Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fertoo kullancs csipes, leet...

Fertoo kullancs csipes, leet valami baja a babanak, jart mar valaki igy?

Figyelt kérdés
12 hkm
2012. júl. 16. 09:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen fertőzés? Ez már biztos? Orvos vizsgált? Kimutatták, vagy csak most ment beléd a kullancs?
2012. júl. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem biztos hogy ez kullancs csak erdeklodom mert tegnap erdoben vltunk. Nekem volt mar lyme korom par eve es a csipes hasonlo ormaju akkor se vette eszre hogy kullancs csak odakaotam rs kivakartam. Remelem most nem errol van szo. Akkor mondju sikerult kikezelni...
2012. júl. 16. 09:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Benned volt a kullancs, vagy csak egy csípést találtál? Ha csak csípés akkor nem kullancs. A lyme kór esetében nem azonnal látszik eltérés a csípés helyén, hanem napok, akár hetek múlva. Figyeld a helyét, ha bármi gyanús, menj orvoshoz. Amúgy nagyon pici az esélye hogy gond lenne.
2012. júl. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem kell rögtön az ördögöt a falra festeni. Először győződj meg róla, hogy tényleg kullancs-e, de azt megtaláltad volna magadban. Ha kullancs se ijedj meg rögtön, konzultálj orvossal, mert az sem mindegy hol szedted össze. Vannak olyan területek, ahol nem fertőzöttek a kullancsok. Én kb félidős voltam, mikor belém mászott egy, anyukáméknál. Este vettem észre, rohantunk az ügyeletre. Az orvos kiszedte, lefertőtlenítette. Néhány napig Betadint kellett rá kenni, és leragasztani. Adtak egy papírt, és azt mondták, ha a következő néhány napban belázasodok, akkor irány az ügyelet. Megnyugtattak, hogy vajmi kevés az esélye, mert azon az országrészen évek óta nem volt példa kullancs okozta megbetegedésre. Rákérdeztem a terhesgondozáson az orvosomnál is, ő is megnyugtatott, és nem is lett semmi baj. Ne idegeskedj fölöslegesen, inkább nézesd meg a csípést, akkor megnyugszol. Jó egészséget kívánok mindkettőtöknek.
2012. júl. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!