Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik voltak már kisbabájukkal...

Akik voltak már kisbabájukkal tengerparton nyaralni, milyen volt a nyaralás?

Figyelt kérdés
Megtehetjük hogy elmenjünk,de szerintem nekem ez semmiképpen nem lenne nyaralás.Kisfiam este 10-kor alszik el,cicizés ringatás,sirás után, 6-kor kel(éjjel kétszer szopizik)aztán utána napközben csak babkocsiban alszik el.Apukánál egyáltalán nincs el,ha az ö kezében van,sir,de ha átveszem már minden ok.Mivel igény szerint szopizik,muszáj nekem mennem,ha felsir,mert sokszor az a baja hogy éhes tehát hiába megy apuka.(tehát nem tudom apukával hagyni mondjuk amig bemegyek a vizbe)Ha beülünk egy étterembe ,akkor tuti ott kaja közben kezd el hisztizni,tehát megint ki kell vennem,így általában ott kell hagynom az ételt,mert ha az ölemben van nem tudok enni igy kihül.A hosszú útról a kocsiban,plusz a melegröl amit nem jól visel,ne is beszéljünk.Ja és ugye tengerparton nincs is árnyék...(klimát nem fujathatunk rá hátha megfázik)Szóval szerintem igy ez a nyaralás csak pénzkidobás lenne.Viszont sokan azt mondják,most menjetek,most még pici,egyszerübb szoptatni,és kész,késöbb mikor 2-3 éves lesz,sokkal nehezebb lesz vele,mert csak az lesz amit ö akar,oda kell menni ahova ő akar stb...viszont én meg nagyon elvágyok otthonról egyszer legalább a nyáron,mert nagyon nehéz a babámmal,kicsit kikapcsolódni...Tapasztalatokat légyszi aki volt ekkora babával nyaralni...vagy hogy késöbb menjünk vagy akkor tényleg nehezebb lesz???negativ kommenteket légyszi ne.akinek nem tetszik a kérdés légyszi ne irjon.
2014. júl. 20. 22:48
1 2
 1/20 anonim válasza:
100%

Nehéz kérdés, szerintem ahhoz, hogy te is pihenni tudj, a párodnak is be kéne segíteni picit!


Nekem egyébként az a személyes tapasztalatom (utaztam babával meg nélküle is), hogy ha ott a baba, lehet körülötte forog minden (ahogy otthon is), de a párom segítségével mindent meg tudtunk oldani ketten, szuperül éreztük magunkat, de azt is hozzá kell tenni, nem volt hisztis a gyerek, marhára lekötötte az a sok izgi dolog, ami körülötte történt. Amikor meg nem babával mentünk utazni, hanem már otthon tudtuk hagyni őt a nagyszülőknek, akkor meg azon kaptuk magunkat, hogy folyton róla beszélünk, körülötte jár minden gondolatunk, nem tudtunk kikapcsolni... :D


Szóval szerintem az utazás csak tényleg akkor lenne pénzkidobás, ha valóban mindent neked kéne csinálni. Inkább válasszatok valami közeli úticélt (Balcsi vagy esetleg a horvát tengerpart, bár az is jó messze van) és a párodnak legyen ez egy alkalom, hogy ő is kicsit bevonódjon a babázásba. Itt most nincs kifogás a munka miatt, van idő pelenkázni, játszani, enni, nyugodtan "össze lehet őket szoktatni", úgy hogy közben te is ki tudj kapcsolódni. Nem? :)

2014. júl. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Minden gyerek más, és a saját szülei ismerik a határokat. Az egyik gyerekkel bejárhatod fél Európát egy háti hordozóval, a másik hisztériás rohamot kap, ha nem a megszokott ágyacskájában fekszik le.

Ha úgy látjátok, hogy ez nem pihenés, akkor tényleg ne dobjátok ki a pénzt. Menjetek jövőre egy bababarát szállodába vagy ha van kire hagyni, akkor pár napra elszökhettek kettesben a férjeddel.

2014. júl. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Mennyi idos a babad?


Mi jarunk tengerhez (kozel lakunk). Elso nyaralas 5 honaposan volt. Sokat szopizott meg, de mar kapott mast is. Nem tudom mennyi idos a babad. De ha csak szopi van hidd el konnyebb. A hozzatapis idoszak szarabb ;) Valamit osszeutni neki, amit meg is eszik, vagy olyat venni ami csuszik neki.


