Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyünk? Adjuk neki oda,...

Mit tegyünk? Adjuk neki oda, amit el akar érni, vagy hagyjuk, hogy próbálkozzon?

Figyelt kérdés
4 hónapos fiamat minden érdekli. Ha hason van, bármit meglát, oda akar menni érte, ha háton van és meglát valamit mellette, akkor is nyújtózkodik érte, ha kézben van, és bármit meglát, repülne feléje. Viszont nem igazán éri el őket, ha mégis, akkor sokszor még messzebb löki őket. Próbáltuk a játékhídat, de az meg azért nem jó, mert azokat a játékokat nem tudja a szájába rakni. Ha ugyanis odaadjuk neki a játékokat, egy fél percig tanulmányozza, majd beletömi a szájába. Fél perc után megunja, eldobja, és kezdődik előről. Már 2 hete ez megy, ha megmarad addig, amíg nem tanul meg kúszni, megbolondulunk. Ha ugyanis nem adjuk neki oda, amit éppen kiszemelt, olyan szintű kiabálásba/sírásba kezd, hogy a szomszédok szerintem azt hiszik, hogy nyúzzuk szegény gyereket.
2014. febr. 3. 10:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Én babám is ilyen, csak ő már majdnem 6 hós. 4 hósan is ilyen volt. Én úgy csináltam, hogy hagytam kicsit dolgozni érte, had rugózzon érte, had nyújtózkodjon érte. Aztán még mielőtt elmenne a kedve odaadtam neki. De nem a kezébe, hanem pl megfogtam hogy ne csússzon el ha fel akarja venni, vagy odatoltam a keze alá, hogy felvegye. Így végülis ő szerezte meg magának.
2014. febr. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
igen ez jó ötlet,hogy egy picit hagyni,hadd próbálkozzon,de túl sokáig nem,mert frusztrálhatja.én azt csináltam pl,hogy zsinórt kötötöttem rá.a kislányom imádja a lufit,de mindig arrébb csúszott,amikor próbálta elkapni,igy a tornázó lábához kötöttem
2014. febr. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!