Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jelzem "beles" kérdés: elvileg...

Jelzem "beles" kérdés: elvileg nem kell megijedni a zöld széklettől. Attól sem, ha nincs. De én már kezdek belekavarodni az infokba. Valaki segítene?

Figyelt kérdés

(2,5 hós anyatejes)

ami megy mostanában:


egyik nap zöldes darabkák

köv nap ismét

3. nap egyre több


így kiváltottam egy étkezést tápszerrel(jó sokkal)


egyik éjszakára rengeteg(elöl, hátul full telepelus)de legalább zöldmentes széklet


másik éjszaka csak pisi


széklet megszűnt, egész nap semmi, csak "pecsételő"

3. nap már nem mertem így tápszerezni


azóta sincs semmi csak pisi


olvastam, lehet az emésztőrendszere fejlettebb, a babáknak a semmi azt jelzi, teljesen fel tudja már dolgozni a tejet, mindent hasznosít a szervezete.



de pont most? amikor itt kísérleteztem a zöldelés megszüntetésével? erre megszűnt még a kaka is...


2014. júl. 17. 23:55
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Mondtam, hogy hülyeséget csinálsz, ne kavarj be neki. Szoptasd, hogy helyreálljon, a kakit meg ne elemezd. Meg adj neki egy fél glicerines kúpot.
2014. júl. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

jah emlékszel, hogy én írtam? :)


utánajárok hát a glicerines kúpnak

2014. júl. 18. 00:16
 3/6 anonim ***** válasza:
A kaki akkor nem gond, ha nincs, ha anyatejes, mivel megemészti az összeset a szervezete így nincs ami kiürüljön. Nem kell megijedni. A zöldes színtől szintén nem. De a tápszerrel valóban ne kavarj be nála, szoptasd csak, ha kell pótold. Kúp nem kell neki, mire is kellene. Ha nem szenved, görcsöl akkor semmi baja nincs. Ha mindenképp kakiltatni akarod, akkor tornáztasd a hasát, lázmérőzd/szélcsövezd meg egy picit.
2014. júl. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Anyatejes babánál előfordulhat zöldes széklet, meg kanárisárga, meg normál karamellszínű és még sorolhatnánk. (zöldes akkor gond, ha egyéb tünetekkel is társul, pl bűzösebb, vizesebb az átlagnál és esetleg láz is jár vele). Van olyan anyatejes baba, aki naponta többször kakil(az én lányom ilyen volt), illetve hetente egyszer, kétszer. Ez mind belefér. Az, hogy most nincs széklete, lehet a tápszertől is, ami eleinte okozhat szorulást. Szerintem se variálj, szoptasd és kész.

Ha mégis aggódsz, kérd orvos, védőnő tanácsát, ne kísérletezz.

2014. júl. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Az enyémnek akkor zöld, ha őszilevet iszom :) egyébként meg mint előttem is írták, az is normáis, ha naponta egyszer-kétszer derékig kakis lesz, az is, ha csak egy-egy csík van minden szopi után és az is, ha akár egy hétig nincs semmi, de jó a közérzete. Majd szépen kialakul, aztán hozzátáplálásnál újra felborul. Az a legrosszabb, ha össze-vissza kap enni tápszert és anyatejet.

2014. júl. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tápszertől lehet zöldes színű a széklete, de szerintem se kísérletezgess, felesleges. Ha nem küszködik, nem fájdítja a pocakját minden oké. Ne keresd ott a problémát, ahol nincs.
2014. júl. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!