Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elvesztem teljesen a cumisüveg...

Elvesztem teljesen a cumisüveg és cumik között? 32hetes kismama vagyok

Figyelt kérdés

Elvesztem, es nem ertem az egyes fajtákat a boltokban, mekkora méret kell. Milyet vegyek otthonra, ha mégsem lenne elég tejem és szukseg van pótlásra? Itatáshoz milyen kell?


Bármi jó tanácsot szivesen fogadok.


2014. júl. 25. 10:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Majd aggódj ezen akkor, ha nem lesz tejed. Addig vegyél egy Anti Colic-os 1-es lyukméretűt, az elég lesz egyenlőre víznek, vagy ha hirtelen kell tápszernek. Az én lányom mindenből a Mam-ot szerette (1 db üveg, 1 db cumi) anyatejes volt. 37 hetes terhes vagyok, most is vettem 1 db cumit és egy üveget.
2014. júl. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 33 hetes vagyok. Egy db 120 ml-cumisüveget vettem (BPA menteset) plussz a mellszívóhoz is járt egy. Egyenlőre több sztem nem kell, mert ha anyatejes lesz a baba akkor ezek is feleslegesek lesznek. Ha meg mégis kellene még, akkor apa leugrik a bababoltba és vesz még.
2014. júl. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia,nekünk az elején MAM volt a 160 ml-es anti-colic, 1-es cumival. Azon a legkisebb a lyuk,lassan jön belőle a tej/tápszer. Én a lefejt tejet is abból adtam. 3 hónapos kora után kellett pótolni tápszerrel,amikor már nagyobb mennyiséget ivott meg,akkor vettem 270 ml-es üveget,szintén MAm,2-es cumival,ebből elvileg valamivel gyorsabban jön a folyadék,amikor már a baba is gyorsabban tud inni. Mi ennél nagyobb cumit nem használunk most sem,mert a 3-asból úgy ömlött hogy félrenyelte a babám,pedig azt már vmikor 6-7 hósan próbáltuk. A tápszert most is cumisüvegből issza,vizet már csőrös itatóból,de ő már 10 hónapos. Víznek,ha adsz majd a babádnak,arra is jó ugyanaz a legkisebb lyukú cumi. A NUK márkánál van még plusz jelölés,hogy jelölik a cumi méretét is és még azon kívül a lyuk méretét,pl S-es cumi a legkisebb és 1-es lyukméret a legkisebb lyukú.
2014. júl. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én is sokat filóztam ezen, végül a Mam mellett döntöttem. Sok jót olvastam róla és árban is jó, a Tommee Tippie-t is jónak tartottam nagyon de az lényegesen drágább.

Ha Mam-ot választasz akkor anticolicosat vegyél, 160 és 260ml-esben kapható. (van nagyobb is de az nem antic-os)

Mi kezdés képp egy kicsit és 2 nagyot vettünk, 16 hós a kisfiam már, eddig csak a kicsit kellett kicserélnünk mert kettőt eltört, de össz-vissz a 3 elég volt.

Első körben 1-es cumi kell majd, alapból azt adnak az üvegekhez. A kisfiam tápszeres a kezdetek óta, amikor sűrűbb tápszerre váltottunk akkor kellett a 2-es cumi.

Ha anyatejet vagy sima tápszert adsz majd a babádnak akkor jó az 1-es cumi, aztán ahogy nő a gyerkőc majd váltasz nagyobb cumira saját belátásod szerint.

Eleinte a kicsi cumisüveget használtuk, utána a kicsi lett a vizes-teás, a nagy pedig a tápszeres.

A Mam-nak a cumijai is jók, kisfiam elsőre megszerette, igaz 6hósan önállóan leszokott a cumizásról mert jöttek a fogai.

Remélem tudtam segíteni.

Minden jót.

Ja és a második babámat várom, egyértelműen Mam-ot veszünk neki is.

