Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt valaki baba elsősegély...

Volt valaki baba elsősegély tanfolyamon?

Figyelt kérdés
Hasznosnak találtad? Hogy érzed, tudnád alkalmazni egy tényleges vészhelyzetben is az ott tanultakat? Köszi!
2014. júl. 14. 09:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen. Pont néhány napja kellett alkalmaznom, a két hónapos lányom egy jó két evőkanálnyi vizet letüdőzött, nem tudta felköhögni és kezdett kékülni.

Azt hiszem kihordtam egy infarktust lábon, de bele se merek gondolni mi lett volna, ha nem tudom mi a teendő ilyenkor.


Olyan tanfolyamra érdemes menni, ahol van műcsecsemő és engednek gyakorolni rajta. A tanfolyamon mi párszor kinyírtuk a műbabát, mire némely fogás jól ment. De inkább a műanyagnál rontsuk el, mint a valódinál.


Pl. újraélesztésnél első blikkre el se hittem, hogy tényleg az a jó, ha a mellkas vastagságának egyharmadáig benyomjuk (felnőtt szívmasszázs megfelelője), kellett a gyakorlás, hogy annyira be merjem nyomni.


A fenti estben szerencsére idáig nem jutottunk el, de ha sokáig p.csölök ahelyett, hogy lefelé lógatom a karomon és ráütök a hátára, lehet, hogy oxigénhiánya lett volna.

2014. júl. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi! Utoljára 16 évesen hallottam az ilyesmikről amikor a jogsihoz kellett az elsősegély tanfolyam, de fogalmam nem lenne már mi a teendő ilyen esetben, azért gondoltam rá. Ezt néztem ki: [link]

De itt azt írják hogy nekünk kell vinni babát vagy mackót (?!), akkor szerinted ennél jobb az ha van nekik spéci babájuk? Olyat még nem találtam.

2014. júl. 14. 09:51
 3/7 anonim ***** válasza:
a gyermekmentő szolgálat mindg szervez ilyen tanfolyamokat. Figyeld a honlapjukat. Én hozzájuk mennék, bár sajnos nem jött össze hogy odaérjek mikor itt voltak a közelben.
2014. júl. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi, néztem őket is, de nyáron nem szerveznek tanfolyamokat, utána meg már nem fogok tudni menni.
2014. júl. 14. 12:17
 5/7 anonim ***** válasza:

A mackó egy vicc... normális helyen van animált műbaba, ami anatómiailag pont megfelel egy 2-3 hónapos csecsemőnek. Mozog a feje, végtagjai, a mellkas is élethűen reagál nyomásra (ugyaakkora erőkifejtés kell a műbabán, mint élőn).


Mi ismerősnél voltunk, de utánakérdezek majd a cégnek, szerintem ők rendszeresen szerveznek ilyet.

2014. júl. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyébként amiket érintettünk a tanfolyamon: lázgörcs, kruppos köhögés, fuldoklás, keringésleállás, légzésleállás, égési/fagyási sérülés, asztmás roham - ami most hirtelen eszembe jutott.


Hasznos, mert teljesen mást kell csinálni, mint egy felnőttnél, szóval a felnőtt tanfolyamon tanultak nem sokat érnek csecsemőnél.

2014. júl. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen én is ezt a mackót furcsálltam... :) Amúgy a tematika hasonló, SIDS, láz, égés, mérgezés, sebellátás, fejsérülés, stb., szóval amúgy nem tűnne rossznak.

Megköszönném ha utána kérdeznél, mert én most csak ezt találtam. Budapesten lenne jó. Köszi!

2014. júl. 14. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!