Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az ember könnyebben viseli a...

Az ember könnyebben viseli a saját gyereke ordítását, mint a közönség, aki ezt kénytelen végighallgatni?

Figyelt kérdés

Mert ugye egy kívülálló a gyereküvöltés, ordítás láttán arra gondol, bár lenne nálam egy törött üveg.:D De gondolom, akinek a gyereke ordít, mint a sakál, ő nem így érez.


Azért kérdezem, mert nincs gyerekem, és nem tudom elképzelni, hogy a saját gyerekünk sírása kevésbé irritáló lehet, mint más gyerekéé.:) Vagy jobban bírja az ember agyilag a sajátját?


És, mióta szültetek, jobban bírjátok idegen gyerekek üvöltését pl. a buszon, utcán, boltokban?



2014. júl. 13. 12:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavar, ha más gyereke sír. Ha viszont a sajátom csinálja a műsort, akkor ahogy telnek a percek, egyre feszültebb vagyok, amiatt, hogy másokat zavarunk esetleg (boltban, orvosnál, hivatalban vagy bárhol)
2014. júl. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Persze. Saját gyerekével sokkal türelmesebb az ember.
2014. júl. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja még annyi, hogy itthon nem zavar a sírás, igyekszem megnyugtatni. Amiatt zavar, ha esetleg más nyugalmát zavarjuk ezzel.

Babára gondolok, nagyobb 7-8-9-10 éves hiszti - cirkusza az zavar engem is.

2014. júl. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem inkább a saját babám sírását rossz hallgatni mert az szt jelenti ,hogy nem tudtam rajta segíteni. Ök csak így tudják a tudtodra adni hogy fázik , éhes ,álmos , fél , unatkozik , mrlege van stb...Egyébként jobban bitom sz őkakijának a szagát , mint másét.
2014. júl. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem is kikeszulok a babam sirasatol. A turelmem nem szoktam elvesziteni, de belul majd megorulok. 8,5hosom eppen fogzik, van, h fel orat sikitva ordit. Ejjel-nappal tobbszor.
2014. júl. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Voltam ma vásárolni, és egy 3 éves kislány húzott maga után valami pelenkafélét. És az apukája elvette tőle, hogy majd ő viszi, ne húzza a földön, de tök kedvesen.


Erre a gyerek üvölteni kezdett, már a boltban, kifelé is, az utcán is végig (mögöttem jöttek sajnos, nem bírtam annál is gyorsabban menni), és az anyuka valahogy nem érezte magát emiatt kényelmetlenül, hanem csak úgy mentek, nyugtatgatták kicsit.

2014. júl. 13. 12:54
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"...az anyuka valahogy nem érezte magát emiatt kényelmetlenül, hanem csak úgy mentek, nyugtatgatták kicsit."


Szerintem ezzel nincs gond. A gyerekek hangosak, ez az élethez tartozik.


A gyerekeknek még meg kell tanulniuk, hogyan kezeljék az saját érzéseiket: a csalódást, haragot, örömöt. Ez időbe telik. (van olyan aki még felnőtt korában is ordít meg veszekszik az utcán :-D)



Attól ha az anyuka feszült lenne ebben az esetben és idegesen/mérgesen próbálná elhallgattatni a gyereket, csak ront a helyzeten, mert akkor a gyerek még frusztráltabb lenne és nem nyugodna meg.


Persze ettől még idegesítő a gyerekordítás, de hát ugyanúgy idegesítő a zajos forgalom is vagy a túl nagy hőség nyáron...

Ez van..

2014. júl. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Helyesen tette az anyuka, h nem allt le a hisztizo gyerekkel az o hangnemeben vitatkozni. Igy tudja megmutatni a helyes viselkedest. A hiszti tenye miatt meg nem kell kenyelmetlenul ereznie magat, nem az o hibaja (teves neveles, ilyesmi), ez eletkori sajatossag, minden gyerek atesik rajta.
2014. júl. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én másét sokkal jobban bírom, mint a sajátomét:)


Úgy vagyok vele, hogy most neki kell megoldani a problémát, nekem nincs hozzá közöm, nem vágok pofákat, nem ítélkezem, nem az én dolgom, gondom!

2014. júl. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Bocsánat, Kérdező, de a kisgyerek szülei a lehető legtökéletesebben viselkedtek. Ez a hisztis korszak csúcsa.

Egyébként nagyon nehéz higgadtnak maradni egy ordító gyerek mellett.


A gyerekneveléssel együtt jár a sírás is. Ezt szokd meg.

2014. júl. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!