Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség nem gagyog?

Segítség nem gagyog?

Figyelt kérdés
6 hónapos lesz a kislányom és eddig szépen "beszélgetett", de lassan 2 hete nem, helyette folyamatosan nyögdécsel meg ö-zik, különböző hangszínen. Volt valaki más is így? Mozgásában szépen fejlődik. Csak ez most nagyon aggaszt. A védőnő csak annyit mondott, hogy akkor figyeljük. Köszönöm a válaszokat.
2014. júl. 16. 18:18
1 2
 1/12 Sün!! ***** válasza:

Ha eddig szépen gagyorászott, akkor nem lehet nagy gond, nyugi. A babák 3-4 hónaposan már elkezdenek izgalmasabb dolgokkal is foglalkozni, mint a saját hangjuk, hat hónaposan már elkezdhetik használni a kezüket, lábukat, felfedezik a testüket. Ilyenkor jellemző lehet még, hogy külső hangokra jobban figyel, utánozza őket vagy éppen megijed tőlük.


Bár még nincs babánk, de sok kisgyerekkel találkoztam és beszédfejlesztést tanultam ill. ezzel foglalkoztam/zom, férfi létemre szerintem egy nagyon érdekes terület. Úgyhogy nyugi, kísérd figyelemmel a fejlődést, szerintem hamarosan újat fog mutatni a baba

2014. júl. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Sün!! ***** válasza:
Ha pedig teljesen meg akarsz nyugodni, akkor hallásvizsgálat. Alapvető dolgokat otthon is lehet vizsgálni. Hallgat-e a nevére, felkapja-e a fejét olyan dolgokra, amelyeket nem lát. A mozgás megfelelő fejlődése azonban bíztató.
2014. júl. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Már próbálgattam itthon, hallgat a nevére, erősebb zajra megijed. Ha a háta mögött kattogok akkor megfordul. Amúgy forog, kutyázik, próbál kiülni oldalra. Nagyon remélem, hogy változni fog mert amúgy is egy kicsit aggódós vagyok. Csak nekem az a fura hogy eddig csinálta, még beszéltük is, hogy kis cserfes kislány lesz.
2014. júl. 16. 20:35
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha eddig dumált, most némult el, akkor a hallása a ludas. Így szűrjük ki a hallássérült babákat. Vidd el hallásvizsgálatra! Sok hallássérült kisgyerek anyukája ilyenkor legyint, hogy jajj, jó baba! aztán jóval később egy vizsgálaton kiderül, hogy baj van, jóval nehezebben szokja meg a hallókészüléket egy nagyobbacska. Elsőre reagálva pont akkor van baj, ha eddig gagyogott, most leállt. A kicsik hangadása magától indul meg, azoknál, akiknél nincs komoly baj a hangképző szervekkel. A teljesen épp baba hallja a hangját, tetszik neki, néhány hónap után már direkt csinálja, jelez vele tudatosan. A hallássérültnél nincs a visszacsatolás, nem érti, mit csinál, szóval abbahagyja.
2014. júl. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hat szerintem meg vagy a foga jon es azert nyogdecsel egesz nap vagy most a mozgasa foglalja le inkabb (ha mar most kutyazik, akkor keszul a maszasra).

Amugyis olyanok a babak, hogy valamire nagyon rakoncentralnak, pl napokig berregnek es ez koti le oket, aztan megunjak es valami uj izgi dolgot gyakorolnak.

Persze, figyeld, de ne kezdj remeket latni.

Az en nagyobbik fiam pl soha nem mamamamamazott meg duplazta a hangokat, abszolut nem volt az a gugyogo gagyogo tipus (ahogy a konyv alapjan elkepzeltem), megis igen koran osszetett mondatokban beszelt, semmi baja nincs se a hallasanak, se a beszedenek.

2014. júl. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Na jó most beparáztam. De akkor miért figyel a hangra?
2014. júl. 16. 21:33
 7/12 A kérdező kommentje:
ö-zik, e-zik, elötte ilyen gru hangot adott ki arra mondta az orvos hogy beszélget( akkor volt 5 hónapos). Na azt nem csinálja. Ma például nyekergett :D És hangosan is nevet. Na jó most teljesen összezavartatok. Ha Augusztus 7.-én megyünk orvoshoz és addig sem csinálja akkor elég akkor szólni, vagy hívjam fel újra a védőnőmet?
2014. júl. 16. 21:37
 8/12 anonim ***** válasza:

Azért nem kell rögtön a kérdezőre hozni a frászt...valószínű most a mozgásfejlődésre irányul a figyelme. Lányom 4 hónaposan elkezdett gőgicsélni. 1 hónapra rá abbahagyta és csak hőőőzött és sikongatott /nem is gőgicsélt többet/ 21 hónapos kora óta folyékonyan dumál...reggel felkel és estig nem hagyja abba..elég fárasztó..:)) Most 2,5 éves lesz, számol 10-ig, megszámlálhatatlan mondókát tud stb.

Szóval szerintem semmi baja a kislányodnak, főleg, hogy tesztelted is és figyel a hangokra.

Nem mindegyik baba gőgicsél... ha figyel a hangokra, jó kedélyű és érdeklődő szerintem megnyugodhatsz:)

2014. júl. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Sün!! ***** válasza:

"A hallássérültnél nincs a visszacsatolás, nem érti, mit csinál, szóval abbahagyja."


Ez mind igaz, de nem egy hat hónapos babánál :) Kedves kérdező, nem kell megijedni. Menjetek el egy hallásvizsgálatra, hogy ne maradjon semmi kétséged. Nem lesz semmi gond.

2014. júl. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én tapasztaltam mindhárom gyermekemnél, hogy amikor "elhallgattak" akkor vagy a mozgásfejlőse inult meg vagy később amikor mér 1-2 szót mondtak, akkor egy kis ideig hallgattak és utána hirtelen nagyon fejlődésnek idnult a beszédük.
2014. júl. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!