Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányomnak teljes tejmentes...

Kislányomnak teljes tejmentes diétát kell tartani fél évig, tapasztalatokra lennék kíváncsi?

Figyelt kérdés
19 hónapos kislányomnak a pulmonológián teljes tejmentes diétát javasoltak jövőhéten szeretném elvinni gasztroenterelógushoz. Az egyik ismerősöm kislányának is ez volt a diagnózis és a gasztroenterelógus azt mondta h csak akkor kell tartani a diétát ha vmilyen tünet fent áll. Az is érdekelne h kinek milyen tünetei voltak. Kislányom a tavalyi évben legalább 5x volt beteg és mindig félsőlégúti megbetegedése volt és nagyon sokára gyógyult meg most meg állítólag elég gázosak a belei és ez annak is a következménye h tejérzékeny. Ha vki tudna esetleg határ értékeket is írni az jó lenne.
2014. júl. 22. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem értem pontosan, hogy milyen tapasztalatokra vagy kíváncsi. Szerintem, ha nem eszik tejet-tejterméket, és javul az állapota, stabilizálódik, akkor nem szabad visszavezetni! Én nem adok 19 hónapos kisfiamnak semmilyen tejterméket (kivéve kemény sajt, és nagyon ritkán kis túró), mert én is tejérzékeny vagyok, így lehetséges, hogy neki sem tesz jót. Semmilyen problémája nincs belőle, egészséges, jól fejlődő, erős kisfiú.

Érdemes utánaolvasnod a legújabb kutatásoknak a tehéntejről, és az azt lebontó enzimről az emberben! Érdekes. Nem nagyon kéne erőltetni! Javulást a kislányodnak!

2014. júl. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja még annyit akartam írni, hogy a kisfiamnak tehéntej helyett rizstejet, zabtejet, mandulatejet adok inni, turmixba stb., és nagyon szereti. Finom édesek. Tökéletesen helyettesíti a tejet.
2014. júl. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
En sem ertem milyen tapasztalatra gondolsz. Tehentejfeherje rejtett formaban sok mindenben megalahato nezd meg a taplalekallergia adatbank honlapjat (pl.felvagottak is)!
2014. júl. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Örülj neki,ha csak félévig kell. Az én fiam két és fél éves 14 hónaposan derült ki,hogy tejallergiás, és még mindig nem nőtte, pedig tartjuk a diétát.

A doki szerint 3 éves kor alatt ritkán növik ki!

Nálunk nem légúti tünet volt,hanem sok széklet, súly stagnálás, a végén már pöttyös is lett.

Amióta nem kap tejterméket hízott, és normalizálódott a széklete is!

Nemrég voltunk terhelésen, ott volt egy kisfiú, akinek szintén ugyanúgy légúti tünetei voltak, mint a lányodnak!

2014. júl. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A tapasztalatok alatt azt értem h az életmódváltás mennyire viselte meg a gyerekeket és a család mindennapjait. Tudom azt hogy nem mindegy milyen virslit, felvágottat, kiflit, vajat kap a gyerek most próbálom felkutatni azokat a termékeket amelyeket ehet. Sajnos az a félelmem h nekünk sem lesz elég ez a fél év, de ha ráálunk a diétára és beépítjük az életünkbe akkor később ez már nem lesz nagyon nehéz. Kislányom imádja a sajtot, joghurtot, háztartási kekszet és sokszor kéri is. :( Nem ehet olyan termékeket amelyben tejpor, savó, savópor, citopánpor, kazein, kazeinát, tejszín, tejföl, joghurt, sajt, túró, vaj van. :(
2014. júl. 23. 14:56
 6/6 anonim válasza:
Mi a baja a kicsinek? Hogy-hogy Pulmanolgian ajánlották a diétát?
2018. jan. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!