Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyermekrehabilitációs Központ,...

Gyermekrehabilitációs Központ, Debrecen, Ibolya utca. Járt már ott valaki?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalatok?Kell időpont?
2010. jan. 11. 13:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Én jártam ott, nagyon jó szakemberek vannak.Ma kértem időpontot kontrollra, és csak február 10-re kaptam, olyan sokan járnak.A telefonszáma 06-52-418654.Mi Zsadányi Juditnál voltunk, nagyon szimpatikus.Mi a problémátok, ha nem vagyok indiszkrét?

Állítólag országos hírű dokik vannak ott.

2010. jan. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mozgásfejlődés "elmaradása" miatt kell mennünk.Ami annyit tesz,hogy 5,5 hónapos és még nem fordult meg egyszer sem ( a súlya is elég nagy).A doki szerint valószínúleg nincs baj,de inkább nézzék meg.Szóval ha ezt a számot amit írtál,felhívom,akkor adnak időpontot?Mert a doki szerint időpont sem kell,csak elég ha bemegyek.De ma már mindenhová kell időpont,ezért kérdeztem meg itt inkább.Én azt hittem,hogy hamar a végére járunk ennek,de ha Te csak februárra kaptál időpontot,sokat nem remélek:(.Nektek mi volt a probléma?
2010. jan. 11. 14:38
 3/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem jól tudja a dokid, kell időpont és beutaló is a háziorvostól.Lehet lett volna hamarabb időpont más dokihoz, de nekünk mint írtam kontrollra kell menni.Amikor először voltunk, akkor egy hát múlva már tudtunk menni.Mi három hónaposan voltunk, mert a hathetes kontrollon, amikor kilenc hetes volt a kisfiam, nyaki hypotóniát állapítottak meg.Tehát nem tartotta a fejét ülésbe húzáskor.Azóta én tornáztatom napi öt alkalommal tíz percig.Nem tudom, hogy ennek hatására -e, szerintem igen, már három hónaposan hasról hátra fordult.Ezt csinálta pár napig, de egy hónapja nem.Most az oldalára fordul mindkét irányba, és próbál hasra fordulni, eddig kétszer sikerült.A fejét stabilan tartja, ha hasra teszem, már nem támaszkodik a kezén,előre nyújtja.És úgy csinál, minrha kúszni akarna, hason emeli ki a popóját, és kúszú mozdulatot tesz.Lehet, hogy nektek is elég lesz az otthoni torna, majd a doki megmondja, és megmutatja a tornát.Drukkolok.Majd írdd meg, hogy mikorra kaptál időpontot.

2010. jan. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Szia!Hétfőre kaptam időpontot,szóval kicsit megkönnyebültem,hogy nem kell várnom egy hónapot.Bocs,hogy ennyit kérdezek,de milyen volt a vizsgálat?(tudom,hogy nem ugyanaz a problémánk).Mennyire viselte jól a babád?
2010. jan. 12. 08:06
 5/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Gondoltam, hogy korábbra kapsz időpontot, mint írtam nekünk is egy hét volt az első alkalom.Le kellett vetkőztetni pelenkára, és olyan dolgokat próbált csináltatni vele, amit egy három hónaposnak tudni kell.A hátára fektette, és mellette megnyomott egy kis csengőt, hogy figyel -e a hang irányába.Felhúzta ülő helyzetbe, hogy tartja -e a fejét.Egy rongyot rakott a fejére, hogy leveszi-e.A hasára fektette, hogy hason fekve hogy tartja a fejét.Nézte, hogy figyel-e, mosolyog, a kezét nyitja -e.Akkor hason fekve kipróbálta, hogy végez -e kúszó mozdulatot, ha nyomja a lábát.Végez -e lépegetést.Szerintem hasonló lesz nektek is.Amúgy ha jól tudom ők a Dévény tornát is alkalmazzák.Járnak oda nagyon beteg gyerekek is, láttam, amikor ott voltam.Ahhoz képest a mi problémánk eltörpül.Ne aggódj, tornával helyre lehet hozni, elkezd majd forogni.Ja meg még eszembe jutott, hogy végigtapogatta a kis testét, és a combjaiban és a lapockáinál le van tapadva az izom, így azt fürdetés előtt masszíroznom kell./még jó, hogy van gyógymasszőri végzettségem is./Én már nem érzem, hogy le lenne tapadva.Lehet, hogy nálatok is van ilyen probléma, és azért nem fordul, mert fáj neki.

Majd leírod, hogy hétfőn mi volt?

2010. jan. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Mindenképp megírom:)
2010. jan. 12. 13:34
 7/15 A kérdező kommentje:

Szia!

Voltunk dokinál,és igen,kötöttek az izmai a lábában és a lapockájánál.Gyógytornára kell járnunk,remélem rendbe fog jönni neki.Azt viszont nem kérdeztem,hogy Dévény módszerrel fogják-e csinálni.

2010. jan. 18. 10:56
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Örülök, hogy írtál, most jutott eszembe, hogy ma voltatok dokinál.Akkor az van, amire gondoltam, ez nem nagy baj, 100 százalék, hogy rendbe fog jönni.Szerintem nem a Dévény módszert fogják alkalmazni, mert az nem torna.Mikor mentek először?

Én is nagyon kiváncsi vagyok, hogy nekünk kell -e majd járni, de még nagyon messze van február 10.

2010. jan. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Még csak jövő héten fognak időpontot adni,valószínűleg január vége,február eleje.Kicsit félek,hogy későn jutottunk el orvoshoz.A te babád mennyi idős?Megírod majd,hogy veletek mi volt?
2010. jan. 18. 18:28
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyáltalán nem késő szerintem, majd meglátod, hogy már egy pár alkalom után mennyit fog fejlődni.Azt nem mondta, hogy masszírozd, ahol kötöttek az izmai?

Az én kisfiam kilencedikén volt négy hónapos.

2010. jan. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!