Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyósom megsértődött mert nem...

Anyósom megsértődött mert nem vigyázhat a gyerekre úgy hogy átviszem és ott hagyom. A babám 4 hónapos. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Én még korainak tartom hogy átvigyem hozzá és ott hagyjam, (anyatejes). Anyósom bent dohányzik a lakásban, néha iszik napközben, és múltkor amikor főzött, kigyulladt a gáztűzhely (akkora füst volt, azt sem tudtam hova vigyem hírtelen a gyereket hogy ne legyen füstben) de szó szerint értem! Én ezek után nem szívesen vinném át és hagynám ott a fiamat. Ő meg megsértődik. Pedig nem úgy mondom hogy "NEM" hanem valami kifogással szépen, hogy "köszönöm, de most nem kell, mert visszük magunkkal vagy én maradok otthon" stb hogy ne sértő legyen. Mit tegyek?
2010. jan. 10. 17:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
47%

kb. 8 hónapos koráig nagyon ragaszkodtam a babóhoz, még féltékeny is voltam anyósomra. Semmiképpen nem adtam volna oda, most 10 hónapos és minden nap 1 órát van nála, így ilyenkor én pihenek.

Szerintem később te is engedni fogsz.

2010. jan. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Egyetertek veled!!! Inkább jöjjön ő hozzátok és no dohányzás,ja és ne is főzzön :O)
2010. jan. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

mi, ha elmentünk párommal valahová, akkor vagy a keresztszülők, vagy nagyiék, vagy nagymamám vigyázott rá, de nagyiéknál!

nagyon jól elvolt velük, anyósra nem hagynám, mert bent a lakásban macska van, és nem akarom, hogy a gyerek tiszta macskaszőr legyen, és ezt meg is mondtam neki!

inkább utazgatok 20km-t (ennyire laknak anyumék) és viszem oda a gyereket, minthogy anyósékhoz, akik 3utcával feljebb laknak...

2010. jan. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nekem 3 hónapos a kisfiam. Itthon kellett hagynom a férjemmel 3 óra hosszára. Nagyon hiányzott, pedig tudtam, hogy jó kezekben van!

Amíg nem érzem úgy, hogy szükségem van a magányra és nem muszáj nem hagyom senkire, főleg nem egy megbízhatatlan(bocs) emberre.

2010. jan. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Kivan zárva !!!
2010. jan. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

11 hónapos a babám, de még SOHA nem bíztam az anyósomra.

Felelőtlen, szeleburdi nő, nem való neki a gyerekfelügyelet.

Lehet, hogy régen nem ilyen volt - bár a sztorijaiból ítélve mégis - de nem akarom, hogy aztán ha bármi baj van, egy életen át gyűlöljem magam, amiért a rossz érzéseim ellenére rábíztam.


Majd, ha már nagyobb lesz, olyan két év körüli, akkor már viheti magával, ha úgy látom, hogy eléggé okos már a manó, és tud magára vigyázni, csak épp egy kis felügyelet kell mellé.

Meglátjuk, ez még a jövő zenéje.


Egyébként a saját szüleimre nyugodt szívvel bízom, tudom, hogy nem lehet náluk baj, de anyósom nagyon más tészta.

Neki nem a gyerek a legfontosabb, hanem a saját kényelme, ezért félő, hogy gyorsan alább hagyna a lelkesedése, amiből baj is lehet.

(egyszer már leesett miatta az ágyról, addig bíztam rá, míg wécére mentem, de csörgött a telefonja, és ott hagyta a gyereket egyedül a kanapéján, pedig tudta, hogy már kúszik, csak nem sejtette... :-D )

Így hát várnia kell.


Azért, mert valaki megsértődik, én nem vállalnék ekkora kockázatot.

Hidd el, nem fog sokáig sértődöttet játszani, mert be kell látnia, hogy az egy dolog, hogy Ő hogyan nevelte a gyerekeit, Neked jogod van máshogy megítélni dolgokat.


És egy aduász van minden esetre a kezedben: az unokája.

Nem fog sokáig haragudni, mert ezt ő is tudja.

Csúnya dolog ezt így leírni, de így van.

2010. jan. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!