Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyósom megsértődött mert nem...

Anyósom megsértődött mert nem vigyázhat a gyerekre úgy hogy átviszem és ott hagyom. A babám 4 hónapos. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Én még korainak tartom hogy átvigyem hozzá és ott hagyjam, (anyatejes). Anyósom bent dohányzik a lakásban, néha iszik napközben, és múltkor amikor főzött, kigyulladt a gáztűzhely (akkora füst volt, azt sem tudtam hova vigyem hírtelen a gyereket hogy ne legyen füstben) de szó szerint értem! Én ezek után nem szívesen vinném át és hagynám ott a fiamat. Ő meg megsértődik. Pedig nem úgy mondom hogy "NEM" hanem valami kifogással szépen, hogy "köszönöm, de most nem kell, mert visszük magunkkal vagy én maradok otthon" stb hogy ne sértő legyen. Mit tegyek?
2010. jan. 10. 17:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%
Akkor sértődjön dohányos lakásba semmiképp nem vinném a gyerekem főleg ha ilyen trehány a nő!
2010. jan. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
61%

4 hónaposan? Ne viccelj, a férjemre nem mertem egy óránál tovább itthon hagyni ennyi idősen.

Nem kell foglalkozz vele.

2010. jan. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
82%

Akkor mond meg neki úgy, hogy "NEM" mivel így is úgy is megsértődik :D és kész. Aki iszik, dohányzik és a leírtak alapján mivel nem fiatal, gondolom nem tiszta az elméje már (persze nem arra gondolok, hogy idióta), így akkor sem vinném át, ha nem hagyom ott, mert a dohányfüst nem a kicsinek való (na persze senkinek nem jó, de ez az ő problémájuk)

Én így gondolom. Lajos.

2010. jan. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
57%

Ne is törődj vele.Ennyi idősen a babának az anyja mellett a helye...és szerintem még jó darabig.Nekem szerencsére nagyon rendes anyósom van,nagyon szeretem,de nem hagynám nála,és ő sem kér ilyet.Tudja,hogy ő még ehhez nagyon pici.


4 és fél hós kislány anyukája

2010. jan. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
43%

Az én fiam 16 hónapos, de az apján kívül egyszer vigyázott rá anyukám! Ahova tudom viszem magammal. Együttélünk anyósommal, de én egyébként sem hagynám rá. 73 éves, lassú, beteges és a többi. Ő is elvárná persze, de múltkor jött ment a gyerek a lakásban, ilyenkor a mamához is bemegy, feltérképezi a lakás, csak 5 percig nem figyeltünk, mondván a mamánál van, nem lesz gond. Arra ment be a férjem, hogy a körömlakklemosós üveget, illetve annak kupakját rágcsálja. Persze kérdezte mamát, miért nem vette el a gyerektől, a válasz annyi volt, nem lesz baja tőle, ő felnevelt 5 gyereket, tudja mit szabad! Na baromi boldog voltam, úgyhogy viták árán az alsó polcról elpakoltattam minden ilyen szarságát. A 4 hónapos gyerknek, főleg, hogy anyatejes nem kell a mamánál telelni, mert a mama az akarja.

Bocsánat a példáért, és a hosszúságért

2010. jan. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
Az enyém is megsértődött mert nem aludhatott ott Szilveszterkor az 5 hós kisfiam... De nem érdekel. Pedig ő még csak nem is dohányzik...
2010. jan. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Mindig azzal jön hogy Ő annó ilyenkor már ide vitte meg oda vitte...stb. Nem akarok veszekedni vele, mert tisztelem, mégis a Szerelmem anyja. Egyik nagyinál sem hagynám a gyerekemet úgy hogy ott is aludjon nélkülem míg anyatejes, és míg ilyen pici. Amúgy nem is ismeri őt nagyon a fiam, mert ritkán jön. A terhesség alatt nem kérdezte meg hogy mi van velem és a pocaklakóval, soha nem kérdeztem meg miben segíthet. Ennek ellenére én mindig normálisan álltam hozzá, és igyekszem fent tartani a családi békét, de azért nem a gyerekem kárán. És ha akkor nem is dohányozna (amit akkor sem bír megállni ha mi ott vagyunk, csak mondjuk átmegy egy másik helységbe, de mivel nincs ajtó sem a nagyszobán sem a konyhán, így ez sem a legjobb), eddig 2-szer voltunk ott, de nem is nagyon tervezem hogy megyünk még. Meg akkor addig magára hagyná a gyereket míg elvonul dohányozni?


Ne haragudjatok hogy hosszú lett, de jól esett kiírni.

2010. jan. 10. 17:30
 8/16 anonim ***** válasza:
56%

Szia


Nekem lassan 5.5 hónapos lesz a babám,de egy jó ideig biztos,hogy nem fogom még otthagyni senkinek sem a babámat vigyázás céljára..! Pedíg nálunk nagyon egyszerű lenne a helyzet,mert alattunk laknak anyósék,tehát még jól ismeri is őket,és még szereti is mindkét nagyszülejét. /ezt lehet,hogy rosszul írtam... :)/

Nálunk még egy ideig sétálni sem vihetik,mert nagyon féltjük őt. Pedíg már kérdezték,hogy mikor vihetik el,de mondtuk,hogy majd ha nagyobb lesz,és volt már velünk egy próbakörre,csak akkor.! Szerencsére nálunk ilyenekből nincs is sértődés. Nem tudom miért akarja anyósod egy ilyen pici babát az anyja nélkül tudni... Egy ekkora babának az anyja mellett a helye,ha tetszik neki,ha nem... Ha ennyi esze van,akkor sértődjön meg... De ha az enyém csinálná ezt,én biztos,hogy közölném vele,hogy ő még pici,hogy bárkinél is otthagyja az ember..főleg azért is, mert anyatejes baba.! Az enyém is még "csak" anyatejet eszeik,és én sem merném apára itthon hagyni,nemhogy az anyjára...Ha itt sírna mikor hazajövök,akkor tuti rosszul érezném magam miatta,hogy ezt tettem szegénykével,hogy "magára hagytam.." Szerintem nyugodtan mond meg ezeket neki,amiket leírtam! Ha nem fogja fel,akkor nyaljon sót!!!


Üdv.,egy 5 hónapos baba anyuja :)

2010. jan. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Próbáltam neki finoman mondani, hogy a fiam még kicsi és nem is akarom otthagyni főleg egész estére (szilveszterkor ezt akarta) de akkor meg jön, hogy milyen vagyok, hogy ő ilyenkor már erre-arra bízta, ide-oda vitte...stb és hogy én meg miért féltem ennyire, és hogy van tápszer (a gyerekei tápszeresek voltak) amit tudna adni és legalább ő is etethetné meg ilyenek. Félek hogy a sok idegeskedéstől még a tejem is rámegy.

Sehogy nem tudom megúszni a vitákat? Sajnálom mert megkeseredett ember, és biztos az unokájától várja a megváltást (bár a terhesség alatt sz.rt ránk!).

2010. jan. 10. 17:43
 10/16 anonim ***** válasza:
Igazad van. Én csak anyukámra merem rábízni, ha pl fodrászhoz vagy orvoshoz megyek. Múltkor nagymamám akarta elvinni sétálni és azt nem hagytam. Lehet, hogy túl parás vagyok, de félek, hogy belekötnek vagy esetleg leütik és elviszik a babámat. Túlságosan féltem asszem.
2010. jan. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!