Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hósom mostmár egyfolytában...

14 hósom mostmár egyfolytában cumizna és a párnáját hurcolja, kezd zavarni. Másnál is van ilyen "rossz"szokás?

Figyelt kérdés
Ha elveszem a párnáját ébredés után egy órával, sir, ordit. Alig tudom lenyugtatni, csak néha sikerül játékra becserélni. Idegesit,hogy huzkodja a földön, botlatozik benne. Régebben inkább csak a kiságyban cumizott, most ki sem köpi reggel, hozza mindenhova. Nem lesz igy jó,ugye? Mit csináljak? Ti hagyjátok napközben cumizni vagy rongyit/párnát szorongatni? Mintha nem ölelném, puszilnám egész nap, hisz más dolgom sincs, mintha szeretethiánya lenne és ezért kéne a pótlék...
2010. jan. 8. 08:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom is 14 hónapos és ugyanezt csinálja!Amikor felébred akkor összeszedem az összes cumit és elrakom szem elől igy nem kell neki.A kispárnát is eldugom.Persze ha nyügős akkor cumit kap.Próbálom lefoglalni stb.Ha megyünk valahová és ott alszik akkor elviszem de csak alváshoz adom neki a kispárnáját.Az enyém nemsokára bölcsis lesz azért is próbálom rászoktatni hogy csak alváshoz cumizzon.Ha van kérdésed irj privit! Amúgy ti hogy álltok a hisztikkel? Mert nálunk most kezdödött...
2010. jan. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hisztis őkelme, 5 lány veszett el benne. Most is cumizik, ott állt a tál alatt amiben pl a konyhában tartom, addig nyöszörgött, hogy meguntam és kapott egyet:( ő olyan türelmetlen, mindent azonnal tipus,ugyhogy megy a morgás rendesen. Képes lenne karban lenni még most is egész nap, ha hagynám:( mostmár eljutottam addig,hogy enged reggel elmosogatni, reggelit csinálni és megfőzni az ő ebédjét, ami 5 perc:) sír nagyon,ha valami nem ugy van, ahogy kigondolta, de bizony én ilyenkor elkezdek dudolászni és nem is nézek rá, egyedül viszont nem hagyom, mert a hiszti kétségbeesésbe megy át. Szóval hagyom bőgni, kikerülöm, törölgetek addig vagy egyeb dolgom vegzem és szépen abba is hagyja. Ha abbahagyta az üvöltést, nagyon megdicsérem és összepuszilom, mennyire ügyesen megnyugodott. Neked mi a trükköd?
2010. jan. 8. 10:08
 3/13 anonim ***** válasza:
Szia! A kispárnás, cumis dologról csak annyit, hogy annak idején és egy plédet hurcoltam mindenhova. A csücskét szorongattam, azt simogattam, mert olyan jó volt. Ez nyugtatott meg. Ebből mára annyi maradt, hogy éjszakára egy plédet kell a fejem alá rakni mert úgy tudok csak elaludni. A cumiról, én még óvodában is használtam, igaz csak alváshoz. /arról leszoktam :-))/.Valószínű, hogy ő is ezekkel érzi magát biztonságba. Ne vedd el tőle!
2010. jan. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
14 hónaposan miért baj, hogy még cumizik? Szerintem ez egyáltalán nem gáz. Nálunk is a pléd a menő, a gyerekek azt szeretik, és mindenhova pléddel mennek.
2010. jan. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

23:40!!! Képzeld én is éppen ilyen voltam! És vagyok. A mai napig egy nagyméretű törülközővel alszok.

A fiam 17 hónapos. Neki van egy Tescós morzsi nyuszija, annak pedig a fecnije. Ő a fecniket morzsizza. A nyusznyuszt az ágyában tartjuk, azzal alszik. Van neki Tescós sima fehér pártedlije, azon is vannak jó hosszú fecnik ezzel napközben rója a lakást, közben az ujját szopizza. Engem addíg nem zavar, amíg ezt a szokását az utcára nem viszi ki. Ja van neki egy szintén Tescós pokróca, amin persze, hogy ott van a fecni. Ezt utazás közben az autóban kapja meg. Nagyon jók a Tescós dolgok, hogy ilyen jó nagy fecniket hagynak rajta.

2010. jan. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
sztem ne aggódj, kicsi még...a párnát használja átmeneti tárgynak, ez tök normális...ez önnyugtatás egy formája..légy türelmes...és nem azért csinálja mert szeretethiánya van:-)...olvass utána az átmeneti tárgy fogalmának a neten, nagyon hasznos és más megvilágításba helyezi a dolgokat
2010. jan. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az én 13 hónaposomnak egy elefántos morzsikendője van. Csak azzal tud elaludni, illetve ha fáradt, ha álmos, ha nyűgös, ha éhes, akkor egyből előhalássza, bárhol is van. Engem nem zavar mondjuk, mert ezzel ő jelez nekem.

Ha fontos dolga van, úgyis eldobja ezt az elefántot és megy a játékért vagy bárhova. De azért elég sokat hurcolja, van hogy egyik kezében az elefánt, másikban a játék.

Szerintem aranyos, hogy ilyen ragaszkodó :) Rettegek is, hogy el ne vesszen az elefánt (jelen pillanatban épp a mosógépben van) :)

2010. jan. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

persze, hogy engedem, hogy napközben cumizzon, pedig már 16 hónapos:) elvégre én szoktattam rá:))) nem?

vannak napok, amikor órahosszakig nem cumizik, de pl. sétálni, boltba el nem merek indulni cumi nélkül.

neki is vannak rongyikái meg állatkái, de azokhoz nem kötődik, nem hurcolja őket. csak a cumi van.

2010. jan. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Miért kell, hogy a baba hamar felnőjön? Ha az megnyugtatja, hogy viszi a plédjét, cumiját, hát tegye. Nekem 14 hós a kisfiam, és ő egy kis szines pelenkát visz magával mindenhová, meg cumizik. Én imádom nézni, olyan aranyos. Miért kellene elvenni tőle, és idegeskedni, hogy meddig lesz ez igy? Én még ovis koromban is cumiztam, de ott elvették, és anyukám haragudott az ovónőkre. Nem is értem, miért kellene a babáknak hamarabb felnőniük. Ez nem rossz szokás, szerintem.
2010. jan. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az én fiam 17honapos és neki is van cummija és párnia amit hurcolászik nappal és azzal is alszik.Ha a cumi a szájában van akkor rögtön keresi a párnit is.Probálom énis eltüntetni amikor játszik.De amikor kéri oda adom,szereti még nem tervezem elvenni töle.Annyi a bajom h a kispárnin nincs huzat és nem is engedi h tegyek rá(akkor már nem az igazi),és igy hamar piszkolodik.Ha valahová megyünk párni marad othon,cumi zsebbe de nem szokta kérni.
2010. jan. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!