Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti melyik variációban vállalná...

Ti melyik variációban vállalnátok a harmadik babát a helyzetemben?

Figyelt kérdés
Munkahelyem közalkalmazott, 8 hónapig dolgoztam ott effektive, ebből 4et terhesen, mert utána veszélyeztetett voltam és elmentem táppénzre. Gyerekem megszületett és most lesz ősszel 3 éves, de időközben szültem még egyet, aki most 6 hónapos. Szeretnék még egyet, de van pár tényező, amit figyelembe kell vennem: akkor kapok gyedet ismét, ha a harmadik is a középső gyerek kb két éves koráig megszületik, de ha nem megyek vissza előtte dolgozni, akkor már kevesebbet kapok, mint elsőnél, sőt már a masodiknál is kevesebbet kaptam. ha igy tervezem, akkor február-március-április körül teherbe kéne esnem.De közben van egy sulim is, ami nagyon nehez, a ráépülős csúszások miatt még ok tárgyam vn hátra,igy még kb két év kellene rá, hogy normálisan befejezzem vagy tullegyek a nagyján. Viszont a korkülönbség is jó lenne ha kicsi maradna viszonylag és hát a gyerekekkel azert jó volna otthon maradni a legkisebb 3 éves koráig is, igaz, járna közösségbe, de csak délig és a többieket is elhoznám. Tehát ti szülnétek most egy harmadikat tavaszi fogantatással és akkor lenne egy félnapos ovis, egy félnapos bölcsis gyerek a csecsemő mellett, plusz iskola két évig, mig be nem fejezitek a sulit otthon maradnátok kevesebb gyeddel, vagy visszamennétek dolgozni teljes állásba (részmunkaidőt félek nem változtatnák vissza) a középső kétéves korától, várnátok két évet, és két gyerek-suli-munka mellett esnétek teherbe és nagyobb korküvel szülnétek meg a harmadikat (itt van némi bizonytalanság, hogy a munkaadom talán kirugna közben)? vagy nem mennétek vissza dolgozni, de nem is szülnétek rögtön, hanem csak mikor sikerül befejezni a sulit (kb 2 év)(mert azért nagy a teher is a suli miatt) és addigra már majdnem ovis a középső is, de minimális lenne a gyed és teherbe esnétek és esetleg terhesen dolgoznátok(vagy kivéve veszélyeztetett terhesnek járó időt)?
2014. júl. 21. 11:25
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Akit a helyemre vettem fel, pont azert lett helye, mert en eljottem gyerekezni evekre es persze igy kapott egy eselyt is hogy a teljesitmenyevel kituntjon es bent is maradhasson a cegbe.
2014. júl. 21. 13:14
 12/18 A kérdező kommentje:
Ja es en is ugy kezdtem, egy gyesen levo anyuka helyen, onnan lett kapcsolatom a masik munkamhoz...
2014. júl. 21. 13:15
 13/18 anonim ***** válasza:
Egy kakis pár hónapos tanfolyamon szerettem volna részt venni és a munkahelyem nem engedélyezte, hogy majd én miattam írja át a beosztást,meg mit nem. Szerencséd van, Szerintem szülj még egy gyereket és addigra olyan képzett leszel, hogy akár ki is rúghatnak, mert megállsz a lábadon, mint vezető. Sok sikert.
2014. júl. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Ja es kedves 9-es, egy no. Kb 20- 40 eves koraig ha nincs gyereke, vagy csak egy, akkor azt se veszik fel, mert barmikor lehet, pedig ez 20 ev idotavlat, nem kene altalanositani a munkahelyedbol kiindulva.
2014. júl. 21. 13:20
 15/18 anonim ***** válasza:
Elnézést egyszerűen csak kiakadtam...megesik:)
2014. júl. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Ok, de pontosan min is?
2014. júl. 21. 13:45
 17/18 anonim ***** válasza:

Hogy hozzád képest milyen egy lúzer vagyok, és milyen elcseszett az életlefolyásom, lépjünk is tovább.

A lehető legjobbakat.

2014. júl. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Hat en is annak erzem magam, ha ez vigasztal...
2014. júl. 21. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!