Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aggódom, nem fejlődik rendesen?

Aggódom, nem fejlődik rendesen?

Figyelt kérdés

a kisfiam 8 hós lesz, 36. hét végére született, altatásos császárral.

Forog oda-vissza, kúszott kicsit,majd mostmár megállíthatatlanul mászik, féloldalasan magától felül,próbál felülni.

Szemkontaktot hosszan tart,hangosan nevet ha csikizem vagy játszunk közösen.Érdekli őt a körülötte lévő világ, ha látja a cicát oda mászik hozzá,meg akarná fogni,de persze nem engedem. Ha mosolygok visszamosolyog. Tapsol már egyedül. Ha tudja hogy vmi rosszat csinál akkor visszanéz előtte ránk, hogy vajon szólunk e érte.

Ami a gond, nem gagyog, csak valami minimálisat. Hümmög, sikítozik, ne-ne,nye-nye, és kb ennyi. Az apukájánál megkésett beszédfejlődés volt. néha remeg,de ez két esetben fordul elő, mielőtt indulunk autókázni vagy mikor nagyon várja,hogy a szájába adjam a falatot.egyéb esetben sose fordul elő.

Szerintetek van okom aggódni?


Előre is köszönöm mindenki válaszát.



2014. júl. 5. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Én biztosan megnézetném!
2014. júl. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kisfiad korrigált 7 hónapos, ha jól számoltam. Ha egy 7 hónapos baba ezeket tudja, amiket leírtál, az égvilágon semmi okot nem látok az aggodalomra. Sőt! Nagyon is jól fejlődik az én meglátásom szerint :-)
2014. júl. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. igen, 7 hós múlt pár nappal korrigáltan.

sajnos védőnőtől nem tudok kérdezni,mert külföldön élünk. gyerekdokihoz havonta hordjuk,itt ő követi a fejlődését.szerinte minden rendben van -de ez itt egy más világ, az oltási rendjük is teljesen eltér-.

2014. júl. 5. 13:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Még akartam írni, hogy az én kisfiam sem "magyarázott" sokáig. Aztán volt egy-két hónap, amikor mondta ezerrel, majd megint a mozgásfejlődésre "koncentrált". Most 13 hónaposan elég sokat "beszél", ha jó kedve van. Írtam ki én is akkor hasonló kérdést.

De ha aggódsz, említsd meg az orvosnak.

2. voltam

2014. júl. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ 2es :) a fiam teljesen az apjára ütött, külsőben és a jelek szerint belsőben is.
2014. júl. 5. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!