Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet kullancs csípés helye...

Lehet kullancs csípés helye anélkül, hogy láttam volna magát a kullancsot?

Figyelt kérdés
2-3 napja van az 1 éves kisfiam derekán egy kis piros csípés szerű dolog, a férjem vette észre fürdésnél, pattanásra hasonlított (volt egy kis közepe, de nem fehér). Azóta már nem hasonlít pattanásra, de továbbra is ott van, kb. 1 centi átmérőjű folt. Egyáltalán nem láttunk kullancsot a babán az esti fürdetéseknél, de azért jó lenne tudni, hogy ez kizárja-e, hogy kullancs csípés lehet ez... Köszönöm a válaszokat előre is.

2014. júl. 29. 20:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Bármi más is megcsíphette a kicsit.
2014. júl. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, de egy pók- vagy szúnyogcsípés miatt nem aggódnám agyon magam, a kullancsot viszont nem veszem lazán, ezért kérdezem.
2014. júl. 29. 20:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt úgy érted, hogy szerinted a fiad vakarta ki?


Volt már kullancsod neked? Szóval az van, ha megcsíp, akkor rendesen befúrja magát a bőrbe, (aztán sok napig ott marad ha tud...) és NEM LEHET CSAK ÚGY LELÖKNI, LESÖPÖRNI MAGADRÓL. Ha már csíp, akkor úgy a bőrben van, hogy vagy kihúzod, vagy elvakarod véletlen... Tehát lehetségesnek tartod, hogy a fiad levakarhatta magáról?


Az egy centis folt másnap utalhat kullancsra egyébként.

Ááááá, de! Nem szokott pattanásszerű dudorrá válni! Nekem legalábbis egy se dudorodott, sima volt a bőr és a csípés helyén, ahonnan kihúztam, ott egy véres luk volt. Másnap pici bőrpír.


Szóval szerintem más csíphette meg.

Na mondjuk egy bolha például, attól lesz pici dudor ami pattanásra hasonlíthat (nem fehér középpel ahogy te is írtad). De a bolha jellemzően többet csíp egyszerre.

Most más nem jut eszembe.

2014. júl. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet, én pont így jártam pár éve, és lyme kórom lett.

Én sem találkoztam a kullanccsal, sőt, el sem tudtam képzelni mi az a csípés, mindenfélével kenegettem, de csak egyre nőtt a folt, már jó tenyérnyi volt mire elmentem a dokihoz vele. A bőrgyógyászaton, majd a lyme ambulancián megerősítették, és kaptam rá antibiotikumot.

2014. júl. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!