2014. júl. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi tommie tippevel kezdtunk.mivel a mellszivom is olyan volt.had ne mondjam..kuka...semmit se er.mellszivobol medelat vettunk.uvegbol mi is MAM-ot.cumit is megszerette.most 5honapos meg pont eleg tapinak a kis uveg.egy nagy van az a teas/vizes uvege. Dm.ben van olyan is 990ert amihez van egy cumi.ez az uveg picike 130ml.de elsore tojeletes.az uvegeket 1es cumival adjak az jo ujszulottnek is.mi kb.3hosan valtottunk 2-es cumira.azota is az van.
2014. júl. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mi MAM cumit vettünk neki elsőnek. Nagyon szerette! Olyan 4 hónaposan tértünk át egy sima DM-es cumira. Azzal sem volt gond, viszont egyik napról a másikra leszokott a cumiról. Cumisüveget a rossmannban vettünk. Teljesen jók voltak.
2014. júl. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ne vegyél. Két kisgyerekem van, és az első szülésem előtt megvett két cumisüveg ott áll a spájzban origin.

Ha szükség lesz rá, akkor bármelyik hipermarketben találsz. Szerintem felesleges pénzkidobás, mert nem biztos, hogy kell.

2014. júl. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

ne a cumisüveg rejtelmekbe merülj bele, hanem olvasgasd a szoptatasportal.hu és a la leche liga irományait :)


én a (az evős) cumit semmi, de semmi esetre nem javasolom, mert a kicsi babát szükség esetén akár még kanállal is lehet kínálni, de a legeslegjobb, ha szopizik :)


esetleg nyugtató cumi... bár én személy szerint nem vagyok a híve, mégis ismerek anyukát, akinek bejött, IGÉNY SZERINTI SZOPTATÁS mellett, és nem ment el még a teje, már majd 8 hósak... - de én mondom, nem vagyok a híve, de ki tudja, lehet, hogy nem mindenkinél okoz szopizási zavart... (első két hétben ez is tilos persze)


amúgy meg ha mégis izgat a dolog, vegyél használtat, egy csomó kezdő anyuka szerzett be ilyen fölös cuclis dolgokat, aztán meg árulják a vadi újakat negyedáron az online aukciós oldalakon.

az újszülötteknek nagyon pici dudoros cumi a jó, minél kisebb a szopóka, annál jobb.

cumisüvegből meg mondjuk AVENT, ami csíramentes, vagy mi.


de én nem vettem, mert rutinos anyukákra hallgattam, és nem is kellett :) mi még csőröspoharat se használunk, sima pohár, meg "sportkupakos" flakon játszik nálunk :)

2014. júl. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

a cumik kor szerint vannak méretezve, vagyis lyukasztva, szóval amennyi idős a gyerek, olyan cumi kell neki. Cumisüvegből ugyanez, 0-3 hós babának elég 150 ml vagy annál kisebb. Nekünk Avent volt, talán 150ml-ig van skálázva, amikor még icipixi volt a fiam, abból kapott anyatejet, de még most is azt nyúzza majd 3 évesen. A cumit cseréltem rajta. Amúgy a Mam és az Avent etetőcumijai és üvegei kombinhatók egymással. Én másodiknak Mamosat vettem, egyszerű oka volt: árban ez volt szimpi, és cuki mintái vannak. Viszont a 3-as mamos cumi folyat, ha elfekszik az üveg, mert nagy lyuk van rajta. Az Aventen meg 1-2 vagy 3 lyuk, szóval az nem ereszt annyira, csak pár cseppet. Az Aventes és Mamos cumisüvegekhez is tudsz venni később itatócsőrt, és fogó fület, így nem kell külön itatópohár. Anyatejes babának szerintem nem nagyon kell folyadékpótlás, de ha mégis, akkor jó ha van egy tejes vagy tápszeres üveg, meg eg teás és vizes. Tápos babának jó ha van összesen kb. 3 cumisüvege, de előre 1-2 -nél többet szerintem ne vegyél, mert előfordulhat az is, hogy soha nem lesz rá szükségetek.

Még annyi, hogy én is szelepes, anti-colicos üveget vennék, mert ezekkel kevesebb levegőt nyel a pici, így talán kivédhető a hasfájás.

2014. júl. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Anticolic-ot vettem egy 130ml-set a dm-ben. Ajandek cumival. Igy volt 990ft.


Ha kell, akkor majd elmegyek venni ameddig alszik a baba, vagy apuka vesz.


Köszönöm a segitseget!

2014. júl. 25. 15:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!