Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet ez? Miota meleg van...

Mi lehet ez? Miota meleg van már harmadik eset hogy valami összecsipkodja 14 honapos kislányomat. Elöször piros, aztán felholyagosodik másnapra pedig csomos lesz, napokig tart mire elmullik.

Figyelt kérdés
Van-e valami ötletetek mi lehet ez?Vagy van-e rovarok ellen valami hogy ne csipkedjék össze vagy már magára a csipésre milyen kezelést ajánlatok?
2014. jún. 2. 15:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Szúnyog?

A 16 hósomat az csípte meg kb 5 helyen és elég nagy piros búb lett a helyén, ez 4-5 napja történt, ma már halványabb, de nagyon piros volt.

A DM-ben néztem kb 6 féle riasztót, de egyiket sem ajánlották 2-3 éves kor alatt :S

Tud vki ilyen kis gyerekre is használható szúnyog riasztót?

2014. jún. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ilyen picikre nem ajánlatos rovarriasztó krémeket kenni.

Lakásba lehet kapni szúnyogirtó elektromos készülékeket, szerintem sokat segítenek.

Ha udvarra visszük a babát akkor ez a fél literes üveget félbe vágjuk egy evőkanál kristálycukor és egy fél élesztő ezt felöntjük vízzel, hogy pont ellepje és az üveg levágott tetejét kupak nélkül fordítva ráhelyezzük az üvegre.

Esetleg vékony kis inget ráadni és azt előtte befújni szúnyogriasztóval, és a babakocsiba teszük, csak figyeljünk hogy szájába ne vegye. Vagy esetleg olyan ruhadarabra fújjuk ami rajta van de szemébe nem tudja dörzsölni szájába nem tudja venni.

Ha pedig megcsípte akkor fenistilel kenjük nepi 2-3-szor és ne engedjük neki vakarni.

2014. jún. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi lehet ruha altt van a csipés.Kb.5 csipés egyik combján és kb. ugyanannyi a másik combján.
2014. jún. 2. 16:01
 4/8 anonim ***** válasza:
szúnyog lesz. én 2 éve vettem észre először saját magamon. megcsíp a szúnyog,majd hatalmasra dagad,volt,h. tenyérnyi lett,utána hólyagos lesz a csípés, és nagyon kemélny. tavaly már a lányomon is ígyx jött ki,és egyszer már idén is. most 14 hónapos.
2014. jún. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Vannak olyan szúnyogriasztó krémek amik kisbabákra kenhetőek.

[link]

2014. jún. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ahogy Zsófia írja! Nem tudom milyen mutáns szúnyogok vannak az utóbbi években, de mi is így járunk. Engem világ életemben összeettek a szúnyogok, de csak az utóbbi pár évben lesz ilyen szörnyű a csípés! Ha hozzá sem nyúlok, akkor is vörös, dagad, kemény csomós, hólyagos, borzasztó! Ha ne adj isten vakarom is, akkor van, hogy még több, mint egy hónap után is látszik.


Nálunk semmilyen riasztó nem vált be, én kislámpa fénynél figyelem a plafont, a falak és a plafon találkozását és párnával leütöm őket.

2014. jún. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Velünk is ez van, 9 hónapos a kislányom és mindig van rajta valami csípés, ugyanúgy zajlik le, mint nálatok. Írtani még nem mertem sehogy, de a Sudocream segít elmúlasztani, nekünk bevált!
2014. jún. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat,majd valahol még utánnajárok hogy mit ajánlanak.
2014. jún. 3. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!