Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma lesz 1 hetes a kisfiam....

Ma lesz 1 hetes a kisfiam. Milyen gyakran kell fürdetni a babát? és az arcát nem kell mosni? Mert a korházban azt mondták, hogy azt ne érje viz.

Figyelt kérdés
2010. jan. 9. 12:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért mondhatták,én mindig áttöröltem az arcát is,nedves szivaccsal.Szerintem hiába törlöd le a büfit,tejet szárazzal,fürdetéskor csak le kell mosni az arcát.És egy nap egy fürdetés van nálunk.
2010. jan. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mit ne érjen viz?Az arcát?Ilyet még nem hallottam.

Max a köldökét.

Minden nap fürödtünk, ez a nap lezárása, valamint a napirend része.Nyilván nem a homokozó porát kell még róla lemosni, de jól esik neki is a fürdés.

2010. jan. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én minden nap fürdetem, a haját is mosom. Az arcocskájával kezdjük. Én úgy tudom, hogy csak a fülére kell vigyázni, hogy abba ne menjen víz, erről nem is hallottam, hogy az arcát nem kell megmosni.

A haját nem akartam minden nap, de ha kimaradt 1-2 nap, rögtön koszmós lett a fejecskéje, ha viszont minden nap mosom, akkor semmi baja nincs.

2010. jan. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is minden nap van fürdetés, arcmosás is.

Én sem hallottam még ilyet, hogy ne érje a baba arcát víz.

2010. jan. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én naponta fürdetem.A fürdést a buksival és az arccal kell kezdeni.Nem mutatta meg senki a fürdetést?Kérj segítséget, mert akkor az csak üvöltésbe fog torkollni.Jónak kell lennie a víz hőfokának, melegnek kell lennie a szobában, és van még jó pár dolog, amiről tudni kéne.
2010. jan. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden nap kell fürdetni.Az arcát is érheti víz.Ugy hogy mielőtt beleteszed a vízbe megmosod az arcát.Utána ha már beleraktad akkor lehetőleg ne érje víz,mert ugye abba már minden van.Persze ha hozzáér az se tragédia.
2010. jan. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mi is naponta fürdettük a kicsit, első naptól kezdve és a pofiját is megmostuk.

Csak egy rövid időszak volt ezalól kivétel: kb.6 hetesen ekcémás kiütések jelentkeztek a kis testén. Akkor azt javasolta a bőrgyógyász, hogy amíg elmúlnak (persze kezelés mellett!), addig naponta csak kéz,láb,popsi,arcmosás legyen plusz a hajlatokat olajos vattával töröljük át, rendes fürdetés (az is gyorsítva, nagyobb pancsi nélkül) csak minden 2.-3. napon. Hamar enyhültek a kiütések szerencsére és azóta is naponta fürdik.

2010. jan. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Minden nap kell fürdetni. Én is arcmosással kezdem és hajmosás a vége, mert elég nagy haja van és nehogy megfázzon mire végzünk :)
2010. jan. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mi minden nap megfürdettük, bár sajnáltam mert nagyon sírt. De ilyet még én sem hallottam, hoyg az arcát ne érje víz. Nekem azt mondták, hogy a köldökét ne érje, meg a fülébe ne menjen víz. De úgy tudom több nyugat európai országban a száraz fürdetést csinálják az első pár hétben, nedves ruhával / vattával áttörlik a babát.
2010. jan. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mi is az első naptól kezdve (itthon) fürdetjük, mindenét megmossuk, kezdve a hajas fejével és az arcával. Mi a szemét szoktuk kihagyni, azt forralt vízzel szoktam megtörölni napközben.

A köldökcsonkra kell vigyázni, hogy ne ázzon, és a fülébe bele ne folyjon belülre víz. Amúgy meg kell mosni, a füle mögött is, és jól szárazra törölni. (mi ezt nem csináltuk, csak egyszer kicsit büdinek éreztem a fülét, és akkor jöttem rá, hogy ez lehet a gond. Nem volt koszos, csak olyan, mint amibe bepálik a víz vagy mi.)


Nekünk azt mondták, hogy ha nem akarjuk még ilyen picin, nem kell mindennap fürdetni, vagy elég letörölgetni a pelenkázón nedves ruhával. Mi már azért is fürdettük minden nap, hogy szokja, meg mi is szokjuk. Először még nagy üvöltés volt pár napig, de aztán mi is megtanultuk, ő is megszokta, mostmár jó ideje élvezzük a fürcsit. 7 hetes


Kicsit elkalandoztam, de fürdessétek nyugodtan, nem árt neki. Nektek sem :o))

2010. jan. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!