Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan éltétek meg a második...

Hogyan éltétek meg a második baba érkezését? Mennyivel nehezebb, könnyebb? Voltak félelmeitek?

Figyelt kérdés

Most 10 hónapos a kislányom, és a férjem nagyon pedzegeti, hogy szeretne még egyet. Nekem kettős érzelmeim vannak.

Most már végre egy kicsit nagyobb a lányom lehet vele játszani, könnyebb az etetés stb...Semmi segítségem nincs és nem is volt napközben, néha ugyan anya vigyáz a gyerekre ha megkérem, de ő is 40km-re lakik, nem rángathatom mindig.

Arról nem beszélve, hogy mostanra sikerült visszakapnom a régi alakomat. Lehet emiatt majd utálkozni, de engem egy kicsit megviselt, hogy 21 kg-ot híztam és mikor megszültem még maradt rajtam 12kg felesleg.

Nehéz elképzelni, hogy minden elölről kezdődjön, és azt hozzá kell tennem, hogy elégé komplikált volt a terhességem.


2010. jan. 11. 11:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nem vagy felkészülve az újabb terhességre, babára, akkor várj még! Ne úgy jöjjön a tesó, hogy kettős érzéseid vannak, akarod is, meg nem is. Nálunk ugyan 4 év a korkülönbség, de a terhesség eleje nagyon nehéz volt. Sokkal jobban megviselt, mint az első,nem pihentem annyit, és rosszabbul is voltam.(pedig egyneműek) Aztán 16. héttől nagyon jól éreztem magam, sokkal kevesebbet híztam, így könnyebb volt az egész terhesség, mert 10 kg-al kevesebbel is kezdtem. Viszont cukros lettem, insulinnal, így ez kicsit beárnyékolta a dolgot.

A terhesség vége maga lett a pokol egy vese gyulladás miatt a 34. héten. Kórházban kellett lennem innentől, csak babával jöttem már haza. Szóval volt jó és rossz része is.

De a babát én nagyon akartam, nagyon vártam. Voltak persze félelmeim, hogy mi lesz velem 2 gyerekkel, hogyan hangolok majd össze mindent, de eddig minden sinen van :)

Egy 4 éves, és egy 6 hetes kispasi anyukája

2010. jan. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Mi lesz ha mindig kettős érzéseim lesznek, még évek múlva is?
2010. jan. 11. 11:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem természetes minden félemed, amit itt leírtál.

Ha a kis korkülönbség híve vagy, akkor vállaljátok szerintem. Ezek a problémák meglesznek ugyanígy évek múlva is, ha vársz még, de a gyerekeknek, és nektek is jobb, ha most túllesztek a picikoron mindkettővel nagyjából egyszerre. Az első pár hónap biztos nagyon nehéz, de hosszú távon jobb lesz.

Persze a lényeg az, hogy Te hogy érzed, mennyire akarod azt a babát. Beszéljétek át alaposan a férjeddel. Az is nagyon lényeges szempont, hogy ő mennyit tud átvállalni a terhekből, ha meglesz a második baba is.

2010. jan. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2010. jan. 11. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!