csak így tud majd védekezni. Csak azt ne engedd a babádhoz, aki beteg.
2013. júl. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Ananke ***** válasza:
25%
Én még anyósomékat,meg szüleimet sem fogom felengedni az első pár hétbe.Anyum megértette,anyós az már csak pislogott.Bár nem értem miért,mert a többi unokájához se mehetett előbb mint egy hónap.Azokon ne idegesítsd magad aki nem érti meg.Ez az első pár hét hármotokról szól,nektek is össze kell szokni.Ha megsértődnek sértődjenek!Jó babázást!
2013. júl. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Kedves 3. Nem a bacilusok végett szokás a gyerekágy időszakát tiszteletben tartani hanem, mert ahogy az első írta, 6 hét a családé.

Nagyszülők mind jöhet, testvérem nincsen, az összes rokon jöhet, csak az barátoknak mondok 6 hetet.

2013. júl. 16. 11:24
 6/25 A kérdező kommentje:
Pl. sétálni is voltunk már lent. Nem a széltől óvom, csak kéne egy kis nyugalom. Hisz erről szól a gyerekágy időszak nem?
2013. júl. 16. 11:25
 7/25 A kérdező kommentje:
Ananke: Én a szüleimet meg az apuka szüleit engedem, mert első babás tapasztalatlan vagyok és ők segítenek mindenben, ők mutattak meg mindent, hogy hogy kell csinálni. :)
2013. júl. 16. 11:26
 8/25 anonim ***** válasza:
92%
Hát én még direk anyuekêkhoz mentem haz a kicsivel? Igaz nekem itthon nem lett volna segítségem! A közeliek simán jöhettek pedig nem nyár volt! Állandóan 9-en voltak körülöttünk mert tesómék meg a szomszédban laknak! Azt nem tudom,hogy e miatt e de 1 èves kora előtt soha nem volt beteg! Az meg rendben van,hogy nagyon távoliak meg ne jöjjenek!
2013. júl. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
83%
Nem hinnem - sajat tapasztalatbol - hogy jo millio idegen ember az ujszulott baba korul. Mivelhogy meg nincs ellenallo kepessege! Olyannyira, hogy csak a sajat peldamat emlitsem : mi is benyaltunk egy RSV virust, aminek a kesobbi kovetkezmenyei asztma es felsoleguti problemak lettek. Ismerunk megegy kisfiut aki ugyanigy jart....szoval. Illik betartani az Anyuka kereset! Sertodes ne essek!
2013. júl. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát én a nagyszülőket biztos nem zártam volna ki, se a testvéreket. Igen a gyermekágyas időszak a hármunké, de a segítség csak jól jön. Arról nem beszélve, hogy csak babáznának egy kicsit ők is, miért tagadnám meg tőlük? Azon az egy-két órán nem múlik semmi, különbenis büszke vagyok a babámra :) Persze nem mindennap, és nem is sokáig. Ha fárasztanak már, csak szólni kell kedvesen.

Barátokanak én is csak 4 hét után szóltam, hogy jöhetnek. Elég önző dolog, ha ezt nem értik meg, szóval ne foglalkozz velük :) Esetleg ecseteld nekik milyen fáradt vagy, meg különbenis egy ilyen pici babán sok néznivaló nincs: eszik, alszik, pislog és sír :) (ugyan lehet, hogy a tiétek sem csak ezt csinálja, de mondani lehet).

2013. júl. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!