Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A legtöbb férfi, apa csak...

A legtöbb férfi, apa csak akkor foglalkozik a babával és segít be a baba körüli teendőkbe ha kedve van hozzá? Vagy csak én fogtam ki ilyen férjet?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl. ha el kell pakolni a játékait vagy fürdetésnél kádat kiönteni vagy napközben játszani, foglalkozni a babával. Esetleg elmosni a tányérját vagy a cumisüveget.

Nem vészes nálunk a helyzet, de ma például inkább a gép előtt ült a férjem, mintsem a kislányával játszon miközben főzve a szemem sarkából figyeltem a csajszit. A fürdetésnél, ha hazaér munkából, akkor segít, de este a szoba közepéről már nem mindig szedi össze a játékokat, hanem inkább mást csinál. Pedig tudja, hogy össze kell szedni, mert akkor nem férünk el. Ha szólok, akkor minden további nélkül segít, de magától nem jut az eszébe. Másnál is van így?


2009. ápr. 18. 21:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Így van!!! Ha megkérem segít! De van ugy hogy babázni is fáradt ! Pont elöbb mondta hogy reggel ha megy dolgozni benéz ( ha benéz nem mindig)a babához és rámosolyog a kicsi mindennél többet ér!!! Ez van ezt kell elfogadni a nŐk több funkciosak!
2009. ápr. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
ez igy van! Ha kérem, segit, de csak amire megkérem, nem önállósitja magát:) ennek is örülni kell! Most hat hó után mindkettőnknek megvan a feladata a baba körül, szépen kialakult. Ha kérem hogy csináljon ezt meg azt, megteszi. Ha nem kérem, nem botlik bele a tennivalóba. De épp ma volt nálam a barátnőm, aki azt mesélte( nem panaszkodva bár) hogy van olyan hogy a férje hozzájuk se szól, ő eltévézik, anyu meg főz- mos-takarit-bevásárol-kertészkedik, na meg persze ellátja a kicsit. Ha a férjének kedve van, játszik a picivel, néha elengedi anyut fodrászhoz, ennyi. Na ez már rosszabb ügy, mint nálunk és a kérdezőnél!
2009. ápr. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk is ez van.nem segit csak ha mar 100szor szolok neki,hogy segitsen.o is inkabb a szamitogepnel ul.azt amikor van kedve akkor szorakozik egyet a lanyaval max10percet aztan meg nekem adja.de azt mondta ha majd megtudja mondani,hogy mi a baja meg mit akar akkor majd tobbet fog vele foglalkozni.remenykedek benne.de meg csak 6 honapos a lanyom,messze van meg a beszed.
2009. ápr. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én vagyok a kivétel. Az én férjem rajong a kisfiáért, az első perctől kezdve igyekszik mindenbe besegíteni. Fürdtés etetés, pelenkázás, altatás, játék, vagy éppen porszívózás. Egyedüla főzés az amibe inkább nem "szól" bele, a konyha az nem az ő műfaja, de egyébként hála az égnek nem kell semmiért se külön szólni neki, amiben tud segít. Nagyon nehéz lenne nélküle.
2009. ápr. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is kivétel vagyok,csak annyiban térek el az előző válaszadótól,hogy az én férjem meg is főz:))
2009. ápr. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én férjem a szopiztatáson és a kakis pelenkán kívül mindent megcsinál a 9 hónapos kisfiunk körül, és imád játszani is vele. És a házimunkába is besegít (persze, csak ha nem dolgozott aznap, ha dolgozik és későn ér haza, természetesen nem segít, de akkor nem is várom el tőle), kivéve a vasalást. Persze nálunk is van olyan, hogy ezért, vagy azért szólni kell neki néha, de általában magától feltalálja magát. Remélem, ez így is marad, mert nagyon nagy segítség.
2009. ápr. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

en mar amikor terhes voltam, mondtam, hogy furdetni o fog, és lőn :)

sőt, a körmét is levágja, és néha együtt sétálunk.

most tanul a fiunk mosolyogni, ez nagyon motivalo, hogy tobbet foglalkozzon vele. Mi lesz később, nem tudom :)

2009. ápr. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy az apukák nem játszanak a babával, inkább a gépnél ülnek, inkább elmennek a közértbe szerintem azért van, mert szegények "nem tudnak mit kezdeni velük".

Az anyák folyamatosan dumálnak a gyerekhez, de a férfiak ilyet nem tudnak!:)

Viszont más a helyzet, ha már nagyobb a gyerek és lehet rendesen Legozni, meg sakkozni. Csak türelem!

(9 éves és 10 hónapos fiúcskák anyukája)

2009. ápr. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nálunk sem olyan rossz a helyzet, csak úgy be tudok pöccenni, ha egyszerűen se szó se beszéd eltűnik a színről.

Ő is imádja a lányunkat, altatja, játszanak, jókat nevetnek, sokat sétálunk hármasban hétvégén, sőt ő főz hétvégén általában. :) Szóval igazából nincs is okom panaszkodni. :)

Csak néha....de akkor nagyon. Lehet, rossz napom volt.

Ma teljesen ellenkezőképpen tett, mint amiért írtam a kérdést.

Köszi a válaszokat.:)

2009. ápr. 19. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!