Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan beszélsz a babádhoz?...

Hogyan beszélsz a babádhoz? Hagyományosan mondod a szavakat, vagy pl:tütü, bibi. Stb

Figyelt kérdés
pl ha láttok egy kutyát,akkor a nevén nevezed,vagy azt mondod,hogy ott egy vau-vau?melyik a jobb?
2014. júl. 24. 21:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én úgy mondtam neki,ott a kutya,azt mondja vau vau,hallod? Ő neki a kutya azóta auva.De egyszer mondja auva és annyi.A bibi,az bibi.Az autót agugunak mondja,de a kocsi szót ki tudja mondani.

Én nem tanítom gagyogásra,minden az ami.Persze mindent úgy mondok azért,hogy könnyebb változatban.Ezért volt autó az autó és nem kocsi.Aztán mégis a kocsit tudja kimondani már :D Én nem szeretném ha vauvau becsüccs tütütbe lenne a szókincse.Egyenlőre auva agugu vagy auva kocsi a mondat nála :D

22hós

2014. júl. 25. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Rengeteg könyvet lapozgattunk mindkét gyerekkel, elmondtuk, hogy ez a kutya azt mondja vauvau. Persze a gyerek először a kutya láttán közölte, hogy vauvau (vagy vava a nagyobb), aztán idővel kutya lett belőle. A kicsi 25 hónapos 3 hónapja kuttyaa a kutya. A macskákat előbb hívta cicának mint mondta volna hogy nyaú. Általában a normális megnevezést használjuk (esetleg bibi a sebre), én nem szeretem, ha egy szülő gügyög a gyereknek.

Attól a hideg rázott, amikor anyukától hallottam, hogy lesz bimbam, megyünk haza hamham. Vagy keressük meg a vümvümmöt, amikor a gyerek nem találta a játékautóját. Nekem ez túlzás.

2014. júl. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
igen-én is a normális beszéd hive vagyok,csak néha a gyerek is "alakit"-a kisfiam bubunak nevezte a macit-és sokszor automatikusan ezt mondom a babának is.hol a bubu?? szerintem is jobb,ha több szót ismer meg-és pl.a csücsülj le az szerintem nagyon édes-és elsőre nem gond,ha ezt ismeri meg.ill egyszerre lehet két félét mondani-ott a mentő "nénó" mert nyilván ezt könnyebb lesz kimondani neki
2014. júl. 25. 09:01
 14/14 anonim ***** válasza:

Az esetek többségében én is rendes szavakat használok a kisfiamnak, 16 hónapos, de írta valaki előttem hogy pl ha mennek az utcán a gyerkőc a kutyára a vauvau szót használja és bizony én is mondom neki, hogy igen, ott a vauvau, a kutyus. Nem fogom kijavítani a gyereket hogy az nem vauvau hanem kutya, erre az a megoldás, hogy igen, ott a vauvau, egy kutya.

Mi használjuk a bibi szót, de úgy, hogy bibis-sebes a lábad. Így rögtön érti hogy mit beszélek és hallja a rendes kifejezést is.

2014. júl. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!