Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket ehet már egy 9 hónapos...

Miket ehet már egy 9 hónapos baba?

Figyelt kérdés
5 hónapos korban kezdtük a hozzátáplálást. Tapszeres baba amúgy. Reggel és késő este iszik csak egy egy adag tápszert.

2014. júl. 25. 07:51
 1/9 anonim ***** válasza:
34%

Az enyém is 2x kap tápszert,reggel és este.

4 hónapos volt, mikor elsőnek adtam neki gyümölcsöt.

Mindent eszik. Kivéve a túl tejes dolgokat nem, max ha a főzelékben van egy kicsi.

Főzelékek

Húsok

Virsli

Joghurt

Tésztás ételek

Kenyér felvágott

Szóval szinte mindent.


10 hónapos

2014. júl. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Az előző válaszához annyit fűznék hozzá, hogy nemhogy túl tejes, de semmilyen tejes dolgot nem kaphat még 9 hónapos baba. 1 éves korig (de inkább 1,5) nem is ajánlott a tej adása. Joghurtot, túrót, sajtot be lehet vezetni, de ne kapjon nagy mennyiségeket még belőle. Virsilt, felvágottat szintén nem, mivel ezek tele vannak szójával meg még ki tudja mivel...Hús mehet már főzelékbe, csirke, pulyka, később sertés és marha is. Lassan a tojás sárgáját is bevezetheted, fehérje szintén ne menjen még 1 éves korig. Gyümölcsökből szinte minden az apró magvasokat és néhány déli gyümölcsöt kivéve. Zöldségekből szintén, a puffasztó dolgokat csak módjával.
2014. júl. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Az enyém is olyanokat eszik,amiket a 2-es válaszoló írt le,amúgy a gyerekorvosok és a védőnők is ezeket ajánlják,nem a virslit meg felvágottat.
2014. júl. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%

1-es vagyok. Szerintem meg nagyon túl van reagálva a baba etetése.

Az enyém egy egészséges súlyú, egészséges fejlődésű baba. Nem egy túlpuffasztott 9-10kg-os óriásbébi.

A védőnő is mondta a virslit (jobb fajtából).

Tejet meg főzelékbe kis mennyiségbe lehet adni.


Mindenki úgy cselekszik/etrt, ahogy akar.

A helytelen táplálkozás miatt ennyi a túlsúlyos kisbaba.

2014. júl. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó,mit értesz akkor helytelen táplálkozáson? Azt ha valaki olyanokat ad 9 hónaposnak,amiket egyébként más védőnők és orvosok javasolnak? Vagyis nem virslit meg felvágottat,és nem tejet egy év alatti babának? Az enyém ilyeneket nem eszik,és nem felfújt meg túlsúlyos ő sem! Gyümölcsöt,húst,főzelékeket,gabonapépeket eszik,tejtermékből sajtot,túrót.És nemcsak a súly az,amit probléma lehet.
2014. júl. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Köszönöm a lepontozást, csupán leírtam, hogy miket ehet egy 9 hónapos baba...aki lepontozott, megírná, hogy mi olyan szörnyűt írtam? vagy az a baj, hogy nem adok tejet, szójás virslit és felvágottat?
2014. júl. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Én mindenkinek zöld kezet adtam
2014. júl. 25. 14:00
 8/9 anonim ***** válasza:
59%

Nem értem miért kell mindenkinek kötözködni. Az első válaszoló csak leírta mit eszik a babája ő nem volt arra kiváncsi hogy másoknak tetszik e vagy nem.

Bocs az offért....

Az én lányom azt eszi amit mi vagyis mi esszük azt amit ő is ehet. Próbálok úgy főzni hogy mindenki ehessen belőle.

2014. júl. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
82%
Az volt a kérdés,miket EHET egy 9 hónapos,nem pedig az,hogy mit ad neki az akit nem érdekel,hogy miket ehet. Nyilván ezért írta le a kettes válaszoló,amit leírt,nem pusztán kötözködésből.
2014. júl. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!