Nem hiszem, hogy most nehezebb lenne a kicsivel, mint kesobb. Persze akkor ugy tunik. Viszont, a tengerbe o is bemehet, miert is ne??? Mi Horvatorszagba mentunk. Arnyek nincs? Dehogy nincs ;) Gorogorszag mar mas teszta. Na oda nem mennek. Mi egesz nap a parton voltunk arnyekban. Altatas is ott tortent, babakocsiban. Szoval ha abban elalszik az jo. Volt hogy ringatni kellett...na az kevesbe volt jo ;)


Masik, ha nem akarod bevinni a babat a vizbe azt nem hiszem, hogy 10 percig ne lenne el apaval. Akkor akkor menj be, ha alszik. Orakat ugysem lehet bent lenni. Szerintem neked is kikapcsolodas lenne.


Na az eves az mas kerdes :D Az tenyleg ugy ment, hogy valtott gyerekfelugyelet volt ;) Ha nem ehes a pici, akkor apa is meglesz vele mig te bekapod az ebedet. Ha szerencsetek van es epp alszik, akkor egyszerre is lehet enni. Nehogy azt hidd hogy kesobb konnyebb lesz. Most masfel evessel nyaralni ugyanugy nehez volt etteremben. Konnyebb volt, mert mar azt ette, mint mi, es az utat is jobban birta, mert mar le lehetett kotni. Mig a kicsinel ez nyugosebb volt :(


Osszessegeben en mennek nyaralni ;)

2014. júl. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
5 hónapos...
2014. júl. 20. 23:18
 5/20 anonim ***** válasza:

Hát arra ode kell figyelni hogy ne rakd a homokba, mert befalja, és ki tudja mitől lesz baja. Vagy ott lehet hagyni a szállodában 1-2 órára ha van biztonságos gyerekágya.


Az árnyék nem lehet nagy probléma, tengerparton lehet bérelni napernyőt.


2-3 évesen szerintem könnyebb, mert már nem csak egy "darab fa" ami eszik és f*sik. Ja, könnyebben elkószálhat egy óvatlan pillanatban, de legalább nem eszi meg a saját fejét.

2014. júl. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
ha nyügi és sir csak nálam nyugszik meg apukánál tovább üvölt...sajnos tapasztalat...aztán etetni apuka nem tudja mert szoptatok...pelenkázást nem vállalja sajnos ....tehát csak játszik vele..dehát az ugye nem a munka része.....tehát igy is elmennétek?ja és ugye nyaraláskor is éjjel 3 óránként kelek szoptatni és reggel 6-kor kelek vele szopi utána meg már nem alszik vissza...szóval ez igy nyaralás??
2014. júl. 20. 23:22
 7/20 A kérdező kommentje:
kedves 3-as!amikor 5 hós babáddal voltatok nyaralni,te is éjjel többször keltél szoptatni?és hajnalban játszani vele?mert nálunk még sajna ez van!pedig úgy elmennék!de úgy érzem ennek igy nincs nyaralás felingje...
2014. júl. 20. 23:25
 8/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi 1 évesen vittük először nyaralni (akkor volt nyár :-), de az már más. Az én babám is olyan volt, mint a tied most. Annyi különbséggel, hogy az apjával is tökéletesen elvolt, és ő pelenkázta is, meg minden. Én nem mennék a helyedben a helyzet miatt sem és azért sem, mert mindehhez még váratlan dolgok is jöhetnek, amik még jobban megnehezítik a nyaralást (betegség, utazáskor bonyodalmak). Ha te ideges vagy, a babád is érzi, ő is az lesz.

2014. júl. 21. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Ha nem érzed azt, hogy ez jól fog elsülni, akkor hagyjátok inkább ki az idén. Nekünk a nagy 7 hónapos volt az első nyaralásnál, de ő atombiztosan átaludta az éjszakát addigra. A kicsivel meg nem mertünk 1 éves koráig elindulni, mert ő is éjszaka 3x kelt kajálni. Én mondtam ki, hogy ezért nem megyek el sehová, hogy ugyanazt csináljam, mint itthon. Igaz, nekem a férjem partner abszolút a gyerekezésben, játszik velük, pelenkáz, ez így van születésüktől.

Nekünk most 2 éves a kicsi, még nem voltunk az idén nyaralni, de úgy érzem, hogy tavaly egyszerűbb volt vele, mint most lesz. Szóval, a 2 év körüli gyerekkel se könnyű. Talán a 3,5-4 évessel igen.

2014. júl. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
kedves utolsó?ugyanolyan nehéz egy két évessel mint egy 4-5 hóssal?vagy miben nehéz hisztizik?csak kiváncsi vagyok.....
2014. júl. 21. 08:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!