Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel moshatom az ujszülött...

Mivel moshatom az ujszülött babám ruháit, a foltokra melyik foltisztitot használhatom és a fehéreknél venish weithot használhetok? A pelenkákat ki kell főzni, hogyan? Öblitöt használhatok?

Figyelt kérdés
Nincs semmi tapasztalatom és igazán nincs senki aki segiteni tudna(sajnos),persil senzitiv mososzerre gondoltam,venish foltisztito és silan senzitiv öblitő ja meg a venish weith fehéritő ezek jok?Még a kifőzést sem csináltam,hogy kell?
2008. aug. 4. 12:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell kifőzzed a ruháit. Milyen mosószert használsz magatoknak? Azzal moshatod nyugodtan, csak a ti ruháitoktól mindig külön, külön is tedd szennyesbe. Nálunk külön ládája van. Én magunknak is és neki is Tomit használok, nincs vele semmi gond. Ha kicsit foltosabbak akkor mielőtt szennyesbe teszem kézzel átdörzsölöm csap alatt és úgy hagyom megszáradni, így a nagyja kijön a többivel bír a mosószer is.

Öblítőt pedig ne használj neki!!!! Érzékeny a bőre még 1ÉVES KOR UTÁN RÁÉRSZ ÖBLÍTŐZNI.

Sok szintetikus esetleg allergizáló anyag lehet az öblítőben. ráadásul ha egy tiszta mosott rucit adsz rá és csalán kiütéses lesz nem fogod tudni öblítő vagy a mosószer allergizálta. Így ha allergiás vagy érzékeny a mosószeretekre könnyen tudsz váltani. Remélem segítettem.

2008. aug. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én ha nagyon foltosak a ruhák, akkor vanisht teszek a foltra, majd bedobok mindent a gépbe (sima vanisht használok, nem white-ot, mert együtt mosom a fehér és színes ruháit, a bébicuccok általában nem fognak, persze ha túl intenzív színű ruha érkezik, azt tesztelem)és először elindítok egy öblítő programot mosópor és öblítő nélkül. Ez a gépünkön össz 8 perc. Utána belerakom a mosóport és indítom a mosást. Én általában félgépes programon 40 fokon mosom a lányom cuccait, és ez a 30 perces verzió elég szokott lenni.

Kifőzni semmit se szoktam, bár én eldobható pelust használok.

2008. aug. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! A textil pelenkákat 80-95 hőfokon kell kimosni a mosógépben, mert ilyen magas hőfokon elpusztulnak a bacik. Régen, mikor még nem volt otthon autómata mosógép, anyu kimosta (általában kézzel mosta a pelusokat) és utánna forrásban lévő vízbe tette egy időre.
2008. aug. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!