Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt valakinél hasonló problém...

Volt valakinél hasonló probléma az elaltatással? Hogy tudom rászoktatni kislányomat, hogy magától aludjon el az ágyában és ne kelljen ringatni és tartogatni éjszakába nyúlóan.

Figyelt kérdés
Kislányom most 8 hetes, amióta hasfájós csak kézben tud elaludni ha ringatom, járkálok vele. Nagy nehezen elalszik, berakom az ágyába és kb.20 perc alvás után felébred és kezdődik elölről az egész. Van amikor ez 3-4 órán át is tart és már nagyon kivagyok merülve, hogy nincs egy nyugodt éjszakám sem és nem tudom kipihenni magam. Sokszor már nem a hasa fáj, hiszti gyanús a dolog.

2012. nov. 24. 23:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%

8 hetesen hiszti? :))) Nem, dehogy. A babádnak rád van szüksége, még akkor is, mikor Te azt hiszed hogy nem, éjjel nappal hozzád szeretne bújni, veled szeretne lenni.


Nekünk az első év telt el így... Én is csak tapasztalatból tudom mondani, nem okoskodásból. Mikor már nehezen bírtam el, akkor babakocsiban altattam el (volt egy benti babakocsink is) és abban aludt egészen egy éves koráig... (nappal hagytam abban aludni, éjjel áttettem a kiságyába).

2012. nov. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

Jajj, még nagyon pici a babád! Ez nem hiszti, dehogy! :(

Szegénykém érezni akarja az illatodat, hozzád akar bújni, ő még úgy érzi, egyek vagytok, szüksége van rád!!!!

Tudom, hogy nagyon kimerült lehetsz, de hamarosan elmúlik majd ez...

Hidd el, nem csak nálatok van ez így, kitartás! :)

Nekünk 4 hónaposan kezdett egyedül is elaludni, úgy, hogy betettem a ágyába kaja után, nézelődött és szépen elaludt. Azután az éjszakát is hipp-hopp átaludta már 4 hónaposan :)

Úgyhogy nem tart ez örökké, egy kis kitartás még, hamarosan jobb lesz...

2012. nov. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

[link]


Hiszti - majd kétéves kortól. Addig nem a gyerek a hisztis.

A babád Téged szeretne, a törődésedet, ez az oka. Előbb-utóbb belejön majd, hidd el. És Te is. :)

2012. nov. 25. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

Szia :)


Az én kislányom is 8 hetes és ugyanez van nálunk is,éjfélig is fent vagyunk szinte minden nap. Én is rettentő kimerült vagyok,de valóban nem hisztiznek még ők ilyenkor. Tegnap ötödjére sikerült leraknom,aztán még utána is felébredt kétszer,de szerencsére most elég volt ott állni és simogatni,így visszaaludt :) Okosat én sem tudok mondani,mivel ugyanabban a cipőben járunk,gondolom majd idővel elmúlik ez a dolog :) Reménykedem benne,hogy 3-4 hónapos korára kinövi. Nálunk annyiban jó,hogy ha végre elalszik,akkor utána csak 5-6 óra múlva kel enni,de ma még ez sem,átaludta az éjszakát,még mindig alszik. Ennyi jut pihenésre nekem is sajnos. Kitartást!! :) Hidd el,el fog múlni,jön majd a csodálatos fogzás :D

2012. nov. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%

Na, egy újabb hisztis 8 hetes. Mi lesz a következő, hogy az anyaméhben hisztiznek?

A kisbabák túlnyomó többsége nem tud egyedül elaludni. Amelyik véletlenül igen, kicsit idősebb korában nagy eséllyel leszokik róla. Félnek, fáznak a nagy kiságyban egyedül. Ez egyáltalán nem "probléma". Sőt, nem szeretnélek megijeszteni, de még sokkal később, 2-3 éves korában is előfordulhat, hogy téged fog igényelni éjszaka, mert félni fog egyedül. Vannak, akik azt tanácsolják, ilyenkor hagyd egyedül sírni, de ez egyszerűen kegyetlenség.

Most lehet, hogy kövezés fog járni azért, amit írok, de vállalom: ha nyugodt éjszakákat szeretnél, aludj vele. Ő is jobban fog aludni, te is kipihent leszel. Hogy odaszokik? Valószínű. De majd leszokik róla. Egészséges esetben az ovis gyerekek már nem alszanak a szüleikkel, előtte viszont teljesen normális, ha félnek, rosszul érzik magukat egyedül. (Persze az is, ha nem.)

2012. nov. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

Úgy látom, nem kaptál kedvedre való választ, így mind lel lettünk pontozva.... :(

Pedig sajnos ez a helyzet, az első 3 hónap nehéz, de nemsokára könnyebb lesz, hidd el :)

2012. nov. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora babáknál arra szokták mondani, hogy "hiszti", amikor nem éhes, nem szomjas, nem fáj a hasa, és amint ölbe kerül, megnyugszik. Erre mondják, hogy semmi baja, csak hisztizik.

Azt sajnos nem mondák el az anyukáknak, hogy a testközelség, az anya közelsége, megnyugtató jelentléte éppolyan fontos létfenntartási ösztön, igény a csecsemőknél mint az evés/ivás/ tiszta pelus.

Tehát nem hiszti ha Veled szeretne lenni, hanem normális élettani szükséglet. Amit ugyanúgy ki érdemes elégíteni mint az éhséget, szomjúságot...

Próbáld ki, hogy mellé fekszel, vagy ne adj' Isten magad mellé veszed mikor ébred. Ne félj, rászokni nem fog. Az embergyerek úgy jön a világra, hogy Rád van szokva:). Szépen lassan, ahogy érik, fejlődik az idegrendszere, agya, "leválik" majd rólad:).

2012. nov. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ez nem hiszti,hiszti előszele majd olyan 7-10 hónap között köszönt be először,utána jön a hiszti korszak kb 1,5 éves korig,majd utána 3 éves korig a dac korszak.

Kislányod még kicsi,hogy hisztizzen,ha nem éhes,nem fája hasa,tiszta a pelus akkor valószínűleg unatkozik,illetve ha fáj a hasa persze nehezebben alszik el.Tedd be a babakocsiba altasd abba vagy fektesd a hasadra vagy ülve dajkáld és utána tedd az ágyába.Nem a vagyok annak a híve,hogy a szülő a saját ágyába altassa a gyereket és minden nyekkre felkapdossa,de a te babád még nagyon kicsi legyél vele türelmes,a lényeg ha már elaludt tedd be az ágyába,de mindenképp várd meg még mélyen alszik,majd 5-6 hónaposan megtaníthatod aludni de addig még kicsi.

2012. nov. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Türelmesen várom, hátha tényleg jobb lesz. Próbálkoztunk már, hogy hagyjuk sírni, de ahhoz nincs lelkierőm, kegyetlenség. Mire elmúlik majd jön a foga és azért nem fog aludni szegénykém:)

Mindenesetre jó, hogy nem vagyok egyedül a dologgal, mert a környezetemben mindenki azt hajtogatja, hogy "hagyni kell sírni majd megtanulja", de én ezt nem akarom megtenni vele:(

2012. nov. 25. 12:00
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad sírni hagyni ilyen pici babát!!!


Az első néhány hónapban alakul ki a bizalom a szülő iránt, és ha azt érni nem segítenek neki a szükségletei kielégítésében, akkor sajnos ez problémás lesz :(

Ennek szakirodalma is van, nem vicc....

Mert ez nála igenis az, hogy egy szükségletet jelez, a közelség iránti szükségét!

2012. nov. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!