Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Albérletben ki van kisbabával?...

Albérletben ki van kisbabával? Aki saját házat vett hogyan?

Figyelt kérdés

NEM VITA KÉRDÉS, AKI VITÁZNI AKAR LÉPJEN TOVÁBB



11 hós gyermekünkkel albiban élünk. Tuti nem tudunk lakást venni, csak ha öröklünk...akinek saját háza van hogya? Örökölte? SOkat keres a párja?

Meddig lehet albiban élni, meddig érdemes?


2014. jún. 5. 08:07
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
82%

Bankban dolgoztam, ott kaptam kamatmentes hitelt, a hülyének is megérte.

Nagymamám is adott ajándékba kezdőtőkét.


Amikor összeköltöztünk a férjemmel, elindítottunk 2 lakástakarék-pénztárat, amiből tavaly kifizettük a hitelt. 28 és 30 évesek voltunk, 2,5 éves a lányunk.

Ide még egy gyerek elfér, mire nagyobbak lesznek, addigra remélem sikerül azért egy nagyobba költözni. Megint van lakástakarékunk.


Amúgy pedig miért írod, hogy a "sokat keres a párja"? Egy nő talán nem kereshet jól, nem tehet azért, hogy megelegyen a közös otthon?

2014. jún. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
16%
A legjobb dolog az albérlet...ha valami elromlik, nem a te dolgot, költséged...sokan sajátnak hívják ami hiteles...
2014. jún. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
73%

Mindketten dolgozunk, és csak a legszükségesebbeket vettük meg. Nem mentünk nyaralni, otthon főztem, mert olcsóbb stb. Igyekeztünk mindenen spórolni. Így spóroltuk össze a hitelhez az önrészt.

Igaz, nálunk a baba még úton van, mert nagyon nehezen jött össze.

Hitelt vettünk fel, amíg nem tudtam, hogy babát várok, addig magasabb részletet vállaltunk be, most csökkentettük.

Albiba nem akartam szülni, szerencsére a sors adott egy lehetőséget, hogy lakást vegyünk.

A válság miatt nagyon lent vannak az ingatlan árak, így olcsóbban tudtunk venni, mint amire számítottunk.

Van megtakarításotok? Megyeszékhelyen lakok, és 2-2,5 millióért már lehet venni 2 szobás panel lakásokat.

Igaz, nem a legjobb állapotú volt a miénk sem, de a miénk, és szép lassan újítgatjuk fel.

Amit eddig albérletre kifizettünk, az most megy a hitelre.

2014. jún. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Igazad van :) Akkor javítom, sokat kerestek? :)

Hát a kamatmentes hitel az egy csodás dolog, és igaza van az utolsó válaszolónak is, rengetegen élnek SAJÁT LAKÁSBAN HITELLEL, pedig az nem is az övéké, hanem a banké.

2014. jún. 5. 08:33
 5/36 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs megtakarításunk, én is megyeszékhelyen lakom, itt 7-8 milliónál kezdődik egy 2 szobás panel....
2014. jún. 5. 08:35
 6/36 anonim ***** válasza:
71%
Én javasolni tudom a lakáskasszát. Több ismerősünknek is van/volt, szerintem jó dolog. Azt hiszem, havi 7e a m,inimum megtakarítás, ami nem olyan vészes. Ez elég önerőnek hitelhez.
2014. jún. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
75%

2-2.5 millióért panelt???? Hol? Elhiszem,csak meglepődtem.

A helyzet nálunk a következő: Albiban laktunk Sopronban. Mind a ketten kerteset szerettünk volna.Megnéztük,a panelokat is, 8-9 millió alatt nem lehetett itt találni! Egy környékbeli kisvárosban (18km Sopron) vettünk egy kerteset.Nem örököltük!!! A ház árának 2/3 része saját tőke, 1/3 része hitel volt. A hitelből még 5 év van vissza. Mind a ketten dolgozunk, ill. én most itthon vagyok, mert a napokban kéne érkeznie első babánknak. Férjem 27 én 25 vagyok....

2014. jún. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
73%

Lent lakom Baranyában.

Mi egy olyan hölgytől vettük, aki külföldre készült. Emiatt szerette volna eladni a lakását, nem merte az utolsó pillanatra hagyni.

3 hónappal az indulás előtt vettük meg. Engedett az árból nem is keveset, cserében maradhatott még 3 hónapig. Ennyi időre még albérletbe sem érdemes menni.

Nekünk is jól jött, mert 3 hónapunk volt mindent elintézni.


A szomszédunk árulja 2 millióért a 2 szobás lakását. Bedőlt a hitele, azért szabadulna tőle.

Azt hittem, ez nagyon jó ár, de néztem az újsághirdetéseket, és nem egyedi, rengetegen jártak így sajnos.


Igaz, nem siettük el mi sem a lakásvásárlást, majdnem fél évig keresgéltünk.

Nem muszáj azonnal lakást venni, csak nyitott szemmel kell járni, mert lehet, hogy pár hónap múlva nálatok is bekopogtatt a szerencse.

Szívből kívánom kedves kérdező, hogy nektek is legyen akkora szerencsétek, mint nekünk!

2014. jún. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
20%

Mi is albiban lakunk. 8 hónapos kislányunkkal. Párom jól keres, havi 450.000ft környékén, plusz a csp és a gyes.

Én még nemmerek hitelt fölvenni. A tervünk, hogy anyukámékhoz költözünk, illetve úgy, hogy a tetőteret beépítettjük, külön bejárattal.

Ez kb. 12 millióból kijön, és gyönyörűre :-)!

Pesten venni lakást/kertesházat, nehéz. Ezért mi így döntöttünk. Kb 1,5 év múlva neki fogunk kezdeni.

Párom 37 én 25.

2014. jún. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
79%
Lakáskassza mindkét részre, még ha nem túl nagy összegű, akkor is. Nekünk ez jött be. 8 évre vettünk fel mellé hitelt. Amikor láttuk 1 év után, hogy még tudunk megtakarítani, nyitottunk még egy 4 éves lakáskasszát, így azt is beletörlesztjük majd.
2014. jún. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!