Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25 hetes terhes vagyok, és...

25 hetes terhes vagyok, és megcsípett egy KULLANCS! Szerintetek lehet bajom?

Figyelt kérdés

Amint észrevettem mentem az ügyeletre, hogy szedjék ki. Ki is szedték, és azt mondták, ha bepirosodik akkor menjek vissza. Most egy nap múlva van ott egy borsónyi piros folt, ami egy kicsit be van duzzadva.

Be kell pánikolnom, vagy ez tök normális?

Ha elkaptam a lyme-kórt, akkor a babám is beteg lesz?

Tudom egy kicsit túlreagálom, de nagyon meg vagyok ijedve.



2012. jún. 8. 20:57
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Ha azt mondták, h ha bepirosodik menj vissza, akkor miért itt kérdezősködsz?

Ha pedig elkaptad a lyme-kórt, akkor szerintem a legkevesebb amivel foglalkozhatsz a baba. Akkor örül az ember, ha túléli. Egyébként nagyon kevés a lyme-kórt terjesztő kullancs, a média fújja fel nagyon az egészet.

2012. jún. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Ez normális, mert picit begyullad a kullancs helye, de csak ugyanúgy, mintha szálka lenne, a Lyme-kór csak hetek múlva jelentkezne, de akkor sem piros foltként, hanem gyürü alakvan.


Nem kell idegeskedned, nem lesz semmi bajotok.

2012. jún. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kedves első! "A kicsit be van pirosodva" még az orvos szerint belefér. Viszont én arra lennék kíváncsi, hogy mire számíthatok ez után. Bocs, hogy itt kérdezősködöm!!!
2012. jún. 8. 21:09
 4/10 anonim ***** válasza:
A második vagyok: nekem éppen tavaly volt ilyen fertözésem, ezért tudom, hogy milyen. Több hétre rá lett gyürü alakú halványpiros folt, természetesen elmentem orvoshoz vele. Ott megvizsgáltak és adtak rá antibiotikumot, ami tökéletesen elmulasztotta.
2012. jún. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Első terhességemnél 4 kullancs is volt bennem, mivel sokat voltam kertben, fák között. Mind a 4 méretere szívta magát, semmi bajom nem lett. Figyeld a jeleket, ha nem múlik el pár napon belül, nézesd meg magad.
2012. jún. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, lehet tőle bajod, de nem 1 nap múlva. A lyme kór, és az agyvelőgyulladás is több napig, lappang, a lyme hetekig is. DE! Miért pont neked lenne bajod tőle. Annyi az esélye, mint hogy a fejedre esik egy tégla séta közben.
2012. jún. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Remélem igazatok van, és tényleg nem lesz semmi baj. :))
2012. jún. 9. 09:22
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Pont most szerettem volna feltenni hasonló kérdést, mert én tegnap este vettem észre, hogy egy szemétláda kullancs belém mászott. (a hétvégét vízparton töltöttük és ott szedtem össze) Tiszta ideg lettem, hogy mit csináljak, várostól, kórháztól elzárva éjszaka 11 órakor vettem észre. Felhívtam az ügyeletet, hogy mit tegyek, azt mondták, hogy szedjem ki, ha beleszakad az sem baj, de szedjem ki. Ha 5 Ft nagyságú piros folt jelenik meg, akkor menjek orvoshoz. Kiszedtem, úgy fest, hogy nem szakadt bele, a pirosság is halványodik. Nagyon megijedtem, elképzeltem már minden rosszat ami a babával történhet.

Te hogy vagy mára?

19+1 hkm

2012. jún. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát nekem csütörtökön történt a dolog. Péntekre kb 1-2 mm-t nőtt a csípés helye, azóta a mérete maradt, de jól besötétedett a csípés helye. Ma voltak látogatóban a sógornőmék, (aki egészségügyis) és ő mondta, hogy ez így oké, de figyelgessem a csípés helyét.

Remélem, hogy nem lesz semmi gond, de szerintem megnézetem a dokimmal holnap.


Majd írd meg, hogy mi lett a te csípéseddel!

Remélem neked sem lesz gond belőle. :)

2012. jún. 10. 22:13
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi lett veletek? Már felnőttek a gyerekek? 😅Tegnap engem is megcsípett, 20. Hkm és meg vagyok ijedve.
2022. júl. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!