Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan adjuk ezt be a családnak?

Hogyan adjuk ezt be a családnak?

Figyelt kérdés

Tudom, még elég korai a téma, de karácsonykor mindig csak rohanás az életünk, nem tudjuk kiélvezni az ünnepet, mert minden rokonhoz, családtaghoz menni KELL, és ezt már csináljuk egy jó ideje, és már nagyon fárasztó. Már 23.-án családot látogatunk, meg ebédelni megyünk, és ebből lett elegünk.

2013. szeptemberében született meg első gyermekünk, vele is rohangáltunk már tavaly, most viszont elhatároztuk, hogy elutazunk valahova, aztán itt hagyunk mindenkit, és hármasban fogunk karácsonyozni valahol egy szállodában.

Na most, a gondom az, hogy a család eléggé elvárja ezeket a látogatásokat, ebédeket, hogy márpedig menjünk, de mi nem szeretnénk, hanem elutazunk, és ezt nem tudjuk, hogy hogyan adjuk be, mert tutti, hogy mindenki ki lesz majd akadva. Ti hogy csináljátok, akik ezt csinálják? Nehéz volt elfogadtatni a családdal, hogy Ti a saját utatokat járjátok?

Köszönöm hálásan a segítséget!



2014. júl. 13. 16:32
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Ti döntsetek már arról, hogy hova mentek és mit csináltok. Egyszerűen megmondjátok, hogy elutaztok és kész. Ha megsértődnek, akkor megsértődnek ez van.
2014. júl. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ti már egy külön család vagytok. Ha ez a döntésetek, meg kell mondani, a többieknek pedig illik elfogadni. Ha nem állsz ki magatokért még az elején, később sem fogsz. Hamar hozzá fognak szokni, ha már az elején látják, vannak ÖNÁLLÓ és közös döntéseitek.
2014. júl. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ismerős helyzet :-) Nálunk is szokás mindenkit körbelátogatni,és már amikor csak párom/férjem volt,akkor is fárasztó volt hogy semmit se pihentünk a karácsonyi szabadság alatt. Nekünk is 2013 szept-ben született a babánk,és én már akkor megmondtam mindenkinek,hogy a 3 hónapos babával nem fogunk mindenfelé mászkálni (mondjuk nekünk a rokonság egy nagyobb része 80-100 km távolságra lakik). Szerintem nyugodtan mondjátok el,hogy ti már külön család vagytok,főleg hogy már gyermek is van,és az ünnepet most már ti külön,a ti külön elképzelésetek szerint szeretnétek eltölteni. Felnőttek vagytok,és szép dolog a hagyomány,de ebben ti döntsetek. Tudom,hogy nem könnyű,én sem akarok senkit se megbántani,tudom hogy szívesen látnak minket,de nekünk is fárasztó,és más alkalmakkor igyekszünk meglátogatni azt, aki mondjuk karácsonykor kimaradt.
2014. júl. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok,nálunk anyukám is egyetértett ezekkel a dolgokkal,így ő is segített a többiekkel elfogadtatni a helyzetet :-)
2014. júl. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi felváltva megyünk egyik évben ide, másikban oda, így nem kell rohanni, illetve volt, hogy épp senkihez sem mentünk. Elfogadták, mi mást tehettek volna? Attól, hogy tovább magyaráznak még ez a mi döntésünk.
2014. júl. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi babánk is 2013 szeptemberben született! :) Tavaly anyukáméknál voltunk vidéken, és idén is megyünk! Anyósékhoz 1-2 órára mentünk át, ismerősök meg barátok vagy kari előtt, vagy 2 ünnep között jöttek!

Ha ti mindenkitől külön akartok lenni, akkor előre meg kell mondani, és kész! Külön család vagytok...senki nem szólhat bele!

Nekem az fontos, hogy anyuéknál legyünk, felváltva főzünk, készülődünk. Én ezt mindig is szerettem, és szeretném folytatni a hagyományunkat! :)

2014. júl. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!