Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Biogaia-t használja valaki a...

Biogaia-t használja valaki a babájánál? Bevált? Mennyibe kerül és hol lehet beszerezni?

Figyelt kérdés
2014. júl. 14. 09:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi használtuk, és semmit nem ért! :( Viszont az Espumisan emulzió teljesen bevált! :)

Próbáld ki, hátha jó nektek is!

2014. júl. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Most már próbálom betartani a 3 óránkénti evést, de mikor másfél óra múlva üvöltött és az öklét a szájába tömte és kereste a cicit, képtelen voltam még másfél órán keresztül elhúzni az etetést. Azt mondták még, hogy valószínű túleszi magát. De nem tudom azt honnan lehet észrevenni. :(
2014. júl. 14. 15:28
 13/16 anonim ***** válasza:

újra 5-ös


Először én is másfél óránként etettem, de rájöttem, hogy ilyenkor nem éhes, hanem kifáradt. Nekem etetés után sose alszik el, hanem olyan másfél órát nézelődik, játszunk és a nagy koncentrálásba szimplán elfárad és annyira nyűgös, hogy nem tud elaludni magától. Ilyenkor éneklek neki és elringatom. Aztán szépen alszik és akkor kell fel mikor letelt a 3 óra és eljött a következő etetés. Próbáld ki. Ha nem megy így, akkor pedig ne drasztikusan próbáld ki várni a három órát, hanem minden etetésnél 5-10 percekkel húzd ki az időt. Így eltart egy ideig, de aztán beáll a 3 órára. Tudom, hogy nagy divat az igény szerinti szoptatás és én is így csináltam, de igaza volt a dokinak és a védőnőnek, hogy gondoljak bele, ha folyamatosan ennék, az mennyire lenne jó a gyomromnak és a beleimnek. Egy baba se halt bele még a 3 óránkénti evésbe. Nem érzem úgy, hogy ezzel kárt okoznék a babámnak, mert van egy kiegyensúlyozott, vigyorgó 12 hetesem. Mióta 3 óránként etetek és adom neki a biogaiat sokkal jobb a helyzet. Kezdetben én is espumisant adtam neki. Nekünk annyi hasznunk volt, hogy előtte nem tudott büfögni, de ez megbüfiztette. Most már nem adom neki, viszont egy malacka megirigyelhetné :) Kitartás!

2014. júl. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Szia! Az ismeretségi körömben a stabilizált aloe vera szűrt leve, az Activator nagyon bevált, ami még fogzásnál, fülfájásnál, szájpenésznél, görcsoldásnál stb is segített.Jobbulást!
2014. júl. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os, a biogaia NEM tartalmaz laktázt, csak egy probiotikum.

[link]

Ennek ellenére valakinek használhat, amennyiben a hasfájást nem az okozza, hogy a pici nem tudja jól emészteni/bontani a laktózt. Amennyiben ez a probléma, akkor csak olyan termék segít hosszú távon, ami azt bontja, minden más tüneti kezelés, és egészen addig nem szűnik meg, míg a probléma fennáll.

Lehet, hogy a Colief-hez hasonló termék már az elmúlt másfél év alatt kijött, és olcsóbb, ezt nem tudom, mert már 22 hónapos a kisebbik fiam. Csak azt tudom, hogy mindkettő irtózatosan hasfájós volt, és minden létező dolgot (különböző hasfájásra való csecsemőteák (-némelyiktől tán még jobban fájt a hasuk..) Infacol, Espumisan (-ezek csak pukiztatták, talán az Espumisan egy fokkal jobb volt) tápszerek cserélgetése (HA-s, Sensitiv), Biogaia, Protexin, cseresznyemagpárna, masszírozás, végül a Colief- ez segített vmennyit de csak pár órára) kipróbáltunk, első fiamnál az idő oldotta meg (3 hónapos korában hirtelen elmúlt), a másodikat 4 hónaposan már elvittük gasztroenterológushoz, aki tejmentes tápszerre állította, engem pedig tejmentes diétára ez valamennyit segített, majd a hozzátáplálás megkezdése közel fél évesen oldotta meg végleg a problémát.

2-es voltam.

2014. júl. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, belinkelem a Colief honlapját is.

[link]

Egy másik baja az ára mellett, hogy nagyon macerás az alkalmazása. De tény, hogy a különböző szerek közül ez ért a legtöbbet, bár mégsem volt elég.

Az oldalon említik a szélcsövet, amit a védőnőm is javasolt, ez az egy, amit nem próbáltunk, túl drasztikusnak találtam, de ki tudja.. az ember ilyenkor kétségbeesésében már bármit megtenne, hogy segítsen szegény picin.:(

Kitartást, és remélem, nálatok nem fog olyan sokáig tartani!

2014. júl. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!