Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen a jó nagyszülő? És...

Milyen a jó nagyszülő? És milyen a jó leendő kersztszülő?

Figyelt kérdés
Vannak feledatai?Mit várnátok el tőlük?
2014. júl. 30. 09:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyiktől sem várok el semmit.


A nagyszülők ott segítenek, ahol tudnak, de nem kérjük. Mi nem kérjük őket, hogy vigyázzanak a gyerekekre, ők ajánlják fel. Illetve, ha halaszthatatlan dolgunk van (bank, orvos, temetés, stb) akkor persze megkérjük őket és sosem utasítanak vissza.

Minden hónapban vesznek valamit a gyerekeknek. Ruhákat, játékot, valami apróságot.

Születésnapra, karácsonyra, névnapra, stb előre megbeszélt dolgot vesznek. Nálunk ez nagyon jól működik. Minden alkalomkor megmondja a másik, hogy mire van szüksége. Én pl. most születésnapomra a családtól szemüveget kaptam. Tehát beleszálltak az árába. Megtudtam volna venni magam is, de mivel erre van szükségem, így ezt kértem.


A lányaim keresztszülei a legjobb barátaink. Számunkra fontos volt, hogy olyanok legyenek, akik ha történik velünk valami, gondolkodás nélkül tovább gondozzák a gyerekeket.

Erről tudnak is, számukra ez természetes dolog is volt, mint ahogy nekünk is az!

2014. júl. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nagyszülő: érdekli az unokája, segít ha arra van szükség, megkérdezi, hogy mire van szükség, nem olyan ajándékot hoz, amiről tudja, hogy teljesen felesleges és nem hasonlítgatja össze folyton az unokáit, hogy bezzeg a ... ennyi idősen mennyivel ügyesebb, szebb, okosabb stb. volt. Nálunk ebből egyet sem tud az egyik nagyszülői páros megoldani. Nagyon remélem, hogy ha egyszer nagyszülő leszek, sokkal jobb viszonyt építek ki majd az unokámmal és a szüleivel. Keresztszülők nálunk nincsenek, így érdemben ehhez nem tudok hozzászólni.
2014. júl. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekünk messze vannak a nagyszülők így ezt várnám el:

Heti 1x hívjon fel,vagy írjon rám,élünk-e. 2-3 havonta mozduljanak meg és jöjjenek el,ne csak tőlem várják el,hogy menjen a gyerekkel,aki olyan rosszul alszik idegen helyen,hogy hihetetlen.

Keresztszülő:nincsen,illetve névileg van a kicsinek keresztanyja.Ő ünnepekre vagy ha találkozunk vesz ruhácskát a kicsinek,felhív mekkora méretet hord,a többi rá van bízva.Mivel fiatal,így jönni ő se jött még ide,de ha mi megyünk,találkozunk.

2014. júl. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, nagyszülők sose jönnek üres kézzel.Apám részről rengeteg dolgot kaptunk mindig is,anyám részről meg húgom után minden ruhát,de újakat is szoktunk.Párom részről nincs senki sajnos,ő nagynénjével találkozunk sűrűn viszont,mert ő itt lakik egy városban velünk.
2014. júl. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs kulonos feladata :) En pl nagymamamtol megtanultam azokat az aprosagokat, amire szuleim nem figyeltek, vagy nem volt ido stb. Nagymamam minden illem szabalyra megtanitott ugy hogy azokat sosem felejtem el. :)
2014. júl. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!