Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kikészültem teljesen az...

Évi89 kérdése:

Kikészültem teljesen az idegrendszerem jó lenne ha valaki aki tapasztalt írna nekem mert első egyedülálló anyaként ki fogok kattani. Valaki?

Figyelt kérdés
első gyermekemmel vagyok itthon 0-24-be 1 hetes a kislány a székletében semmi hasfájásra utaló jelet nem mondott sem a doki védőnő ( családtagok ) lerakom aludni tisztába van téve a szopizás után megvan böfiztetve és lilulásig sír nem tudom mi a baja azonnal kikapkodom és félek megszokja mit tegyek. amugy azt is csinálja h megetetem és elalszik a mellemen és az istenér se tudom ssemiféle fajta módon felkelteni,tudom hogy nem volt elég amit evett 10 perc mulva ujra kell etetni és igy megy el az egész napom !! SOS

2014. júl. 30. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
46%

Még nincs napirendje... ez lenne a kulcsa a dolognak. Reggel szopi, aztán pici babusgatás, alvás... és így egész nap. Ha a karodban altatod el, az sem baj, tedd le, hátha alszik. De pl megpróbálhatod hasra fordítani. Az én fiam csak így aludt el, közben ütögettem a popsiját. Utána piszok jókat aludt. 2 hetesen már átaludta az éjszakát, pedig hasfájós volt.

Vannak olyan babák, akik pl csak sötétben vagy csak fénynél, vagy zenénél tudnak aludni. Az is lehet, hogy melege van, azért sír. Plusz ne felejtsd el, hogy állandó frontok vannak, amik őt megviselik, erre viszont nincs gyógyír.

2014. júl. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

nem szokja meg, hogy "felkapkodod". 1 hete született, azt se tudja még szegény, hogy mi folyik körülötte.. neki a közelséged kell.

nem sárga véletlenül? az enyém akkor aludt be kaja közben.

azért sír, mert valamelyik igénye nincs kielégítve. ők még csak így tud neked jelezni, ha valami baja van.

tuti nem a hasa fáj?

ajánlom a hordozókendőt.

2014. júl. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

3 hós koráig volt hasfájós a kisfiam és állandóan kézben volt amikor sírt. Nem akartuk mindenért felkapkodni de kénytelenek voltunk magunkhoz fogni ha sírt mert egy ilyen picike baba még nem tud mit kezdeni magával. Ezzel tutti nem kényezteted el, ne aggódj.

Sajnos az első idők ilyenek, lesz majd még jobb is, kitartás.

2014. júl. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Próbáltad már forditva tartani a karodon?

Igy:

[link]


Hasfájósoknak be szokott válni, nálunk mindkettő az első hónapokban rengeteget volt igy tartva, mert hasfájósak voltak. Ez a székletén sokszor nem látszik, csak sir, főként este :(

2014. júl. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek, tudom, hogy brutál nehéz az első időszak. A babád nem csinál semmi kirívót, olyan, mint egy újszülött, akinek mindenhez, szinte még a levegővételhez is az édesanyjára van szüksége. Kapkodd csak fel, ha úgy látod, higy megnyugszik a karjaid között, sőt, lehetnek olyan napjai a csöppségednek, amikor egész nap ölben akar lenni. Engedd Neki! Az én 16 hónapos nagyfiam hasfájós volt, gyakorlatilag az első 10 hetét ölben töltötte, úgy is üvöltött, de képtelen lettem volna magára hagyni a bajával a kiságyában. Te még csak 1 hete csináld ugyanezt! Óriási erő és kitartás kell, ne akadj ki, 10 babából kb. 7 végigüvölti kisebb-nagyobb megszakításokkal az első heteket. Anno én is sírtam a babámmal, tanácstalan voltam, és egyszercsak megszűnt, mintha elvágták volna. Kötelességed segíteni a kisbabádnak, nem fogod elkényeztetni, emiatt még nagyon sokáig ne fájjod a fejed, ellenben bízni fog benned a picid. Kitartás!
2014. júl. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

nem te vagy az első egyedülálló anya, nyugi :D


a székletében nem találsz hasfájásra utaló jelet :D ha fáj a hasa akkor sír, emelgeti a lábát, nyomni próbál... adj neki infacolt, masszírozd a pocakját, melegítsd.

1 hetes babát fel kell venni. még pici, rád van szüksége, nem lehet elkényeztetni, nem szokja meg ha felveszed és megvígasztalod, hisz ez a természetes! majd 1 évesen jön ez a kérdés, nem egy hetesen.

ha nem evett eleget akkor majd felkel, hogy éhes, nem kell beszabályozni mikor mennyit egyen, majd ő tudja!

te meg aludj mindig vele, mert az első 4-5 hét a végtelen szopikról, majd addigra tud hatékonyan enni, addig eszik-alszik 1-3 óránként :)

2014. júl. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

1 hetes baba még nem igazán tud hatékonyan szopni illetve el van fáradva a szülés után azért gondolj bele neki milyen fura ez a zajos,világos világ bent a pociban nem így volt,és persze a cicicn megnyugszik ami természetes és így bealszik mielőtt tele enné magát!neked semmi más dolgod nincs csak szinte "non stop"ciciztetni így induzl be rendesen a tejed és így lesz neki megfeleleő mennyiségű tejcsi!

Bújjatok össze egy nagy ágyba és amikor kellesz neki akkor "csatlakoztasd" cicire és aludjatok egy jót(írásodból ítélve neked sem árt egy kis alvás pihenés)

Kitartás!

Hidd el lesz ez még jobb is!!

2014. júl. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
akkor szoptasd, a ikor kéri. ha elalszik szopi közben, hadd aludjon. azt a keveset amit evett leaglább könnyebben megemészti, aztán ébredés után szoptasd meg újra.
2014. júl. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!