Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van rá valami módszer hogy le...

Van rá valami módszer hogy le szoktassuk a babánkat az éjjeli tápszer evészetről és a gyakori ébredésről?

Figyelt kérdés

10 hónaposan!

Eddig 3 foga van kinn.

Kb 1 hónapja bújt ki az első 2.



2014. júl. 19. 17:07
1 2
 1/12 Jégtánc ***** válasza:
Mekeg van,normális ha gyakrabban ébred.Estére vacsorára mit kap?
2014. júl. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Jégtánc ***** válasza:
*meleg
2014. júl. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nos nem tudom melege van e, mindenesetre mi nyitott ablaknál alszunk különben nincsen levegő, fülledt állott levegő van.

Éjjel most nem is ébredt olyan sűrűn szinte csak enni, na meg 2-3 szor mert kiesett a cumija.

Egy bady-ban és egy plüss rugdalózóban aludt.

Eleget eszik nappal, legalább is én úgy gondolom.

De egyébként hiába eszik lefekvés előtt sokat, ugyanúgy rá 3 órára rá ébred hogy éhes.

Vagy már csak megszokás lenne?

2014. júl. 19. 17:27
 4/12 anonim ***** válasza:
Azert szerintem elegge sok a ruha reteg rajta, mikor meg megebred en inni probalnek neki adni mert lehet a melegtol szomjas. Eleve nagyon meleg van,szerintem sok a ruha is rajta, nem csoda ha allandoan ebred. :-)
2014. júl. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne hülyéskedj, a két hónapos lányomat két hetes korától csak rövidujjú body-ban altatjuk, nagyon vékony takaróval.


Amit leírtál ruházatot, az kb 16-17 fokos alváshoz jó, gondolom éjjel ennél azért jóval melegebb van nálatok. Ne főzzétek csórit.

2014. júl. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De amikor csak csupán rövid ujjú bady-ban altattam akkor egész éjjel csak forgolódott, a takarót le rúgja magáról.
2014. júl. 19. 18:04
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor vékony hálózsák takaró helyett, azt nem tudja lerúgni.

A melegben alvás amúgy sem egészséges, kiszárítja a légutakat, könnyebben megbetegedhet emiatt.

2014. júl. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

plüss rugdalózó? kánikulában? :)


sok mindent lehet tenni, de nem biztos, hogy beválik.

alapvetően minden olyan tényezőt ki kell zárni ami miatt ébredhet. pl. meleg, hideg, éhség, szomjúság (ugye 10 hónaposan már 2x vacsiznak), száraz pelus, eléggé lefárasztás, de nem túlfárasztás, fogfájás, stb stb stb...


ha ezeket kipipálod akkor jó eséllyel alszik majd éjjel. inkább az a gond, hogy 10 hónaposnál nehéz rájönni, hogy valójában mi miatt is kel... :)

2014. júl. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Kerria ***** válasza:

Nem olvastam a többi kommentelőt, lehet kaptál már hasonló választ, ez esetben bocs az ismétlésért!


Az első kislányom 1,5-2 éves kora körül kezdett leszokni az éjjeli ébredésekről, ivásról. Mivel közvetlen mellettem lévő szobában van, (kb 3 m távolság) így elkezdtünk neki a kiságyához betenni vizet/tápit (nagy melegekben leginkább vizet). Nem féltem a fulladástól,mert minden neszére felébredek. Mai napig is így alszik. Megébred iszik... én is és a férjem is iszunk éjjel, így nem várom el tőle, hogy ő ne tegye.


Második kislányom 4 hónapos korától átalussza az éjjeleket. Rengetegszer ültem a kiságya mellett, és néztem rendesen veszi e a levegőt, él-e még... és a mai napig elcsodálkozom, hogy lám van ilyen baba is.


Fárasztó az éjjeli kelés, jól tudom, de majd kiderül milyen típusú a babád.


Fogzás, az első kislányomnál csak a rágó fogak áttörésénél volt nehézség, a második jobban megszenvedi. Ez is változó.


Türelem, nyugalom :) Boldog Anyaságot!

2014. júl. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

plüssrugi?!

a lányomról éjjel egy szál pelenkában folyik víz. arra még nem gondoltál, hogy azért rúgja le a takarót, mert melege van?

2014. júl. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!