Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valakinél hasonló?

Valakinél hasonló?

Figyelt kérdés
Kisfiam lassan 1 éves. Egész napot együtt töltjük (nyilván). Apuk elmegy reggel dolgozni és este jön haza. Kisfiam sokszor sertepertél ahol én vagyok. Ha főzök a konyhában van és ott játszik, ha pl. mosok akkor a fürdőbe leselkedik stb. Félre értés ne essék sokat játszik egyedül a szobájában is, de egyszer csak gondol egyet és jön "segíteni". :) Hétvégén voltunk rokonoknál és az egyik sógornőmmel nem akart sétálni hanem odajött hozzám erre ő azt mondta anyámasszony katonája és jót nevetett. Nekem nagyon rosszul esett. Folyton csípős megjegyzéseket tett mikor a manó nem akart vele játszani. Arra utalt, hogy rajtam kívül senkivel sincs el a babó (ami persze nem igaz). Valakinél hasonló? Hogy kezeltétek az ilyeneket?

2014. júl. 21. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Ekkora gyerek általában az anyjával tölti a napot, ahogy te csinálod, hogy egyedül is játszik, de oda is mehet hozzád, a legjöbb módszer.


2. Az, hogy félig-meddig idegennel nem akar elmenni, az ilyen korban normális.


3. Ha erröl anyámasszony katonája EGY ÉVESEN, akkor úgy van jól.


4. A sógórnö megjegyzéseivel nem érdemes foglalkozni, ne is figyelj rá. Én nem "kezelném", hanem elengedném a fülem mellett amit mond.



Viszont ha megengeded, ne nevezd a gyereket manónak - az annyira nem szép elnevezés.

2014. júl. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi. :) Csak tudod amikor egész délután ezt kell hallgatnom az már kicsit sok. Egyébként akkor találkozik a fiammal mikor mi megyünk, ő egyszer sem jön pedig megtehetné. Szóval kb. két-háromhetente találkoznak. Hívtam már többször, hogy jöjjön át (mert egy városban lakunk), de ő nem jött még... Nyilván a saját környezetében ő is más lenne. Nem?
2014. júl. 21. 13:12
 3/8 Gabi86 ***** válasza:
A lányom szinte soha nem játszik egyedül.vagyis játszik csak ott ahol én vagyok.vagy segít főzni vagy sütni vagy a kertben(én gazozom a kertet ő meg a virágokat zöldségeket ritkitja).de mindent együtt csinálunk.én így szeretem.néha mondjuk vágynék kicsi magányra(a wc-n),de már ahhoz is nagyjából hozzászoktam.ő is csak anyumékkal van el inkább(őket többet látja),de kb fél óra utàn feloldódik mindenhol.de azt észrevettem,hogy aki nekem nem szimpi azzal ő sem annyira barátkozik,ezért igyekszem kedvesnek lenni(rossz gondolataimat is befolyásolni) és nem kimutatni mit érzek egyes rokonok iránt.
2014. júl. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Gabi86 ***** válasza:
Lehet a te fiad is ezért bizalmatlan a sógornőddel szemben
2014. júl. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, hogy ennyi idősen veled szeret lenni. Sok egy éves nem hogy nem megy el sétálni a ritkán látott rokonnal, de még sírva is fakad tőle! Ez pont az a kor, amikor nem szeretik az idegeneket, most kezd tudatosulni bennük, van az, aki biztonságot ad, gondoskodik róla, eteti stb., és vannak a "többiek". Hogy ezeket a "többieket" hogyan kezeli, az szimpátia, antipátia és vérmérséklet függvénye. Ha a sógornőd ezt nem érti meg, akkor javaslom, hogy ne foglalkozz vele, sétáljon majd a saját gyerekével, (ha most nincs neki, akkor majd amikor lesz), a tiedet meg hagyja békén.
2014. júl. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nálunk is anyuval nagyon jól elvan (hetente többször jön vagy mi megyünk). Tesómmal is (ott van két kisfiú) és imád velük is lenni. Lehet abban valami amit írsz, már arra gondolok hogy akit te nem kedvelsz annyira akkor talán ő sem... Nem nagyon kedvelem a sógornőmet, de ezt soha sem mutattam ki.

Még közben eszembe jutott egy beszólása: Leült kisfiam mellé játszani és pont el akart venni egy játékot és sógornőm rátette a kezét és azt mondta: (idézem szó szerint) Na ezért meg kell küzdened, hogy tanuld meg nem kapsz meg mindent elsőre! Közben majdnem feldöntötte a picit. Ő persze elkeseredett és sírt. És jöttek a beszólások...

2014. júl. 21. 13:35
 7/8 Gabi86 ***** válasza:
hát akkor megvan a kiváltó ok.nem tudom van e gyereke a sógornődnek,de ha nincs,akkor azt üzenem neki hogy ne is legyen.egy ilyen pici gyereknek nem kell azt még megtudnia hogy nem kap meg mindent elsőre vagy legalábbis nem így és nem egy felnőttől.elnézést a kifejezésért(nem szoktam senkit látatlanba bírálni),de a sógornőd egy igazi gyökér.nem tudok erre mit mondani.én nem is engedném a közelébe a gyereket,hacsak nem a fiad megy oda hozzá.az ilyet mutogatni kéne az állatkertbe,elrettentő példaként.
2014. júl. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon jó volt a hasonlat. :) Gyereke nincs, de valószínű nem is lesz... Azért megyünk csak hozzá, mert a dédimamival lakik. Őt meg imádja a fiam. :) Sógornőmhöz, meg magától nem megy oda. Voltunk a minap is náluk, akkor meg nem engedte hogy hozzám jöjjön... Tiszta téboly a nő! Jött volna a picur hozzám, erre ő elkapta és mondta neki, hogy na most nem mész anyádhoz, velem leszel. Na akkor betelt a pohár és kikaptam a kezeiből és szóltam a férjemnek hogy indulás. A sógornőmet meg kiosztottam, teljesen kiakadt és nem értette.... Mindegy, dédimamihoz megyünk, sógornőm meg szerintem ezek után hanyagolja magát. Nagyon elegem lett ezek után belőle. Férjem teljesen a pártomon van. Hogy teheti meg valaki, hogy egy gyereket nem enged odabújni az anyjához!!!!!!!!!!!!!!!!!
2014. júl. 26. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!