Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetséges, hogy terhes/szopta...

Lehetséges, hogy terhes/szoptatós vitamintól lehet zöldes az anyatejes babám széklete?

Figyelt kérdés

a zöld széklet okait ahogy olvasom, egyik sem igen jellemző rám, nem ettem sok zöldséget, nem kapott sok előtejet (nem változtattam az etetési szokáson),nem ittam-ettem tejterméket, stb.

csak két dologra tippelek ami még az okok között szerepel:

egyik a fogzás, hogy sok nyálat nyel és ez irritálhatja a gyomrát

másik, most kezdtem el szedni vitamint, ami terheseknek, szoptatósoknak ajánlott, annak van vas tartalma


másnak is van ilyen tapasztalata, hogy terhes/szoptatós vitamin okozhat ilyet?

(én esetemben Femibion 400)


2014. júl. 14. 07:42
 1/9 A kérdező kommentje:
2 hónapos baba
2014. júl. 14. 07:42
 2/9 anonim ***** válasza:
A zöld kaki időnkét előfordul, majd elmúlik. Túletetéstől is lehet egyébként, a vitamintól kétlem. Amíg nincsenek benne vérpöttyök, ne aggódj.
2014. júl. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vas nem megy át az anyatejbe, a vitamin nem okozza. Inkább sokat evett és emiatt van. Enyémnek is volt. Ne aggódj.
2014. júl. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
túlevéstől van a zöld kaki!
2014. júl. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, átmegy-e vagy sem, de amikor pluszban szedtem vasat a szülés után néhány héttel, az én babám kakija is zöld lett.
2014. júl. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Zöld székletet az is okozhat, ha a baba gyógyszert kap, ha a szoptatás időszakában vasat szedsz, vagy ha a baba érzékeny valamire, ami a te étrendedben szerepel, például a tejtermékekre. Utóbbi esetben más tünetei is lehetnek, egyebek közt ekcéma. "



mindenesetre én inkább tápszerezem most

2014. júl. 14. 18:40
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha van elég tejed, hülyeséget csinálsz, csak megzavarod a gyereket. Enyémnél is többször előfordult, aztán pár nap múlva elmúlt. Ha semmi egyéb baja nincs, szoptasd tovább. Bármi van, az anyatej védi a legjobban.


De beszélj a gyerekorvossal.

2014. júl. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

egy étkezést kiváltottam tápszerrel, jó sokat csináltam neki, így estére tele lett a pelenka minden négyzetcentimétere és szép egészséges sárga.


a terhesgondozó is érdekesen mondta, hogy arról, hogy tej mellett tápszerezek szóljak a gyerekorvosnak...

2014. júl. 15. 08:07
 9/9 A kérdező kommentje:

*kieg.: de nálunk már 3. napja volt zöldes darabkás, a 3. napon meg már nagyobb mennyiségű zöld.


de a tápszerezéssel megtudtam, hogy nem a saját nyálától vn, hanem mostmár biztos hogy anyatejben van valami.


és ami új, hogy mostanában kezdtem a femibiont.

2014. júl. 15. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!