Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kéthónapos kisfiam, anyatejes,...

Kéthónapos kisfiam, anyatejes, nem hajlandó aludni a kocsiban. Eddig volt hogy aludt 3 orat is séta közben, most meg csak sir. Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés
Cumit nem fogadja el, igaz eddig csak a szilikonosakat probaltuk. Latexet meg nem. Teat, vizet nagyon ritkán fogadja el. Nem éhes. Hozzá teszem ejjel csak egyszer eszik. Nagyon jol alszik. Nappal meg maximum cicin alszik es ha atrakom az agyaba max 5 perc es sir... Kezdő anyukakent nem tudom mit tegyekek. Valakinek vmi jo ötlete?
2014. júl. 24. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:
hordozás?
2014. júl. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezt csak ő tudja :) Te pedig azért vagy az anyukája hogy kitaláld.

Leírom a tapasztalatokat,ill. hogy mire gondolok.

Lehet hogy oldalon vagy hasra szeretne feküdni (nekem a lányom kocsiban egy ideig csak úgy aludt el)

Vagy egy picit puhább pléd kellene neki.

Fázhat/melege lehet.

Esetleg még a poci is közrejátszhat.

De lehet hogy csak nem álmos és anya hiánya van :)

2014. júl. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd. Így utólag könnyű okosnak lenni nagyon, de én mindig azt mondom, hogy ez valahogy úgy működik, hogy van neked egy elképzelésed meg van a babának egy "elképzelése"... ami fontos abból ne engedj (nekem ilyen volt, hogy saját szobájában aludjon), de a többit kezeld rugalmasan: igyekezz elérni azt ahogy te gondolod, terelgesd abba az irányba a dolgokat, de alapvetően a babád jelzéseit figyeld...


Hogy miért irom mindezt?


Én nem vagyok/voltam egy ősanya tipus soha, de bizony a babám úgy intézte, hogy kb az legyek és utólag egyáltalán nem bánom...

Mózeskosarat rühelte, úgyhogy átálltunk a hordozásra... pici babával ezerszer kényelmesebb, de nagy babával nem annyira, szóval hordoztam amig birtam, de minidg próbálgattam a babakocsit, mignem 5 hónaposan megtetszett neki...


Atatni is úgy gondoltam, hogy majd jól megtanitom, hogy a kiságyban aludjon el, de nem ment, se simogatás, se éneklés, se cumi (azt is utálta, sose kellett neki), maradt a mellen altatás, ami mindkettőnknek(!!) kényelmesebb volt a sok szenvedésnél... máig cicin alszik, de nem igazán bánom...


Viszont mindig ragaszkodtam ahhoz, hogy nem alszik el "Teljesen" mellen, hanem megy a kiságyba.. ha sir, kiveszem, megszoptatom, visszarakom, de nincs cicin szunyókálás... ugyanigy ragaszkodtam ahhoz is, hogy itthon nem kötöm magamra, mert az nekem már sok lenne...


Bocs, hosszú lett... de remélem "átment" a lényeg, hogy a babának vannak igényei, szeretne minél többet kapni belőled és úgy gondolom ennyi idősen nem nagyon lehet elkényeztetni, ezért nagyjából hagyni is kell neki, DE csak addig amig neked is jó(!!!)

2014. júl. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja és még valami - ha nem félsz, hogy hozzászokik (nálunk nem szokott hozzá) - nappali altatáshoz az adamo hinta (rugóval). Tökéletesen bevált, imádta, hatalmasakat aludt benne...
2014. júl. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az első naptól kezdve külön szobában alszik. Ezzel nincs probléma. Fürdés utan cicin elalszik. Atrakom es hajnali 3-5-ig alszik. De nappal nem. A hordozot kiprobalom. A hinta nem megoldható sajnos. Hason nem szeret. Agyban az oldalan alszik, kocsiban igy sir. Nem hasfajos, csak belpoklos. Mindig kell hogy legyen tej a taskamban. Par korty megnyugtatja. Azt nem akarom h minden sirasnal cicire rakjam, mert akkor sose lenne nyugalmam. Mondjuk most faj a torkom, nincs hangom, lazas voltam... Leheth o erzi hogy nem vagyok a boromben, es ezert nyugosebb mint maskor? Köszönöm a valaszokat
2014. júl. 24. 14:36
 6/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy érzi! :) Sőt lehet, hogy neki is fájdogál... Amúgy az én babám még a cumisüveget se fogadta el, szóval én a tavaly nyarat (ő akkor volt ekkora) végig szoptattammm... eleinte nagyon nem birtam, aztán elfogadtam, hogy ezt dobta a gép és belenyugoidtam... olyankor olvasgattam, pihentem, vagy (halkan) tévéztem, persze úgy, hogy ő ne azt bámulja... igy visszagondolva egyáltalán nem volt rossz :D:D... csak akkor olyan kilátástalannak tűnt, azt hittem sose lesz vége... aztán 3 hónaposan elkezdett egyre kevesebbet szopizni és szép lassan rendeződtek a dolgok... most meg már hiányzik. hogy csak üljek és szoptassak nyugodtan, ahelyett, hogy rohangálnék utána a lakásban.... :D Te is leszel igy... hidd el... minden egyre jobb lesz. :)
2014. júl. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja és azt, hogy hiányzik ne értsd félre... mindenki azt szokta mondani a pár hónapos kismamáknak, hogy "Most még könnyű, Bezzeg milyen rossz lesz, ha majd rohangálnod kell utána.." én nem ezt mondom... szerintem egyértelműen a legrosszabb időszakban vagy, ennél ezerszer jobb lesz... csak azt mondom, hogy utólag ez az időszak is megszépül, meglátod! :):)
2014. júl. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Attól, hogy pl. a vizet nem fogadja el, én még el tudom képzelni, hogy esetleg szomjas. Én is a tejet választanám, és persze, hogy folyton veled lenne. Amellett lehet frontos is vagy melege van. A gyerekeket is rettenetesen megviseli ez a bolond időjárás.
2014. júl. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ugy veszem eszre, hogy melege van általában. Lekerul a zokni rögtön jobb a kedve. Ma reggel hason aludt a kocsiba... Ugy örültem, mert eddig mindig sirt hason. Nem tartom szörnyűnek ezt az időszakot. Eddig rosszabb volt mert kegyetlen fajdalmaim voltak szoptataskor. Most mar ilyen gond sincs... Naprol napra egyre jobb. Biztos a betegseg miatt volt. Ma mar jobban vagyok, ő is nyugodtabb. Aranyosak vagytok! Köszönöm a valaszokat
2014. júl. 25. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!